grond' tot alles wat een snoer heeft zeeland 113 Ook deel van opbrengst voor de goede doelen Susanne Streefkerk rondemiss Haamstede :e zaterdag van juli. Al 38 jaar lang. ...OP DE ZOMER COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE KOKT^G maandag 1 augustus 2011 S door Ali Pankow Van het concert des le vens krijgt niemand een program. In een met kruissteek geborduurd schilderijtje ligt deze cliché-wijs heid tussen 'de spullen op de grond'. Geen zekerheid voor het le vensconcert dus, maar dat op de laatste zaterdag van juli in Burgh de rommelmarkt van de Hervorm de Gemeente wordt gehouden, is al 38 jaar een vaststaand gegeven. Kees en Corrie van de Kreeke wa ren destijds de initiatiefnemers. „Misschien was het niet de eerste, maar dan toch zeker één van de eerste rommelmarkten op Schou- wen-Duiveland", zegt Willy Vers- traeten. Zij is intensief bij de orga nisatie betrokken sinds haar man Peter Verstraeten samen met Piet van Oosten 24 jaar geleden de coördinatie van de rommelmarkt overnam van de Van de Kreekes. „We hadden ons net in een huis even buiten de Ring hier op Burgh gevestigd toen de dominee bij ons aanklopte. Hij had gezien dat ik een karretje had, dus of ik mis schien wilde helpen bij de rom- markt. Dat dpe je dan natuurlijk, en dan stop je er niet meer mee", zegt Van Oosten. Hij houdt zich vooral bezig met de administratie ve kant van de organisatie. Daar is Verstraeten hem zeer dankbaar voor. „Ik ben meer van het aanstu ren van de vrijwilligers." Dat zijn er op de dag zelf een stuk of zestig en door het jaar heen is er een vas te kern. Daartoe" behoren onder meer Jeanette van Oosten en Ina Giljam, die elke eerste dinsdag van de maand de binnen gekomen spullen bij het verenigingsgebouw tje De Koebèl selecteren: boeken, 'Als je wordt dat, maar je speelgoed, huishoudelijke spullen, alles met een snoer, dus elektri sche apparaten, netjes bij elkaar. Het inzamelen gaat het hele jaar door. Verstraeten zegt elk jaar naar nieuw aanbod te streven en dus gaat er veel van wat niet is ver kocht naar de milieustraat. „Daar kunnen we weliswaar gratis te recht, maar het vergt nogal wat hoor, want echt alles moet geschei den worden ingeleverd. Ten behoe ve van onze vrijwilligers - de mees ten zijn tussen de 60 en 80 - be taal ik dan liever wat om ook een deel gemakkelijker bij afvalverwer king van ACZ in Renesse kwijt te kunnen", zegt Verstraeten. Vroeg op vrijdagavond komt de boel in rep en roer. Johan Vrede- bregt laveert zijn met meubels vol geladen oldtimer Kramer-trekker- tje soepel over de Kerkring. Deze avond is hij transporteur, morgen treedt hij op als parkeerwacht en loodst hij mensen die zware spul len willen inladen door de drukke markt heen. Johans vrouw Wilma vertelt: „Een Duitser vroeg een keer wat dat Kramer-trekkertje moest kosten. Nou minstens een miljoen heb ik toen gezegd. Niet te koop dus." „Koffie!", kondigt Willy Verstra eten al aan als ze fietsend de Ring op komt. „Vrijwilligers moet je goed verzorgen", vindt zij. „Tij dens de markt zelf zorgen we voor hen ook voor soep, broodjes, een slaatje. O, ja en een stuk meloen. Daar zijn we ooit mee begonnen toen het een keer heel warm was en sindsdien is het traditie." De organisatie van de rommel-" markt blijkt een hechte sociale dorpsactiviteit, maar is natuurlijk ook van groot belang voor het kerkje zelf Het onderhoudsfonds moet jaarlijks worden gevoed. „Nu is vooral het voegwerk weer aan verbetering toe", zegt Verstraeten. De markt trekt meestal enthousias te kopers. Al heel vroeg zaterda gochtend dienen de 'voorsnuffel aars' zich aan. Een man uit Harderwijk struint al vanaf zes uur door de dozen met boeken. „Mijn vrouw heeft bij ons thuis een verkoopstand voor goe de doelen in Israël. Daar koop ik hier boeken