Tien jaar later en nog 221 zeeland Kerk in Waterlandkerkje krijgt nieuw torentje Taakstraf geëist voor veroorzaker ongeval Patchwork en quilts almanak Zinloos MINDLINK Na een onderbreking van bijna tien jaar is de Zeeuws-Vlaamse metalband MindLink zondag weer te horen. Het enthousiasme onder de fans van vroeger is groot. MindLink zaterdag 30 juli 2011 DAHLIADAGEN-OPEN TUIN FERDINANDUSHOF zaterdag 30 en zondag 31 juli van 10-17 uur Bijzondere dahlia's en zeldzame vaste planten. Toegang gratis Adres Rode Sluisweg 13, Overslag www.ferdinandushof.nl OSSENISSE - Cadeauwinkel Decado uit Terneuzen laat de hele maand augustus een verzameling patch work en quilts zien in de voormali ge kerk in de Dorpsstraat in Osse- nisse. De kerk is open op zaterdag en zondag tussen 14.00 en 17.00 uur. De expositie is ook op afspraak te bezichtigen: 0114 681142. Het kerkje lijkt er prachtig bij te staan, maar de toren is rot en lekt. foto Mark Neelemans door Martijn de Koning Het pittoreske hervorm de kerkje in de Molen straat in Waterlandkerk je krijgt een nieuw to rentje. De restauratie hoeft niet lang meer op zich te laten wach ten nu de beheerder, Stichting Oude Zeeuwse Kerken, de beschik king krijgt over bijna 138.000 euro subsidie van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. De dienst verleende onlangs bijdra gen aan 230 kerkgebouwen in het hele land. Het bedrag dat naar Wa terlandkerkje gaat, is daartussen re latief groot. Volgens Tonnie Brug ge, die zich namens de stichting bezighoudt met het kerkgebouw in Waterlandkerkje, komt daar ook een portie geluk bij kijken. „Er wordt deels een loting gedaan om te bepalen wie hoeveel geld krijgt. Maar je moet natuurlijk ook wel een goed plan hebben." Dat plan bestaat uit vervanging van het torentje. „Dat is grotendeels rot, en daardoor lekt het", zegt Brugge. Officieel is de aanvraag gedaan door de gemeente Sluis. Die is eige- Die Zeeuws-Vlaamse collega heeft er zo af en toe eens last van: nodig naar het toilet moeten, maar daar aangekomen er niets uit krijgen. Om dat hij vindt dat collega's geen gehei men voor elkaar hoeven te hebben, deelt hij dergelijke 'vervelende erva ringen zonder enige schroom met zijn kantoorgenoten. Laatst toog de man vol goede moed naar het kleinste kamertje. „Ik heb gedroogde pruimen geweld en opge geten", vertelde hij zijn collega's. „Dat schijnen ze in bejaardentehui zen mensen te geven die problemen met de stoelgang hebben." Tien minuten later kwam hij een be drukt terug. „Hielp niks", mompelde hij. Een collega reageerde gevat. „Ty pisch gevalletje van zinloos geweld." door René Schrier Het is bijna tien jaar gele den dat de leden van de band MindLink voor het laatste samen speelden. Maar toen ze onlangs al le nummers van hun succesvolste cd Desiderata een keer gespeeld hadden, ging het weer als van ouds. Want de Zeeuws-Vlaamse band MindLink is weer bij elkaar. Al thans voor een poosje. Zondag volgt het eerste echte optreden. En er bestaan vage plannen om met vier Zeeuwse bands een rondje te maken langs de grotere podia in Zeeland. Zijn er nu nauwelijks digitale fo to's van MindLink te vinden (dat bestond toen nog nauwelijks), te genwoordig hoeven de bandleden zich maar even samen te vertonen of het gonst al van de geruchten op Facebook. Eddy de Putter was en is de zan ger van MindLink en tegenwoor dig de bassist van Souljacker. Hij vertelt dat er eind vorig jaar een reünie was in het Terneuzense Por- gy and Bess waar twee andere le den van MindLink, Jan Verdoorn en Renzo van Poecke, samen speel den. Onder de aanwezigen waren enkele oude fans van MindLink die al snel vaststelden dat er ook nog andere leden van die voorma lige metalband in de zaal waren. Voor ze het wisten stond de oude bezetting weer op het podium en speelden ze drie nummers. Meteen regende het berichten op Facebook, vertelt De Putter. Er wa ren enthousiaste meldingen van mensen die blij waren dat de band weer bij elkaar was. En er waren mensen die mopperden dat ze het optreden in Porgy and Bess had den gemist. Er was één man die meteen spijkers met koppen sloeg. Dat was Arthur van Acker, die een verjaardagsfeest wüde vieren en daar per se MindLink voor wilde hebben. Weigeren was geen optie voor de bandleden. En zo kan het gebeuren dat de band