60% truffel... Witte truffel van 330.000 dollar Pand Zeevaartschool lijdt onder betonrot zeeland 125 VERHUIZE MET ZORG N i! 1 0113 22 22 20 TOT V Tweedehands boeken te koop op Markt Ondernemer krijgt opnieuw spookfactuur Palingrokers strijden om Zeeuwse titel Strandwandeling in het Zwin Jongens beroofd door groep van acht ...OP DE ZOMER COLLECTIE BIJ BOÜWMAN LIFESTYLE korting zaterdag 30 juli 2011 MIDDELBURG Op de Markt in Middelburg wordt vandaag een boekenmarkt gehou den. Van 10.00 tot 17.00 uur zijn er allerlei soorten oude en nieuwe tweedehandsboeken te koop. Er is ook een afdeling met Zeeuwse boe ken. Enkele Chinese studenten geven een demonstratie kalligraferen. Be zoekers kunnen hun naam in Chi nese tekens laten schrijven. TERNEUZEN Een ondernemer uit Terneuzen heeft opnieuw een spookfactuur ontvangen van een bedrijf dat zich Centrale Bedrijfs Registratie uit Arnhem noemt. Vorige maand kre gen verschillende Zeeuwse onder nemers, onder wie de Terneuze- naar, al zo'n valse factuur. Het be drijf vraagt ondernemers enkele honderden euro's over te maken voor administratieve handelingen. KERKWERVE Op Recreatieboerderij Van Lange- raad aan de Weelweg in Kerkwerve wordt zaterdag 6 augustus het open Zeeuws palingrookkampioen- schap gehouden. Zo'n 30 palingro kers strijden om de titel 'Open Zeeuws Kampioen Paling Roken' en de Recreatieboerderij Van Lange- raad bokaal. De palingen worden door een deskundige jury gekeurd. Uitslag om 16.00 uur. monpidL mouERS RETRANCHEMENT Liefhebbers van een strandwande ling kunnen donderdag 4 augustus terecht om onder begeleiding van Het Zeeuwse Landschap het Zwin in te gaan. De wandeling duurt ongeveer 2,5 uur en begint om 10.00 uur. Verza melen bij het strandpaviljoen De Zeemeeuw bij Cadzand-Bad, parke ren aan de Van der Hoekestraat (Re- tranchement). CADZAND-BAD Twee 19-jarige jongens uit Brabant zijn in de nacht van donderdag op vrijdag gewond geraakt toen ze op de Boulevard Cadzand-Bad mishan deld werden. Ze liepen over straat toen twee auto's stopten. Acht mensen stapten uit en sloegen de jongens in elkaar. Beiden zijn naar het ziekenhuis in Knokke gebracht. Eén van hen heeft waarschijnlijk zijn neus gebroken. Kinderdijk 32 Middelburg Fraai appartement gelegen op fantastische locatie Dit driekamerappartement met loggia, op de eerste woon laag ca. I meter boven straatniveau) met berging in het souterrain.Vanuit uw woonkamer heeft een prachtig uitzicht op de jachthaven. Vraagprijs 189.000,- k.k. www.bouwmanlifestyle.nl domburg goes middelburg renesse terneuzen zoutelande OOSTSTRAAT 1 GROTE MARKT 1 MARKT 73 HOGEZOOM 171 NOORDSTRAAT 109 LANGSTRAAT 13 open, rook eraan en proefde er van. „En echt, het is een witte zo- mertruffel en hij is consumeer baar", stelt hij. Adriaanse kookt wel vaker met truffels, maar dan met de meer gangbare zwarte varianten. Voor de chefkok deed zich dus een bui tenkansje voor. Hij kocht de witte zomertruffel en heeft die gisteren verwerkt in een gerecht. Adriaanse: „Het is een kleine truf fel. Hij weegt maximaal vijftien gram. ik heb mooie vissen, griet. Daar gebruik ik de truffel bij. Met een lekkere risotto. Een portie of zes tot acht moet ik er zeker van kunnen maken." Truffels zijn paddenstoelen, maar dan kostbare. Ze beho ren tot de zwammen. Er zijn zwarte en witte soorten. De zwarte komen het meest voor; de witte zijn