Zeeland PZC Satellietkern vereist voorzieningen SCHOUWEN-DUIVELAND 12 en 13 14 en 15 BELANGENBEHARTIGING Dorpsraad Renesse slaat hand aan de ploeg Van Booster tot Kinderparadijs Aangehouden wegens mishandeling Bootmotoren gestolen in haven De Braakman Man raakt gewond bij val van fiets almanak Toeren Rommelmarkt Burgh smeedt banden in dorp Maandag 1 augustus 2011 Kunststudenten uit China twee weken op bezoek Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl asawMaaaaEaawaMiwMiPiw.fc*w«»^SBBWB! door Ali Pankow RENESSE - Als het gemeentebe stuur het dorp Renesse als satelliet kern opvoert in het beleid voor de komende dertig jaar dan brengt dat verplichtingen ten aanzien van voorzieningen en woningbouw met zich mee. De Dorpsraad Re nesse hoopt het college van B W daar in een binnenkort te hou den overleg van te overtuigen. „Je kunt niet het ene doen en het andere nalaten^ vindt dorpsraad voorzitter Frans Prins. Een satelliet kern houdt volgens hem in dat ba sisvoorzieningen in stand worden gehouden en dat er op basis van reële behoefte met regelmaat nieuwbouw van woningen plaats vindt. De kort geleden opgerichte Dorpsraad in Renesse reageert hiermee op de beleidsvisie 'Tij voor de Toekomst' van de gemeen te Schouwen-Duiveland. „In alge mene zin kunnen wij deze visie onderschrijven, maar bij het be grip 'satellietkern' willen wij wel deze belangrijke kanttekening plaatsen", aldus Prins. Hij heeft het gemeentebestuur ook laten we ten dat de Dorpsraad van het be gin af aan betrokken wil worden bij het maken van de toekomstvi sie voor Renesse. De opstelling daarvan staat begin 2013 gepland. Het bestuur van de nieuwe dorps raad heeft sinds de oprichting in februari dit jaar direct de hand aan de ploeg geslagen met aanpak van zaken die de bewoners graag verbe terd zouden zien. Eén daarvan is het verleggen van de ruiterpaden. Prins laten weten daarover in over leg te zijn met Stichting Land schapsbeheer. „Nu lopen die rou tes voor een groot deel door het dorp. Dat is gevaarlijk en het geeft overlast door paardenpoep. Soms trekken er groepen met 40 a 50 paarden door de straten. Dat wil len we graag veranderd zien. Ook hebben we gepleit voor een betere markering van de bestaande wan delpaden." Verder heeft de Dorpsraad bij het gemeentebestuur aangedrongen op verbetering van enkele lastige verkeerssituaties. Dat betreffen de Laone, dicht bij de Rampweg, en de Hogezoom, tussen de kruising Oude Moolweg en de Watermeter. Of de recent aangebrachte verkeers remmers op de Stoofweg het ge wenste effect hebben, wil de Dorpsraad nog even bezien. „Voor we daar iets over zeggen, wachten we even de ervaringen in dit zo merseizoen af', zegt Prins. RENESSE Op de Stoofweg in Renesse is zater dagmiddag een 43-jarige man uit Schouwen-Duiveland aangehou den wegens mishandeling in de re lationele sfeer. De man, die buiten op straat werd aangehouden, had in een woning in Renesse een 44-jarige vrouw mishandeld. Zij liep letsel op aan haar hoofd en kneuzingen. De man is in verzeke ring gesteld en zit in Torentijd. HOEK Dieven hebben in de nacht van za terdag op zondag een bezoek ge bracht aan de jachthaven van De Braakman. Van drie boten die daar liggen, werd de buitenboordmotor gestolen. Van één van die boten werd ook een dieptemeter meege nomen. De motoren hebben elk een waarde van enkele duizenden euro's. De dieptemeter is een paar honderd euro waard. GOES In de Elvis Presleylaan in Goes is zaterdag een man (44) uit die plaats gewond geraakt bij een val van zijn fiets. Hij was op zijn fiets slingerend de stoep opgereden. Toen hij viel kwam een meisje van 15 maanden onder het wiel van zijn fiets terecht. Het kindje bleef, voor zover bekend, ongedeerd. De man is, met letsel aan zijn hoofd, naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Tip? redactie@pzc.nl Buren zijn ze, al jaren. En vrienden. Maar over sport zullen ze het nooit eens worden. Henk kan er niet ge noeg van krijgen, Piet vindt het niks. Toen Henk zondag bij zijn buur bin nenstapte zag hij tot zijn verbazing dat de Tour daar nog in alle hevig heid op de tv woedde. Opgenomen beelden natuurlijk. En nog wel van die prachtetappe naar Alpe d'Huez. Piet commentarieerde fris van de le ver: „Die wordt niks. Te lage zit." Henk geloofde zijn oren niet: „Be trapt buurman. Geef het maar toe. Door onze johnny ben jij ook een fan van de wielersport geworden." Piet keek hem niet begrijpend aan. „Welnee, ik wil een nieuwe camper kopen en dan is er geen mooiere showroom dan de Tour." ter. Passagiers worden er op vele manieren in rondgedraaid en op hun kop gezet. De mees ten lijken daar veel plezier aan te beleven. Een enkeling kijkt wat verdwaasd rond bij te rugkeer op het Havenplein. De jaarlijkse ker mis in Zierikzee biedt talrijke soorten vertier. In het kinderparadijs (foto) gaat het er veel rustiger aan toe. Verder kan er worden ge botst, gegokt, geschoten, gegrepen, gegooid, gehesen en gegeten natuurlijk: poffertjes, olie bollen, churros, suikerspin. De kermis duurt tot en met donderdag, foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - „Ik word al misselijk als ik er al leen maar naar kijk", zegt een vrouw op de kermis in Zierikzee terwijl ze verbijsterd staart naar het heftige zwiepen van de Boos-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25