341 sport Hoek moet vol aan de bak tegen Ingrid Jakobsen maakt met Zsazsa Erik Cadée goed op nog steeds kans op een Ford KA dreef in Stockholm Zeeuws trainingskamp Jong Vitesse/AGOW De voetballers van Hoek verslaan de West-Zeeuws- Vlaamse selectie met 3-2. Raymond Wolff die lange tijd geblesseerd is geweest, maakt één van de treffers van de hoofdklasser. WK in Bruinisse smaakt naar meer zaterdag 30 juli 2011 BRESKENS Het hoofdveld van voetbalvereni ging Breskens is maandag het de- _cor van het oefenduel Jong Vitesse/ AGOW-Jong Club Brugge. De wed strijd begint om 19.00 uur. Jong Vitesse/AGOW belegt in Bres kens een trainingskamp tot zater dag 6 augustus. De Gelderse ploeg oefent donderdag tegen VC Vlissin- gen. Die wedstrijd op het veld aan de Irislaan in Vlissingen begint om 19.30 uur. OEFENWEDSTRIJD door Roeland van Vliet BRUINISSE - Door het wereldkam pioenschap in de klasse RS Feva is Bruinisse op de kaart gezet als zeil- locatie. Dat zei Marieke Gijzel giste ren. Zij was namens Aquavitesse s Zeilschool bij de organisatie betrok ken. „Meestal worden dit soort toernooien door zeilverenigingen gehouden, maar nu dus een keer door een commerciële partij", ver telde ze. „En daardoor weet men nu dat het ook hier mooi is op het Grevelingenmeer." Het WK van de kleine tweemans bootjes (voor jongeren van twaalf tot zeventien jaar) begon zondag ,en duurde tot en met donderdag. Van begin tot einde heersten de Britse duo's. In het overall-klasse ment legden die beslag op het goud, zilver en brons. Gijzel: „In Engeland wordt er veel meer dan "in Nederland gezeild in kleine bootjes." Bijzonder tijdens het WK was ook het bijprogramma. Daaronder viel ook de Nations Cup. Alle dertien deelnemende landen schoven daar voor één boot naar voren. Die de den mee in onofficiële wedstrijd in de haven van Bruinisse. „Het pu bliek kon het mooi vanaf de kant volgen, wat bij de andere wedstrij- .den niet het geval was", zei Gijzel. „En dit keer wonnen niet de Brit ten, maar de Italianen."Bij Aquavit esse smaakt het WK naar meer. Als het aan de Schouwse zeilschool ligt, komen er in de toekomst meer kampioenschappen naar Bruinisse. door Lucien Roelandt NISSE - Het is nog even wachten op de eerste Zeeuwse overwin ning op Jumpin' de Weel. Maar met een fraaie vierde plaats voeg de in het 1.30m klassiek Ingrid Ja kobsen zich met Zsazsa alvast bij de kandidaten voor de hoofdprijs, een Ford KA, voor de jubileum ru briek zondagmiddag. Om zich bij de kanshebbers voor een finaleplaats in het 1.30m te voegen was geen eenvoudige opga ve. Parkoersbouwer Mare Vygh was blijkbaar goed op hoogte van het hoge niveau. Want de Belg stel de met de driesprong, de oxer als 'laatste obstakel en de scherpe toe gestane tijd de ruiters behoorlijk op de proef Het mocht niet baten. Met vijfendertig combinaties die (het strafblad blank wisten te hou den, werd nogmaals het hoge ni veau op het hippisch evenement in Nisse onderstreept. Een blanco strafblad geeft dan ook geen enkele garantie voor een tic ket voor de eindstrijd. Daarvoor zal men vandaag nogmaals alles uit de kast moeten halen. De in Zeeland als prijspakker bekend staande Dave Maarse bracht met Ach Jee 'n Liefhebber al meteen het spel op de wagen. De ruiter uit Wellerlooi stuurde de Patent-na zaat in 62,08 seconden foutloos rond. Maar Maarse bleef hiermee slechts even lijstaanvoerder. Want na Maarse volgden de wisselingen aan de kop zich razendsnel op. In grid Jakobsen leek met Zsazsa voor de eerste Zeeuwse triomf te gaan zorgen. De amazone uit Me- liskerke stuurde de Olando-nako- meling in 56,27 seconden foutloos rond. Het bleek uiteindelijk goed voor de vierde plaats. Want het ve nijn zat voor de Weelruitercombi- natie in de staart. Aniek Diks stuurde Huro's Winstonjum in 54,44 seconden naar een-overtui gende overwinning. „Zsazsa gaf mij bij het losrijden al een goed ge voel. Ze liep een super parkoers. Er zat echt niet meer in. Ik ben te vreden", vertelde Ingrid Jakobsen. Ook voor Nadine Doosjen met de ruin Azzuro zat, net als bij Ingrid Jakobsen, het venijn in de staart. Met een bloedstollende rit stuurde de amazone uit Zuiddorpe de Poly- dox-zoon in 33,35 seconden fout loos naar de finish. Daarmee leek het voor de Zeeuws-Vlaamse com binatie kat in het bakkie. Maar Romy Diks dacht daar kennelijk anders over. De amazone uit Vorstenbosch stuurde de merrie Bonitha in 32,64 seconden naar een nipte overwinning. STOCKHOLM - Discuswerper Erik Cadée bewees gisteravond bij de Diamond Leaguewedstrijden in Stockholm dat het met zijn vorm in de aanloop naar het WK in het Koreaanse Daegu wel goed zit. De atleet werd vierde in de sterk be zette wedstrijd met een verste worp van 63,21 meter. Voor hem eindigden louter wereldtoppers. Ondanks de lastige meewind (dis cuswerpers gooien graag tegen de wind in) kwam de tweevoudige Olympisch en wereldkampioen Virgilijus Alekna uit Litouwen tot 65,05 meter. Tweede werd de rege rend Europees kampioen, de Pool Piotr Malachowski 64,96 meter, derde de sterke Spanjaard Yennifer Frank Casanas met 63,42 meter. Cadée noemde zijn resultaat een 'opsteker'. Morgen werpt Cadée op het Ne derlands kampioenschap in het olympisch stadion in Amsterdam. Volgende week vrijdag treedt hij aan tijdens de Diamond League in Londen. Op de 200 meter leverde Usain Bolt een geslaagde, laatste test af Hij won zijn race in 20,03 secon den. De tijd viel tegen, want de Ja- maicaan maakte een slechte start. Wel bleef hij ruim voor op de con currentie. Het was de laatste wed strijd van Bolt in de aanloop naar het WK. Op de Franse nationale kampioen schappen scherpte Christophe Lemaïtre het Frans record van 9,95 seconden aan tot 9,92 seconden. Op diezelfde kampioenschappen deed de Tsjechische wereldrecord houder op de tienkamp Roman Se- brle een laatste poging om aan de minima te voldoen voor het WK. Hij behaalde 8109 punten en kreeg zijn startbewijs. 1 t' T v' s r f- Lionel Lord (wit shirt) zet Hoek op 2-1 tegen de West-Zeeuws-Vlaamse selectie. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66