Zeeland PZCI n Koos Konijn heeft zijn handen vol 'Als de vis niet bijt, doe ik het' WALCHEREN 12 en 13 föUaf 'v 14 en 15 BINNENATTRACTIES Toerist zoekt massaal vermaak binnen in speelparken en musea Politie houdt twee amokmakers aan op de Middelburgse Markt Zonder rijbewijs achter het stuur almanak Toeren Pasar Maluku staat in teken van 50 jaar Molukse wijk Kunststudenten uit China twee weken op bezoek Maandag 1 augustus 2011 Tip? walcheren@pzc.nl De vakantieganger zoekt en masse naar droge alternatieven om de dag door de brengen. Zwemmen, bowlen, spelletjes, kunst bekijken of de sauna bezoeken. Overal is het druk. Een rondje binnenvermaak op Walche ren. door Annemarie Zevenbergen middelburg - Sven van Rijswijk Zeeland Attracties is een tevreden man, maar: „Ik ben ook realist. We hebben in juli het dubbele ge draaid ten opzichte van vorig jaar. We zijn nu pas op de helft. Als er in augustus een hittegof komt, wordt het snel anders. Ik ben blij dat er voor de toerist genoeg te doen is met slecht weer. Zeeland heeft meer dan alleen strand. Voor ons is dit lekker werken. Het is druk, maar daar zijn onze parken ook op gebouwd." Zeeland Attrac ties omvat Mini Mundi, VoetbalEx- perience, het Arsenaal, de Lange jan en Bambini. De Lange Jan in Middelburg kent geen topdrukte. Het is geen im puls-uitstapje; files op de trappen doen zich niet voor. Om bij een re genbui 2007 treden beklimmen en weer terug om droog te zijn, gaat de meesten toch te ver. Yvette Lardinois van het Zeeuws Museum in Middelburg geeft aan dat 'het druk is'. „Het is een goede maand voor ons. Mensen zoeken echt een plek om naar binnen te gaan. We hebben nu drie mooie exposities in huis, speciaal voor de zomermaanden. Die zijn zowel voor Zeeuwen als voor toeristen in teressant. We merken dat mensen echt komen om iets moois te zien. Maar het slechte weer moet ook niet te lang duren, want dan ko men toeristen niet meer terug. Het is belangrijk dat die naar Zee land komen, maar zeker dat ze ook weer terugkomen." Op Hof Domburg heeft Koos Ko nijn zijn handen vol aan de kinde ren. Het park zit vol en de kinde ren gaan in plaats van naar het strand naar de kidsdub van Koos Konijn. Hein Robbers van Hof Domburg en vrijetijdscentrum de Parel: „Het is echt druk. Het park zit gewoon vol, maar het zwem bad heeft nu wel extra bezoekers. Vorige week hebben we twee da gen de deur even dicht moeten houden omdat het te vol werd. Ook de wellness loopt goed. Een lekkere massage of beautybehande ling is nu wel geliefd." Maar iedereen gunt de toerist toch wel een paar dagen zon. Even op warmen en dan weer naar binnen. door Annemarie Zevenbergen koudekerke - De wind stond niet helemaal goed en eigenlijk was het ook te koud, maar de eerste vis wedstrijd in de watergang bij in dustrieterrein Karreveld bij Koude- kerke verliep toch goed. Hoewel de vangst wat minder was (er werd welgeteld één rietvoorn uit het water gehaald) bleven alle deelnemers zaterdag stug zitten tot het einde van de strijd. De sfeer bleef gezellig en kwinkslagen gingen over en weer. De Brabander Ben Alebeek kon zich na afloop kampioen noemen met z'n rietvoorn. Organisator Jos de Looffi oud-palingvisser uit Kou- dekerke, moest er wel om grinni ken: „We hadden een matige vangst, zeg maar." Karpers, rietvoorntjes en paling vormden het doelwit van de vis sers. De pafing heeft Jos daar zelf uitgezet, de rest is in de watergang uitgezet door het Waterschap. Er zouden volgens los flinke jongens in het water zitten, maar die hap ten zaterdag duidelijk niet. Elf kin deren en zo'n achttien volwasse nen probeerden die buit te ver schalken. Met veel plezier. Een van de deelnemers, met een broodje warme worst, roept lachend naar de anderen: „Als de vis niet bijt, doe ik het zelf wel", en zet z'n tan den nog eens in z'n broodje. De watergang bij Koudekerke was zaterdag het toneel van de eerste viswedstrijd van Jos der Looff uit Koudekerke. Hij is hij vast van plan het volgend jaar weer te doen. De 10-jarige Gijs Verhoeve uit Meliskerke (foto) liet zich in ieder geval niet uit het veld slaan. foto Ruben Oreel middelburg - Op de Markt in Mid delburg werden zaterdag rond 05.00 uur twee Middelburgers van 22 en 23 jaar aangehouden wegens het verstoren van de openbare or de en wegens dronkenschap. De twee mannen liepen, met enke le ahdere mensen over de Markt; één persoon uit het groepje gaf een klap tegen de ruit van een daar geparkeerd staande poli tieauto. De agenten spraken de groep hierop aan en de 23-jarige man begon tegen de agenten te schreeuwen en te schelden. Daar na bemoeide ook de 22-jarige zich ermee. Uiteindelijk werden beide mannen aangehouden voor het verstoren van de openbare orde voor en dronkenschap. Ze werden later met een proces-verbaal op zak weer in vrijheid gesteld. koudekerke - Een 18-jarige Vlissin- ger werd zondag rond 02.30 uur op de Galgeweg in Koudekerke be trapt op rijden zonder rijbewijs. Hij negeerde een stopsein en liet zich vervolgens uit de langzaam rij dende auto rollen de bosschages in en sprong vervolgens in een sloot. Hij werd aangehouden en be keurd. De auto is van een familie lid dat op de bijrijdersplaats zat. Tip? redactie@pzc.nl Buren zijn ze, al jaren. En vrienden. Maar over sport zullen ze het nooit eens worden. Henk kan er niet ge noeg van krijgen, Piet vindt het niks. Toen Henk gisteren bij zijn buur bin nenstapte zag hij tot zijn verbazing dat de Tour daar nog in alle hevig heid op de tv woedde. Opgenomen beelden natuurlijk. En nog wel van die prachtetappe naar Alpe d'Huez. Piet commentarieerde fris van de le ver: „Die wordt niks. Te lage zit." Henk geloofde zijn oren niet: „Be trapt buurman. Geef het maar toe. Door onze Johnny ben jij ook een fan van de wielersport geworden." Piet keek hem niet begrijpend aan. „Welnee, ik wil een nieuwe camper kopen en dan is er geen mooiere showroom dan de Tour."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11