binnenland 17 Vör in je kledingkast Verplicht een baan woning ook Bof-vaccin werkt niet meer accepteren voor hoger inkomen' ZIEKTE Ook mensen die twee keer ingeënt zijn, kunnen virus krijgen Gamen op de camping zaterdag 30 juli 2011 ROTTERDAM - De gemeente Rotter dam houdt de komende maand elf banenmarkten, waar in totaal meer dan 2400 bijstandsgerechtig den een baan krijgen aangeboden. Zij moeten die in principe aanne men, anders krijgen ze de volgen de maand geen uitkering meer. De banenmarkten Match Werk zijn in het leven geroepen om in hoog tempo zo veel mogelijk men sen aan het werk te krijgen. Rotter dam wordt net als andere gemeen ten door het Rijk de komende ja ren fors gekort op de bijdragen voor trajecten om mensen aan werk te helpen. De stad telt tussen de 34.000 en 35.000 bijstandsge rechtigden. Het budget voor de zogeheten re-integratietrajecten loopt terug van 165 miljoen in 2011 tot 60 mil joen in 2014. Ook moet het ko mende halfjaar 28,5 miljoen euro minder aan uitkeringsgeiden wor den uitgegeven. Op de banenmarkten worden, in tegenstelling tot het verleden, men sen direct aan een vacature gekop peld. Waar de uitkeringsgerechtig de in het verleden wat kon rond snuffelen naar een werkplek van zijn gading, wordt diegene nu in de uitnodiging voor de banen- markt direct al gefeliciteerd met een werkplek. DEN HAAG - De WD vindt dat er meer corporatiehuizen (huur tot 652 euro) beschikbaar moeten ko men voor mensen met een inko men tot 43.000 euro per jaar. Nu mag slechts 10 procent van de so ciale woningen naar mensen met meer dan 33.614 euro. Wie net iets meer verdient, valt dus meestal in het gat tussen de corporatiewereld en de zo veel duurdere vrije huur sector. Mensen met een middeninkomen zouden voor een corporatiehuis misschien wel iets meer kunnen betalen dan de eigenlijke doel groep, opperde het liberale Kamer lid Betty de Boer gisteren in vra gen aan minister Piet Hein Don- ner van Binnenlandse Zaken. Daar mee zouden ze het vervallen van staatssteun voor hun huizen, waar door de corporaties zelf meer kos ten hebben, kunnen compense ren. Een derde van het aantal huizen in Nederland is sociale woning bouw, aldus de WD. „In totaal hebben we zo'n 2,4 miljoen socia le huurwoningen. Aangezien de doelgroep voor een sociale huur woning kleiner is, kan een deel van het socialewoningbouwbe- stand aangewend worden om de middeninkomens te huisvesten. Het liefst via het verkopen van de woning, maar als de nieuwe bewo ner liever huurt, dan dat laatste." RIVM: aantal meldingen verdriedubbeld in vergelijking met vorig jaar. Vooral studenten lopen kans op besmetting. Vaccin werkt minder goed en immuniteit lijkt af te nemen met de jaren. door Maaike Boersma DEN HAAG - De bof is helemaal te rug. Was er vorig jaar al een ople ving van het besmettelijke virus, in de eerste helft van dit jaar is het aantal meldingen nog eens verdrie dubbeld vergeleken met de eerste zes maanden van 2010. Toen wa ren er 152 meldingen, dit jaar zijn dat er al 439, blijkt uit cijfers van het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM). De uitbraak vorig jaar hield vooral huis onder studenten. Juist omdat zij veel tijd samen doorbrengen en dicht op elkaar leven is bij hen de kans op besmetting groot. De epi demie versnelde vorig jaar maart op een vierdaags feest van een Leidse studentenvereniging. „Daar waren studenten uit het hele land aanwezig en op die manier was het feest een katalysator voor de epidemie", aldus Susan Hahné, epi demioloog van het RIVM. Het in tensieve contact, ook op sport clubs en feesten, is een van de fac toren bij het uitbreken van de epi demie. Een andere factor is het vervagen van het effect van het vaccin. „Het verontrustende is dat ook mensen die als kind wel twee keer (op één- en negenjarige leeftijd) zijn ingeënt, nu toch het virus krij gen", zegt Hahné. „Het lijkt erop dat het vaccin deels is uitgewerkt. We wisten al dat van de BMR-prik (van: Bof, Mazelen en Rodehond) bof de zwakste component was, maar nu lijkt het erop dat de im muniteit waarschijnlijk ook nog af neemt over de tijd." Na de uitbraak in maart vorig jaar werd het in de zomer rustiger, maar vanaf het najaar greep de bof weer om zich heen. Ook de epide mie van de eerste maanden van dit jaar vond vooral plaats onder studenten. Het werkelijke aantal bofbesmettingen ligt volgens het RIVM nog vele malen hoger dan het aantal meldingen doordat veel mensen met bof niet naar de huis arts gaan. zie onze website:binnenland Studenten werden vorig jaar gewaarschuwd voor de bof OIRSCHOT - Dat het met het weer niet meezit de- terscherm te turen. In een weiland in het Brabant- uur per dag in hun tent of caravan tegen elkaar ze zomer, deert een aantal campinggasten niet. se Oirschot ging gisteren 's werelds grootste out- gamen. De organisatie verwacht in die periode Misschien hebben ze het zelfs niet eens opge- door game-evenement van start. Op Campzone 1750 gasten op de bijzondere camping, merkt, zo gespannen zitten ze naar hun compu- kunnen computerliefhebbers elf dagen lang 24 foto Robert Vos/ANP Deze handige en hippe zomertas hebben*? Kom dan nu naar Rosada Factory Outlet! *Gratis op te halen bij op vertoon van deze advertentie of een aankoopbon van een winkel in Rosada. Zolang de voorraad strekt! Sale Nu nóg meer korting bij al onze topmerken. Kids Joerrit Outdoor Elke woensdag, zaterdag en zondag in juli en augustus waanzinnig leuke kinderactiviteiten! Bv. bungee trampolines, diverse luchtkussens en een Mega Wipe Out baan! Check de website voor het programma. 7 dagen per week open van 10:00 tot 18:00 uur www.rosada.nl rosada 30 MINUTEN VAN ROTTERDAM factory outlet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7