spanning geen kans de kroon! Bella Bella Boekenmarkt op de Markt in Middelburg Zoutgrot Zondagse sferen Pruimentijd in in Middelburg museum Kapelle trend op saunagebied in Nederland. „De infrarood- straling verwarmt je huid en indirect ook je spieren. Het voelt alsof je lekker in de zon ligt." Als ik naar binnenstap, is de associatie met een zonnebank snel gemaakt. Dat is niet helemaal terecht, vindt Coppool- se. „Onder een zonnebank word je bruin dankzij UV-straling. Met die straling kom je in deze sauna niet in contact." Goed voor de spieren én huid dus. Na de sauna en het bubbelbad wacht mij nog een ver rassing. Het wellnesscentrum heeft een Zeeuws tintje gekregen. Zo is er de warmtesauna die, behalve naar eucalyptus ook naar zeewier ruikt. En er worden re gelmatig Zeeuwse honingmassages aangeboden. Masseuse Marinca Haarbosch verwelkomt mij in de massageruimte. Er klinkt zacht muziek uit de speakers en de tafel waarop ik plaatsneem, ziet er bijna uit als een bed. Marinca verwarmt wat honingolie en wrijft het uit over mijn rug. Het voelt alsof er een warm dekentje over mij wordt gelegd. „De honing maakt je huid soepel en lekker zacht", vertelt Marinca. De sfeermuziek en de zoete geur van het goedje doen al snel hun werk. Na tien minuten zakken mijn ogen loom dicht en geef ik me helemaal over aan de luxe behandeling. Een dagje wellness is een trend geworden in Neder land, zegt Coppoolse. „Wellness is niet langer een ac tiviteit voor de elite. Mensen komen hier graag in de winter, of zelf nu, als het buiten regent." Dat is niet zo gek. Terwijl de regen buiten hard op de ruiten tikt, dompel ik mij voor de laatste keer onder in het grote bubbelbad. Helemaal niet verkeerd, zo'n middagje luieren! En of dat zout nu echt een helende werking heeft? Ach, wat maakt mij het ook uit. Na een uurtje relaxen voel ik mij als herboren. Breng eens een bezoek aan onze showroom, ook voor alle gadgets en de shopping collectie van Vespa! SCOOTER AXD LIFESTYLE DE VOORD Bedrijfsweg 4, 'Vrijburg' Vlissingen www.scooterandlifestyle.nl 0118-47 06 66 Ook een dagje luieren in de zout grot? Dat kan. De dagentree be draagt 16,50 euro. In de sauna's mag geen badkleding worden gedragen. Voor wie zich daar niet prettig bij voelt, is het ie dere laatste woensdag van de maand badkledingdag. Iedere donderdagavond is er vanaf 17.00 uur Ladiesnight. Op vakantie, maar geen badjas bij je? Je kunt een jas huren voor 5,50 euro. Voor 23 euro krijg je er ook een handdoek bij. Deze prijs is inclu sief entree. Een Zeeuwse honingmassage van 25 minuten kost 35 euro. Een volle dige massage van 50 minuten kost 60 euro. Sauna Wellness Ons Buiten is el ke dag open van 10.00 tot 23.00 uur. Op maandagen en dinsdagen is de sauna vanaf 16.00 te bezoeken. De muren van de grot bestaan uit zoutstenen. MIDDELBURG - Op de Middelburgse Markt is er vandaag (zaterdag) een boekenmarkt. Er is van alles te vinden, van de gewone ro man tot het literaire werk, van oud tot (bijna) nieuw en van goedkoop tot duur. De markt is leuk voor zowel lezers als ver zamelaars dankzij het gevarieerde aanbod, redelijke prijzen en aantrekkelijke presenta tie. Er is een speciale plek voor de Zeelandi- ca. Hier kun je boeken vinden over Zee land, van een Zeeuwse auteur of over een Zeeuws onderwerp. Als speciale attractie zullen enkele Chinese studenten van de kunstacademie in Wuxi demonstraties kalligrafie geven. Je kunt hier je eigen naam in Chinese karakters la ten schrijven. De boekenmarkt is van 10.00 tot 17.00 uur en is gratis toegankelijk. weldig vind ik dat. En de mosselen! Zeeland en vis, dat is onlosmakelijk met elkaar ver bonden", zegt Henk opgewekt. Annie trekt een vies gezicht. „Mosselen, daar houd ik helemaal niet van. Maar verder hoor je mij niet klagen hoor." „Wij houden gewoon van een goed glas bier, gezelligheid en heel veel lol. En dat vind je hier zeker", besluit ze. Henk: „Ik weet één ding zeker: uit Zeeland ga ik nooit meer weg." MIDDELBURG - Een vijftal dichters draagt morgenmiddag vanaf 14.00 uur eigen werk voor op de Vis markt in Middelburg. Stadsdichter van Middelburg Henri Looymans draagt zijn werk voor, net als Jo hannes Buma, Wies de Bles, San dra Burgers en Emiel de Kam. Er is muzikale afwisseling door Jan van de Berg. Verschillende galeries aan de Kaaien en winkels in de Lange Delft zijn geopend Q Voor meer informatie over het dichte- venement kunt u mailen naar: joopbuma@hetnet.nl KAPELLE - In het Fruitteeltmuseum in Kapelle is het vandaag volop pruimentijd. Na de koffie met pruimentaart komen ruim 60 prui- mensoorten aan bod. Voor meer informatie over de historie en de teelt, maar natuurlijk ook om te proeven. Na de lunch is er een rondleiding door de boomgaard. Q De pruimendag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De kosten zijn 10 euro voor de hele dag, 5 euro voor een hal ve pruimendag. Lunch op aanvraag. Voor meer informatie zie: www.fruitteeltmuseum.nl De pruim staat centraal in Kapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71