morgen in strandpaviljoen Paalhoofd 10 bij Breskens optreedt. MindLink stond bekend om zijn energieke optredens, waar de mu ziek vanaf spetterde. Dat is wat Ed dy de Putter betreft tien jaar later nog net zo: „We hebben nog net zo veel energie. Al zijn we mis- naar van het torentje: De rest van de kerk, gebouwd in 1674, is in handen van de stichting. „Maar in de praktijk zijn wij er meer mee bezig", geeft Brugge aan. Hij hoopt dat de aannemer kort na de bouwvak begint met de res tauratie. Het is nog niet duidelijk of de toren ter plekke wordt opge knapt of dat eerst elders een com pleet nieuw exemplaar wordt ge maakt. Overigens heeft de stichting nog meer plannen, vertelt Brugge. „Het toilet in het gebouw is nau welijks geschikt voor mindervali- den. We willen daarom buiten een schuurtje maken met een ge handicaptentoilet, eventueel met een berging ernaast." De stichting ontving daarvoor al 25.000 euro uit het Stimuleringsfonds van de Rabobank. „Maar ik heb nog eens zoveel nodig", stelt Brugge. Stichting Oude Zeeuwse Kerken, een vrijwilligersorganisatie die vecht voor het instandhouden van oude kerkgebouwen, beheert naast de kerk in Waterlandkerkje ook de hervormde kerken in Baar land en Kats en de Nieuwe Kerk in Zierikzee. MindLink tijdens Weitjerock in Ijzendijke, in 2001. Van links naar rechts: Martijn Gazan, Eddy de Putter en Jan Verdoorn, archieffoto Ronald den Dekker schien nu wel écht de vetste band van Zeeland. Alles zit er gewoon nog in. De muziek klinkt zelfs be ter, want we hebben betere appara tuur. Vroeger was het eigenlijk maar behelpen." De Putter heeft de overtuiging dat metal en stevige rock ook nu het publiek nog boeit. Dat blijkt vol gens hem onder meer uit de en thousiaste reacties op het feit dat de band weer samen is gekomen. Waar de band vroeger uit was op succes en roem, gaat het nu vooral om de lol en de oude herinnerin gen. „Als we nu oefenen is de helft van de tijd gevuld met het ophalen van herinneringen en anekdotes." En goede herinneringen zijn er ge noeg. In 1997 won de band de Zeeuwse popprijs, er werden twee cd's gemaakt (Desiderata en Radio Silence) en er waren overal optre- dens. De verschillende bandleden heb ben de afgelopen tien jaar muziek gespeeld in wisselende bands. De Putter gaat daar met Souljacker ook gewoon mee door en hij is ook al weer betrokken bij een an der project dat binnenkort gepre senteerd wordt. Jan Verdoorn, in 1994 oprichter van de band én bassist. Eddy Verberkmoes, mede-oprich ter en gitarist. 41 Renzo van Poecke, eveneens lid van het eerste uur en drummer. Martijn Gazan, gitarist. Eddy de Putter, zanger. De band heeft zes jaar bestaan en werd opgeheven omdat de leden een beetje op elkaar uitgekeken waren. MindLink was bij zaaleigenaren be rucht omdat de leden na de optre dens massaal op de koelkast met bier aanvielen. Het optreden van morgen (zon dag) is in het strandpaviljoen Paal hoofd 10 bij Breskens en begint om 20.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl door Ad Roos AutoVermeulen Goes Autohuis Terneuzen Kia Melse Vlissingen oi18-41S22Ó kia-vjissingen-ni <3üK) DOE ONS DAT MAAR EENS NA MIDDELBURG - Praten en breien gaan niet samen. Meerdere dingen tegelijk doen in een auto evenmin. Daar is een 28-jarige inwoner van Hoek inmiddels wel achter. Op 11 maart vorig jaar was hij op weg naar zijn werk in Cadzand. Op de Zwinweg bij Retranchement reed hij achter een personenwagen en kreeg last van het reflecterende zonlicht op zijn voorganger. Op zoek naar zijn zonnebril keek hij in zijn wagen naar alle mogelijke plekken, grabbelde wat in het dash boardkastje en toen ging het fout. Hij kwam terecht op de verkeerde weghelft en botste daar op een te genligger. Een inzittende van die wagen liep een ontwrichte schou der op en moest geopereerd wor den. Voor het 'aanmerkelijk onvoorzich tig of onoplettenderijden', een misdrijf eiste officier van justitie W. Suijkerbuijk tijdens een recht bankzitting een taakstraf van veer tig uur en een onvoorwaardelijke rijontzegging van zes maanden. De advocate van de man uit Hoek verzocht de rechtbank rekening te houden met het tijdsverloop tus sen het ongeval en de berechting, ruim 16 maanden later. Uitspraak op 11 augustus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62