Als de avond valt in Twente 23 reizen app m Op Erfgoed Bossem in Lattrop kun je de nacht doorbrengen in een sterrenkubus. Geef je verbeelding de vrije hand. door Hugo de Bruijne 3 reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 30 juli 2011 Alleen zijn met de sterren, was de bedoeling van ons verblijf in een sterrenku bus. Maar dat lijkt bij een eerste aanblik uitgesloten. De acht kubussen op het Erfgoed Bos sem in Lattrop staan in een soort hal ve cirkel vrij dicht op elkaar. Even ver derop bevindt zich een minicamping, naast het gastenverblijf in een grote verbouwde boerderij. Aan de andere kant van het kubusveld staan een stuk of zes grote lodge-tenten. In de sterrenkubussen kun je logeren en, als het donker is, met behulp van een telescoop naar de sterren kijken. De inrichting van de kubus is door dacht. Beetje krap, maar alles zit erin. „In de koelkast staat een stoofpotje voor jullie klaar", had gastheer en boer Dennis Rerink gezegd toen we op het landgoed arriveerden. En inder daad, onder het deksel zien we mals vlees (van eigen runderen), wortel schijfjes, zomeruitjes en champig nons. Om te slapen moet je een trapje op. Het bed wordt aangeprezen als een van de attracties van de kubus. Want boven je hoofd tref je een kunststof koepel om ongestoord naar de sterren te kijken, die je even daarvoor, tenmin ste als het donker is, al met de tele scoop had kunnen vangen. We begin nen ons een klein beetje over te geven Grote foto: De kubuswoningen zijn klein en eenvoudig ingericht. Kleine foto: Van bovenaf is de sterrenkoepel goed te zien. foto's Erfgoed Bossem aan het idee achter de sterrenkubus: verruim je blik en kijk omhoog. Niks doen en als Abraham naar de belofte volle sterren kijken? Dan doen we niet zo vaak, dus laten we daar nu maar in meegaan. Wat daarbij helpt, zijn de gratis kaartjes voor de sterren wacht. Die is 500 meter verderop in het Twentse land dat hier, leunend te gen de Duitse grens en verrijkt door het water van het riviertje de Dinkel, maar wat mooi ligt te zijn. Het bezoek aan de sterrenwacht helpt je om met andere ogen óm je heen te kijken. In een verkort programma ma ken vrijwilligers van Cosmos korte metten met onze 'hemelse' onkunde en geven ze met behulp van animaties zicht op het heelal. Volgens de sterren liefhebbers van sterrenwacht Cosmos is het bijna nergens in Nederland zo donker als hier. Je schijnt zelfs flarden Van het Noorderlicht te kunnen zien, een verschijnsel dat normaal gespro ken alleen binnen de noordelijke pool cirkel is te zien. Er trekken sterrenbeelden voorbij aan de nagebootste hemelkoepel, de Pool ster glinstert ons toe en doet ons den ken aan zeelieden van weleer die haar gebruikten om hun route te kunnen bepalen. De krachten van het heelal, de geboorte van nieuwe sterren, de beangstigend doodse planeten in hun baan - ze worden alle van wetenschap pelijke duiding voorzien. Terug bij de kubus, beginnen we met een met het scherpstellen van de tele scoop. Als we later door de koepel bo ven het bed kijken, lijken alle hemelli chamen wel voor ons bij elkaar ge veegd, zoveel zijn het er. In zo'n ster renkubus leer je opzien. Opzien naar, niet opzien tegen. M Een nacht verblijven in de sterrenku bus kost op doordeweekse dagen 59 euro, in het weekeinde 69 euro. Die bedragen zijn inclusief kaartjes voor de sterrenwacht. Voor een stoofpotje 's avonds of een ontbijt- mand 's ochtends moet je bijbeta len. www.sterrenkubus.nl www.erfgoedbossen.nl www.e-cosmos.nl Lattrop Enschede M Reageren? reizen@wegener.nl Neem je je smartphone mee op vakantie? Installeer dan eerst een handige reizenapp. Deze week: Skyscanner door Marcha van Schijndel Het regent pijpenstelen en het is koud. Dat is niet wat je je bij een fij ne zomervakantie had voorge steld. Je wilt naar de zon en het liefst morgen al vertrekken. Een handige app voor het vin den van een vlucht is Skyscan ner. Deze gratis app zoekt ra zendsnel de goedkoopste vluch ten naar duizenden bestemmin gen over de gehele wereld. Meer dan 670.000 routes zijn beschikbaar van 600 vliegmaat schappijen. Het gebruik van de app wijst zichzelf. |q* XÓfl Vertrekplek, be stemming, rechtstreekse vlucht of niet, vertrekdatum en terugkomdatum. Nog even het aantal passagiers en je bent klaar om te zoeken. Geef je na installatie aan dat de app je huidige locatie mag ge bruiken, dan kiest hij direct het dichtstbijzijnde vliegveld als vertrekplek. Maar uiteraard kun je ook andere vliegvelden ingeven. Helemaal handig is dat je niet per se een vliegveld of stad als bestemming hoeft te kiezen. Wil je naar de zon en maakt het je niet zoveel uit waar die schijnt, dan voer je eenvoudig een zonnig land in. Na een druk op de knop krijg je een lijst met luchthavens met daarachter een prijskaart je. Klik die aan en je ziet details van de vlucht. Wil je overleg gen met je reispartner, dan kun je die gegevens, huppekee, zo mailen. En natuurlijk kun je vanuit de app rechtstreeks tele fonisch of online boeken. Heb je flexibele reisdagen, check dan zeker de knop links onder met de staafdiagram men. Daar kun je, door andere vertrek- of terugkomdagen te kiezen, een nog goedkoper tic ket samenstellen. Kan zomaar honderden euro's schelen. Nu alleen nog op zoek naar een app voor hotel met zwembad. Skyscanner voor iPhone en Android, gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 91