voor in", luidt zijn toe lichting. Maarten van Leeuwen hoopt ook in alle vroegte zijn slag te kunnen slaan. „Ik ben vrijwilliger bij het Watersnoodmuseum in Ouwer- kerk en dus op zoek naar boeken over de Ramp en over de Deltawet-*, ken. Er komen in het museum niet alleen kjkers, maar ook men sen die informatie zoeken voor hun studie bijvoorbeeld." Als Verstraeten om 8.30 uur het af- zetlint weghaalt, ontstaat een run op de kraam met antiek en curio sa. Aan het einde van de dag staat er ruim 8000 euro op de teller. gevraagd mee te helpen dan doe je :omt ook niet meer weg', pietvan oosten Het is een schrijnend geval: een Iraans gezin in Zierik- zee. De man vluchtte ja ren geleden naar Nederland en heeft een verblijfsstatus, maar zijn vrouw moet terug naar Iran, vin den de autoriteiten. Het echtpaar heeft twee kindjes, één van 3 jaar en één van 6 maanden. Philomène op 't Hof van Vluchtelingenwerk op Schouwen-Duiveland bekom mert zich om hun lot. Volgens haar is het aantal schrijnende ge vallen in deze regio wel flink terug gelopen, maar ze zijn er dus nog wel. Op 't Hof is blij dat de diaco nie van de Hervormde Kerk Burgh dit keer een stukje van de rommel markt-opbrengst aan Vluchteling- nenwerk toekent. Deze organisatie moet het vanaf 2014 helemaal zon der overheidssubsidie doen en wordt dus volledig afhankelijk van giften en sponsoring. Over dat laat ste is Op 't Hof overigens redelijk gunstig gestemd. „Veel bedrijven blijken wel bereid hun maatschap pelijke betrokkenheid te betonen." Ook de organisatie Sta op Zorg deelt dit keer mee in de opbrengst van de Burghse rommelmarkt. „Wij zijn de Zeeuwse afdeling van De Hoop, de organisatie voor chris telijke verslavingszorg en hulpver lening. We hebben een kantoor in Vlissingen. We wachten niet tot mensen bij ons aankloppen, maar zoeken de verslaafden zelf op, bij hangplekken bijvoorbeeld", vertel len Bas Dekker en Piet Caljouw. De verkoop van de speelgoed- kraam - dit keer 533 euro - houdt de Diaconie apart. Dat geld is be stemd voor het eigen adoptiekind Lena in India en voor een adop tie-oma in Roemenië. De opbrengst van de verkoop uit de speelgoedkraam komt specifiek ten goede aan adoptiekind en -oma van de diaconie. BURGH-HAAMSTEDE - Susanne Streefkerk is gekozen tot ronde miss voor de 31 editie van de wie lerronde 'Rondje om de Kerk', za terdag 6 augustus in Burgh-Haam- stede. Susanne zelf over deze taak: „Ook al ben ik niet in Zeeland geboren, toch voel ik me een Zeeuws meis je. Daarom vind ik het ook gewel dig om Schouwen-Duiveland te mogen vertegenwoordigen bij de ze 31ste wielerronde. Ik ben 20 jaar en werk als klarrtadviseur bij een semi-overheidsbedrijf Ik woon aan de prachtige Schouwse kust en als ik één minuut loop zie ik onze gro te trots: de Oosterscheldekering. Mijn vrije tijd besteed ik graag aan lekker uitwaaien langs de kust. Maar zoals de meeste mensen houd ik ervan om in de zomer heerlijk te genieten van het zonne tje op het strand en natuurlijk van de gezellige drukte op één van de terrasjes in ons dorp Burgh-Haam- stede. We zijn nog steeds onder de in druk van de stoere fietsers in de Tour de France. Wie weet, is ook onder de jonge deelnemers een toekomstige tourwinnaar? Ik wens iedereen een leuke avond zaterdag op "Aemstie". Het startschot valt om 19.00 uur te genover de kerk." foto's Ronald den Dekker www.bouwmanlifestyle.nl domburg OOSTSTRAAT 1 goes GROTE MARKT 1 middelburg MARKT 73 renesse HOGEZOOM 171 terneuzen NOORDSTRAAT 109 zoutelande LANGSTRAAT 13 Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, McGregor, Napapijri, Geisha, Maison Scotch, Vingino, Scotch Soda, NZA en Polo-jeans, Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale, Bridgewater en Disenyo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27