el reizen Vakantie tussen de elfjes Aan opvallende plaatsen geen gebrek in België. In Chimay is de kasteelgids een prinses gids, in het bierstadje Maredsous maken ze kaas en in Brasserie Des Fagnes schenken ze speciaal kinderbier. door Boris Peters Heerlijk ontspannen m Zaterdag 30 juli 2011 reizen@wegener.nl 024-3650360 BELG1E Namen CHimayj Maredsous 7 ^>1 Van naar Bij het binnenrijden van Chimay kun je er niet naast kijken: de koperen bierketel op het midden van de rotonde. De ketel komt uit de brouwerij van de mon niken van de Abdij Notre-Dame de Scourmont. De abdij, waar al sinds 1862 het bekende trappisten bier wordt gebrouwen, bevindt zich op een paar kilometer buiten het centrum in het groen. Wel in het centrum, vlak bij de kerk, is het kasteel van Chimay. Binnen, naast een brandende houtkachel, zit een kwiek ogende dame. Het is prinses Elisabeth de Riquet de Caraman Chimay. „Toen we hier in 1947 arriveerden, troffen we een ravage aan. Maar we waren jong en mijn man is hier geboren", vertelt ze monter. Het stel installeerde warm water en verwarming in een deel van het kasteel en nam er zijn intrek. Het Duitse leger, en later ook het Amerikaanse, gebruikte het kas teel tijdens de oorlog. De soldaten lieten een puinhoop achter. Met hard werken herstelde het paar stap voor stap de schade, een bijna eindeloos karwei. Na de dood van haar man, Elie de Riquet de Cara- man-Chimay, in 1980 ging prinses Elisabeth er gewoon mee verder. Terwijl ze, wandelstok in de hand, voortgaat door haar kasteel, vertelt ze honderduit. Onder meer over het doopkleed van een zoon van Napoleon, de latere koning van Ro me, waarin ook haar kinderen zijn gedoopt. Met name in de portret tengalerij is Elisabeth de Riquet de Caraman Chimay in haar element. „Deze vrouw stond model voor de prinses van Guermantes uit A la re cherche du temps perdu van Marcel Proust", zegt de prinses, wijzend naar een van de portretten. Verha len over banden met het Britse en Belgische koningshuis volgen. „Maar die dame daar, Théresia Ca barrus, is mijn favoriet", zegt de prinses. Toen Théresia Cabarrus in 1805 in het huwelijk trad met Fran- Een serie over allerlei soorten campings. Vandaag de sprookjescamping. tenten, 1 sprookjeshuis en 2 trekkers hutten. De tenten en caravans staan op verschillende veldjes, die - hele maal in stijl - ook sprookjesnamen hebben. Elk veld heeft een speeltuin- tje in het midden. Leuk voor de kin deren, die zo snel vriendjes maken, en ideaal voor de ouders, die lekker bij tent of caravan kunnen blijven zitten. Wij slapen in een trekkershut. De camping ligt langs het Pieterpad en dit onderkomen is populair bij wan delaars. De hut heeft vier stapelbed den en je kunt je er goed in redden. Als de kinderen het leuk vinden, hebben de ouders ook vakantie, is het motto hier. „Op de sprookjes camping staan kleine kinderen cen traal", vertelt Van der Knaap „Het is hier leuk voor kinderen tot een jaar of 11, daarna niet meer." In de sanitairgebouwen is alles per fect ingericht voor het kleine grut. Voor de waterratten die na een sprookjesavontuur willen zwem men, is er op de camping een nieuw, diep buitenbad. Om de ouders zo veel mogelijk voor onwel kome stress te behoeden en ongeluk jes te voorkomen, moet iedereen eerst twee hekken passeren om bij het buitenbad te komen. JÊ Dat doen wij ook, waarna Jra we een heerlijke duik .jÉS» nemen. door Moniek Hüsken oei ouwekoei.'We, w I m zitten in de huifkar met een tiental vol- M wassen campinggas- ten en het dubbele aantal kleine kinderen. We maken een tochtje door het Overijsselse landschap in de buurt van Rheeze- Hardenberg, waar veel campings zijn. Op de bok zit Herman en in de huifkar hebben we gezelschap van een elfje. Ze heet Wanda en maakt met alle kinderen een praatje. Voor sommige kleintjes is dat best eng. Ze komt opeens wel héél dichtbij. Een echte sprookjescamping is voor kinderen een indrukwekkende erva ring. Elke dag worden ze meegeno men in de verhalen van Wanda, Hannah de Heldhaftige, Tati en veel andere sprookjesfiguren. Voor de kleine kinderen zijn alle sprookjesfiguren geen mensen als hun vaders en moeders. „Ik verge lijk het wel eens met Sinterklaas. Voor de kinderen is het echt. Ze ge loven in onze sprookjesfiguren; die krijgen na de vakantie ook nog heel veel post", vertelt medewerkster Ma- riska van der Knaap. De camping is zeer ruim opgezet en biedt plaats aan 270 kampeerplek- ken, 22 plekken voor toercaravans, 22 chalets, 15 ingerichte De Waard- Sprookjescamping, Rheeze, Nederland. Open: 1 april - 25 september, 1 plus herfstvakantie. Tarieven hoogseizoen vanaf 31,50 euro per nacht 1 (vier personen), trekkerstentje 12,90 euro, trekkershut 47,50 euro. In de buurt: wandelen en fietsen door Vechtdal; Plopsaland Indoor Coevorden; attractiepark Slagharen; landgoederen, havezaten en kastelen in Dalfsen; klederdracht bekijken in Staphorst. Zie www.sprookjescamping.nl Landgoederenarrangement Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet 2e avond een 3-gangen dinerbuffet Kopje koffie of thee bij vertrek Diverse fiets- en wandelroutes naar keuze Bij besteding van het diner op de 3de dag, krijgt u de 3de overnachting gratis! Prijs op basis van een 2-persoonskamer bezetting excl. Boekingskosten 5,- en Milieu verblijfstoeslag 2,20 p.p.p i Gratis overnachting is excl. ontbijt a 12,50 p.p. Hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575 - 431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzenvold.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 88