Zeeland k' PZC Openluchtbaden doen slechte zaken A.S.ZONDAG ZEEUWS-VLAANDEREN W wMè 'r jM 22 en 23 I J 1 ||K' J li TEGENVALLER Veel minder bezoekers door miezerig zomerweer 21 22 De huiskamer van Terneuzen is opgefleurd met banieren Koegorsstraat maakt nu extra bocht Ondernemer krijgt opnieuw spookfactuur Jongens mishandeld door groep van acht STEINHAUS J MindLink: na tien jaar V fTJ 7~ B|il||i spat de energie er Ek'.j£. nog steeds van af y 0 Zaterdag 30 juli 2011 Kerk Waterlandkerkje krijgt nieuw torentje Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doórsselaer KLOOSTERZANDE - De openluchtba den in Zeeuws-Vlaanderen klagen hun nood. Door het aanhoudende miezerige zomerweer lopen ze be zoekers en inkomsten mis. „Het is niet zo'n beste zomer", zegt badmeestèr Vladimir Diele- mans van het Axelse zwembad 't Plaatje eufemistisch. „Ik hoop echt dat het weer snel betert, want dit is echt ongelooflijk." Als het be- zoekersaantal tegenvalt, wil dat nog niet zeggen dat de badmeester zit te duimendraaien. „Dan ga je dingen doen als schoonmaken. Maar ik heb nu alles geloof ik al drie keer schoongemaakt. Het heeft hier nog nooit zo geblonken..." Ook in Aardenburg is het maar stil op de ligweide en in het water. Het personeel probeert meer gas ten te trekken door activiteiten voor de bezoekers te bedenken. „We hebben al een spelletjesmid dag gehouden en een disco-avond. mmmsm. %m Dan was het zwembad langer open en was er ook muziek", zegt caissière Ilse van Iwaarden. „Dat was op zich wel succesvol, maar je kunt dat ook niet elke dag doen." Dielemans zou op zich ook wel leuke extra activiteiten willen hou den, maar dat is door de bezetting niet mogelijk. „In de gemeente Ter- neuzen was al een discussie over het openhouden van de baden en de voorwaarden daarvan. We ko men mankracht te kort om dingen te organiseren. De veiligheid van de bezoekers staat voor ons voor op. Daar ligt onze prioriteit." Badmeester George Boogaart van zwembad De Honte in Klooster- zande houdt al jaren de bezoekers aantallen en het weer maandelijks bij. „De afgelopen twee maanden waren gewoon slecht. Wij hebben hier in ons zwembad nog het ge luk dat het bad verwarmd is tot 22 graden en dat we daardoor dage lijks een vast groepje volwassen zwemmers hebben. Zo'n veertig mannen en vrouwen komen elke ochtend hun baantjes trekken. An dere of nieuwe activiteiten organi seren, doen we niet. Dat werkt niet, denk ik. Je moet het als bui tenbad toch echt van het weer heb ben." Volgens Boogaart is het nog te vroeg om al te zeggen dat het hele zwemseizoen in het water is geval len, al hoopt hij net als zijn colle ga's vurig op een warme augustus maand. „Want als augustus zonnig is, praat iedereen uiteindelijk weer over een goede zomer!" TERNEUZEN - Grote banieren van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten, de vlag van Zeeuws-Vlaanderen en enkele omringende lan den fleuren de Terneuzense Markt op. Aan het begin van de maand was de vaste terrasca paciteit al uitgebreid en met de vlaggen heeft de Markt een fleuriger aanzien gekregen. Het is een initiatief van de stichting Centrum Management Terneuzen en de stichting Hore ca Markt Terneuzen. De voorzitter van deze laatste stichting, Jan Dieleman, vertelt dat er al langer over wordt gesproken de Markt wat aantrekkelijker en gezelliger te maken. Deze zomer is de daad bij het woord gevoegd. Voor al het feit dat alle terrassen en parasols er het zelfde uitzien, geeft het plein een luxere uit straling, merkt hij op. Wat hem betreft blijft het hier niet bij. Dieleman noemt het een eer ste stapje in het opknappen van de 'huiska mer' van Terneuzen. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN Het verleggen van de Koegorsstraat bij Terneuzen is klaar. De loop van de weg, tussen Snowbase en de brandweerkazerne, is veranderd in verband met de aanleg van de Sluis kiltunnel. De straat loopt nu rond het bouwterrein. Over de lengte van één kilometer is ook een nieuw fietspad gerealiseerd. Het eenrichtingsverkeer, dat drie weken geleden vanwege de werk zaamheden werd ingesteld en flink werd genegeerd, is nu ook weer op geheven. TERNEUZEN Een ondernemer uit Terneuzen heeft opnieuw een spookfactuur ontvangen van een bedrijf dat zich Centrale Bedrijfs Registratie uit Arnhem noemt. Vorige maand kre gen verschillende Zeeuwse onder nemers, onder wie de Terneuze- naar, al zo'n valse factuur. Het be drijf vraagt ondernemers enkele honderden euro's over te maken voor administratieve handelingen. Wie naar de zogenaamde website van het bedrijf wil, krijgt te zien dat die 'in onderhoud' is. CADZAND-BAD Twee 19-jarige jongens, uit Vught en Vlijmen, zijn in de nacht van donderdag op vrijdag rond 4.30 uur gewond geraakt toen ze op de Boulevard de Wielingen in Cad- zand-Bad mishandeld werden. De jongens liepen over straat toen twee auto's stopten. Acht mensen stapten uit en sloegen de jongens in elkaar. Eén van de jongens had al ruzie gehad met een groepje. Bei den zijn naar het ziekenhuis in Knokke gebracht. Eén van hen brak waarschijnlijk zijn neus. OPEN! MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl 20% GOEDKOPER DAN ANDERE TOPMERKEN! neunen gggm Kampioen M fe/jü/iünnH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61