In een zoutgrot krijgt De leukste provincie? Zeeland spant 2 zaterdag 30 juli 2011 PASPOORT Naam: Henk (67) en Annie (69) Merkx Woonplaats: Vught Gespot: op camping De Veerhoeve in Wolp- haartsdijk door Maartje Geels De Zeeuw heb je als vriend of vijand, er tussenin bestaat volgens mij niet", zegt Henk Merkx. „Wij kunnen het weten, want we komen al dertig jaar in Zee land", zegt Henks vrouw Annie lachend. „Zeeland spant de kroon als het om de leuk ste provincie van Nederland gaat", vertelt ze enthousiast. Annie: „We hebben het wel ge probeerd hoor, eens een keer ergens anders kamperen. In Limburg bijvoorbeeld. Maar hier voelden we ons het meeste thuis. Zee land is in één woord gewoon geweldig!" De stacaravan op de camping in Wolphaarts- dijk is voor Henk en Annie al tien jaar een tweede thuis. „We staan hier ieder jaar onge veer zes maanden. Alle ins en outs ken je dan wel op z'n camping", zegt Henk glimla chend. „Maar de mensen zijn hier heel vrien delijk, ook in het dorp." Annie somt snel op: „Je hebt hier echt alles: de zee, de ruimte, pittoreske dorpjes..." Vooral Domburg, Zoutelande en Zierikzee zijn favoriete stekjes van het echtpaar. Henk: „Het liefst kijk ik vanaf de kust de he le middag naar de boten die langs varen. Ge- Henk en Annie Merkx. Mediteren in het zout, luieren in een ligstoel of even bij tanken in een sauna... Een dagje wellness is op een regen achtige dag de ideale manier om te ontspannen. Zomer- verslaggeefster Maartje Geels ondervond in Oostkapelle wat een zoutgrot met lijf en leden doet. n Oost-Europa weten ze het al lang, in Neder land zijn we er sinds een paar jaar achter: zout heeft een helende werking. Mijnwerkers die des tijds lange tijd in een zoutgrot verbleven, bleken minder last te hebben van ademhalingsproblemen. In centrum 'Ons Buiten' in Oostkapelle is de zouthe- ling in een glamoureus jasje gestoken. ■miin mm De bodem van de zoutgrot is bezaaid met grove zoutkorrels. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' door Maartje Geels foto's Ruben Oreel Neem plaats in een van de luie ligstoelen en ontspan. Dat is de voornaamste bedoeling van de zoutgrot in Oostkapelle. De ruimte is dan ook zó gebouwd dat spanning hier helemaal geen kans krijgt. De vloer is bezaaid met grove zoutkorrels en de wan den bestaan volledig uit zoutsteen uit het Himala- ya-gebergte. Langs de achterzijde van de ruimte klet tert water langs de stenen. De sfeerverlichting in de muren is de finishing touch: als je achterover leunt in een van de ligstoelen waan je je in een echte grot. Het inademen van de zoute lucht in de grot wordt dikwijls vergeleken met het opsnuiven van frisse zee- of berglucht. Last van astma, bronchitis of verkoud heid? Na een bezoekje aan de zoutgrot zou het zo maar kunnen dat je van je van je klachten bent ver lost Opvallend genoeg is eigenaar Gabriel Coppoolse scep tisch: „De belangrijkste functie van de zoutgrot is ont spanning. Je kunt er heerlijk mediteren of gewoon een dutje doen", zegt Coppoolse. „Maar of het echt helend werkt? Daar heb ik persoonlijk mijn twijfels over." Ontspannend is het wellnesscentrum in ieder geval. De entourage draagt daar in grote mate aan bij. Poot je baden in de whirlpool, lekker luieren in het Turks stoombad of hangen in de ligstoelen: als het om well ness gaat, is niets overdreven. Coppoolse laat de infraroodcabine zien, de nieuwste Ontspannen in een ligstoel; voor je hét weet dommel je in slaap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70