341 sport WK in klasse RS Feva smaakt Raymond Wolff schiet Ingrid Jakobsen maakt met Zsazsa Hoek langs regioselectie nog steeds kans op een Ford KA Zeeuws trainingskamp Jong Vitesse/AGOW ZEILEN Bij Aquavitesse Zeilschool zouden ze graag vaker internationale toernooien organiseren. Het wereldkampioenschap in de jeugdklasse RS Feva is goed bevallen. Springruiters zijn niet in goede doen Discuswerper Cadée vierde in Stockholm Dopingschorsing voor tennisser Kendrick 'zaterdag30 juli 2011 BRESKENS Het hoofdveld van voetbalvereni ging Breskens is maandag het de cor van het oefenduel Jong Vitesse/ nGOW-Jong Club Brugge. De wed strijd begint om 19.00 uur. Jong Vitesse/AGOW belegt in Bres kens een trainingskamp tot zater dag 6 augustus. De Gelderse ploeg oefent donderdag tegen VC Vlissin- gen. Die wedstrijd op het veld aan de Irislaan in Vlissingen begint om 19.30 uur. HICKSTEAD STOCKHOLM Atleet Erik Cadée is gisteren als vierde geëindigd bij het discuswer pen in de wedstrijden uit de Dia mond League in Stockholm. De Ne derlander kwam in zijn derde worp tot zijn verste afstand van 63,21 meter. Cadée, die zich al heeft geplaatst voor de wereldkampioen schappen volgende maand in Zuid-Korea, gaf een kleine 2 meter roe op winnaar Virgilijus Alekna. De Nederlandse springruiters heb ben gisteren matig gepresteerd in de zesde wedstrijd om de FEI Na tions Cup. De equipe eindigde in het Engelse Hickstead op de zesde plaats. Duitsland won de wedstrijd voor de Fransen en de Amerika nen. De Nederlandse ploeg blijft ondanks de zesde plaats wel het russenklassement aanvoeren. LONDEN De Amerikaanse tennisser Robert Kendrick is voor een jaar ge schorst. Hij werd eerder dit jaar op Roland Garros positief getest op het verboden middel methylhexa- hamine. De 31-jarige Kendrick claimt dat de stof komt uit een pil letje dat hij destijds nam om zijn jetlag te bestrijden. De ITF accep teert dat verweer, maar bestrafte hem toch. De deelnemers in de gold fleet zeilen op het Grevelingenmeer voor de wind. foto Aquavitesse Zeilschool door Peter van Kouteren BIERVLIET - Voor zo'n kleine drie honderd toeschouwers kwam Hoek gisteravond in de tweede oe fenwedstrijd tot een nipte over winning. De hoofdklasser wees in Biervliet een West-Zeeuws-Vlaam se selectie met 3-2 terug. Raymond Wolff maakte de winnende treffer. Ondanks de magere zege keek trai ner Ruud Pennings met voldoe ning terug op het duel. De oefen- meester wees op de zware trai- ningsweek, die zijn selectie op de accommodatie van Biervliet achter de rug had. Hoek opereerde net als tegen Axel, met drie man voor- t,\. Testspeler Lima, die tot de win terstop mag blijven en in die perio de ontwikkeling moet laten zien, lag aan de basis van de openings goal. De Braziliaan zette Regilio Pi nas met een steekpass je links voor doel vrij. In een poging diens inzet voor de doellijn te keren, gleed Trinko Ingels (Biervliet) de bal in eigen goal: 1-0. Het antwoord van de regioselectie liet niet lang op zich wachten. Peter van de Linde (Oostburg) rondde een mooie steekbal van De Croock al even fraai af: 1-1. Hoek voetbalde weliswaar veel via de flanken, maar de van daaruit ver stuurde voorzetten kwamen te vaak niet aan. Ruud Pennings zei in de rust ook te hebben aangege ven dat die aanvoer beter moest. „De voorzetten moeten over de grond zijn. Wij zijn het gevaar lijkst als we over de grond voetbal len." Na de 2-1 van Lionel Lord en de ge lijkmaker van Byron Bentley mocht Raymond Wolff een kwar tier voor tijd de winnende treffer maken: 3-2. door Lucien Roelandt NISSE - Het is nog even wachten op de eerste Zeeuwse overwin ning op Jumpin' de Weel. Maar met een fraaie vierde plaats voeg de in het 1.30m klassiek Ingrid Ja kobsen zich met Zsazsa alvast bij de kandidaten voor de hoofdprijs, een Ford KA, voor de jubileum ru briek zondagmiddag. Om zich bij de kanshebbers voor een finaleplaats in het 1.30m te voegen was geen eenvoudige opga ve. Parkoersbouwer Mare Vygh was blijkbaar goed op hoogte van het hoge niveau. Want de Belg stel de met de driesprong, de oxer als laatste obstakel en de scherpe toe- "gestane tijd de ruiters behoorlijk op de proef Het mocht niet baten. Met vijfendertig combinaties die het strafblad blank wisten te hou den, werd nogmaals het hoge ni veau op het hippisch evenement in Nisse onderstreept. Een blanco strafblad geeft dan ook geen enkele garantie voor een tic ket voor de eindstrijd. Daarvoor zal men vandaag nogmaals alles uit de kast moeten halen. De in Zeeland als prijspakker bekend staande Dave Maarse bracht met Ach Jee 'n Liefhebber al meteen het spel op de wagen. De ruiter uit Wellerlooi stuurde de Patent-na zaat in 62,08 seconden foutloos rond. Maar Maarse bleef hiermee slechts even lijstaanvoerder. Want na Maarse volgden de wisselingen aan de kop zich razendsnel op. In grid Jakobsen leek met Zsazsa voor de eerste Zeeuwse triomf te gaan zorgen. De amazone uit Me- liskerke stuurde de Olando-nako- meling in 56,27 seconden foutloos rond. Het bleek uiteindelijk goed voor de vierde plaats. Want het ve nijn zat voor de Weelruitercombi- natie in de staart. Aniek Diks stuurde Huro's Winstonjum in 54,44 seconden naar een overtui gende overwinning. „Zsazsa gaf mij bij het losrijden al een goed ge voel. Ze liep een super parkoers. Er zat echt niet meer in. Ik ben te vreden", vertelde Ingrid Jakobsen. Ook voor Nadine Doosjen met de ruin Azzuro zat, net als bij Ingrid Jakobsen, het venijn in de staart. Met een bloedstollende rit stuurde de amazone uit Zuiddorpe de Poly- dox-zoon in 33,35 seconden fout loos naar de finish. Daarmee leek het voor de Zeeuws-Vlaamse com binatie kat in het bakkie. Maar Romy Diks dacht daar kennelijk anders over. De amazone uit Vorstenbosch stuurde de merrie Bonitha in 32,64 seconden naar een nipte overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58