zeldzamer. Zeldzaam betekent automatisch ook duur. De hoogste prijs die tot op heden voor een witte truffel is betaald, was 330.000 dollar. Dat ge beurde op 1 december 2007 tijdens een veiling in het Italiaanse Floren ce. Deze truffel was gevonden vlak bij Pisa en woog bijna anderhalve kilo. Dat is aanzienlijk meer dan de wit te truffel die in Oost-Souburg is ge vonden. Die woog amper vijftien gram. Chefkok Marco Adriaanse van restaurant Peper en Zout be taalde er dan ook niet de hoofd prijs voor. Hij kocht de truffel voor twintig euro. Omdat ze zo duur zijn, worden ze vooral gebruikt in de chiquere restaurants. De smaak is sterk, dus je hebt er ook niet zo veel van nodig in een gerecht. Truffels groeien onder de grond, op de wortels van bomen en strui ken. Bekende soorten zijn de zwar- Links de truffel, als vergelijking voor de grootte ligt ernaast een walnoot. te truffel (Tuber melanosporum), de witte truffel (Tuber magnatum), de zomertruffel (Tuber aestivum), de wintertruffel (Tuber brumale) en de Chinese truffel (Tuber Indi- cum). In Zuid-Europa groeien veel truf fels. Daar worden ze opgespoord met behulp van honden en var kens. De dieren worden er speciaal voor getraind. Vooral vrouwelijke varkens zijn er goed in, omdat ze de geur van een truffel associëren met die van een mannelijk varken. Een witte truffel ziet er van buiten bijna uit als een knolletje en heeft wel wat weg van èen aardappeltje. Van binnen ziet hij er gemarmerd uit, met allemaal witte adertjes. door Maurits Sep VLISSINGEN - Voor de veiligheid van mensen die er voorbij lopen is de Zeevaartschool aan de Vlissing- se boulevard in de steigers gezet en afgeschermd. Het gebouw heeft te lijden van be tonrot en er vallen soms stukjes be ton naar beneden. „We willen natuurlijk niet dat er stukjes beton op de hoofden van mensen vallen. Daarom is beslo ten de steigers te plaatsen", zegt Yvette Hameling van de Hoge school Zeeland. „Het is gewoon noodzakelijk voor de veiligheid." Volgens Hameling gebeurt het nog niet zo lang dat er stukjes beton uit de gevel vallen. „We hebben de maatregel niet genomen omdat het nu drukker is op straat, maar omdat het nodig is." Hoe lang dat zo blijft, is niet be kend. Veiligheid is dus de reden. De steigers staan er nog niet voor de renovatie van de Zeevaart school. Die is - ook getuige de be tonrot - wel hoognodig, maar het geld ontbreekt bij de Hogeschool Zeeland. De gemeente Vlissingen steekt er geen geld in, maar spant zich wel in om bij het Rijk een zogenoem de 'kanjersubsidie' los te krijgen. De Zeevaartschool - het gebouw met het torentje aan de Boulevard Bankert 154/156 - is sinds 2009 een rijksmonument. Eind vorig jaar is besloten de aan vraag voor de kanjersubsidie in te dienen. Er is nog geen besluit van het Rijk over bekend. De Hoge school Zeeland en de gemeente verwachten dat er op zijn vroegst in september meer duidelijkheid zal zijn over een mogelijke kanjer subsidie. tuin in Oost-Souburg. Hij bevestigde foto's Lex de Meester Marco Adriaanse heeft de truffel verwerkt in een gerecht met griet en risot to. Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, McGregor, Napapijri, Geisha, Maison Scotch, Vingino, Scotch Soda, NZA en Polo-jeans. Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale, Bridgewater en Disenyo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45