wordt mistig Floors Koi Shop Vakantieplannen? PZC zeeland 13 Verdachte autobranden Vijverspeciaalzaak www.floorskoishop.nl commentaar Ouderen moeten meedoen lté£LTaèï Hardleerse man raakt auto kwijt zaterdag 30 juli 2011 worden er voortdurend aanpassin gen verricht aan verkeersregels. Een greep: i Helmplicht brommobielen. Be stuurders en passagiers van brom mobielen zonder gordels moeten sinds 1 mei 2009 een helm dra gen. Gordels om. In auto's die op alle plaatsen gordels hebben, mogen sinds 1 mei 2008 niet langer méér inzittenden worden vervoerd dan er gordels zijn Maximumsnelheid aanhangers en kampeerauto's. Per 1 mei 2009 van 80 naar 90 km/uur. Verbod op doorsnijden rouw stoet. Per 1 juli 2010. Geldt alleen op gelijkwaardige kruisingen. www.rijksoverheid.nl/ onderwerpen/vérkeersveiligheid Het nieuwe verkeersbord in België dat waarschuwt voor mist. foto Freddy Schinkel, montage Fabienne de Lange opmerkelijke: het bord dat waar schuwt voor mist. „Absurd", rea geert Remory. Zijn Nederlandse collega René Blom, van autorijschool Blom in Breda, kan zelfs zijn lachen niet onderdrukken als hij het bord on der ogen krijgt. „Mist zie je toch aankomen? Daar hoefje volgens mij niet voor te waarschuwen." In Nederland geven elektronische borden boven de weg bovendien steeds vaker actuele en relevante weers- en verkeersomstandighe den aan. Volkomen overbodig, dit bord, vindt hij. Daar staat tegen over dat hij andere veranderingen toejuicht, zoals de oranje achterzij de van parkeerborden. „Handig. Dan zie je ook aan die zij de waarvoor het bord bedoeld is." Verplicht ritsen: ook goedgekeurd. Bromfietsen op de rijbaan: prima. „Komt de veiligheid ten goede." En ja hoor, ook het verbod op de amazonezit ziet hij zitten. Het idee om alle tijdelijke borden geel te maken, vindt hij helemaal tof „Dat vergroot de duidelijkheid. Dat zouden we in Nederland over moeten nemen." Het verbodsbord voor quads gaat hem niet ver genoeg. „Verbied ze helemaal op de openbare weg. En Vijververbouw en verkoop van Japanse Koi Ook voor al uw aquariumbenodigdheden Ritthemsestraat 9 -1388 JM Oost-Souburg l Mob: 06-54927845 Fax:0118-466539 email: info3floorskoishop.nl De verbanning van ouderen uit bedrij ven is nog ernstiger dan gedacht. Uit on derzoek van FNV Bondgenoten blijkt dat 85 procent van de werkloze 50-plussers meent dat werkgevers hen om hun leef tijd discrimineren en hen dus geen serieuze kans geven op een baan. Dit is niet alleen de werkgevers aan te rekenen. Ook de gemeenten en de UWV's doen weinig moeite voor 50-plussers. Deze kwalijke toestand geeft de tegenstanders van de verhoging van de pen sioenleeftijd gelijk: het heeft weinig zin om mensen in theo rie later te laten stoppen als ze praktisch al jaren eerder mas saal worden uitgerangeerd. Mensen leven langer. Dus is het logisch om ook wat langer door te werken. Maar dan moet de sa menleving wel ophouden met het stigmatiseren van oudere werknemers als duur en rela tief weinig productief. Nu deze omslag uitblijft, lijkt er niets anders op te zitten dan de leeftijdsdiscriminatie te be antwoorden met positieve dis criminatie. Dat kan door bedrij ven te verplichten een zeker percentage ouderen in dienst te hebben. Op hun beurt zouden ouderen iets beter vooruit moe ten kijken. Velen zien de zin van om- of bijscholing pas in als ze werkloos zijn. Dat is te laat. Wat stijvere spieren oké, maar 50 is veel te vroeg voor een starre arbeidsmentaliteit. meteen ook de buggies. Levensge vaarlijk." Maar al met al overheerst bij Blom de scepsis over de nieu we Belgische wegcode. „Dat is niet de goede weg. Volgens mij moeten we juist minder bor den en regels gebruiken en ons ver stand voorrang geven. Tijdens de rijlessen coachen wij ook meer dan dat wij instructies geven. Wat de leerling uit zichzelf heeft ge leerd, blijft veel beter hangen." Zijn Vlaamse tegenhanger stelt zijn oordeel, diplomatiek als hij is, nog even uit. „Eerst maar eens af wachten hoe de nieuwe regels uit pakken." HULST - De politie heeft, naar nu pas bekend is geworden, afgelopen dinsdag een 23-jarige Hulstenaar aangehouden in verband met vijf autobranden in Hulst en Sint Jan- steen: De man werd gearresteerd in een woning in de Mostaert- straat. De man wordt verdacht van be trokkenheid bij vijf autobranden. Drie vonden plaatp in de nacht van 26 op 27 juni. Toen gingen op het Kruideniersplein in Hulst en in de Hoofdstraat in Sint Jansteen personenauto's in vlammen op, net als een camper in de Wilhelmi- nalaan in Hulst. De andere twee branden vonden plaats op 9 juli: het ging toen om twee personen auto's aan de Tivoliweg in Hulst. De verdachte is inmiddels voorge leid aan de rechter-commissaris. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaaL Gedurende de zomer op maandag t/m vrijdag om 12.00 en 20.00 uur. www-z2.nl Wonen aan het water in het centrum van Viissingen Prachtige appartementen vanaf 289.000,- v.o.n. en riante herenhuizen vanaf 384.900,- v.o.n. www.woneninbestevaer.nl VLISSINGEN - Op de Koningsweg in Vlissingen is in de nacht van don derdag op vrijdag rond 3.30 uur de auto van een 26-jarige automobi list uit Oost-Souburg in beslag ge nomen. Dit gebeurde omdat de man voor de vierde keer in een au to reed terwijl hij geen rijbewijs heeft. De man liep tegen de lamp omdat hij met de telefoon in de hand aan het bellen was. Hij had ook te veel gedronken. De auto had hij zonder medeweten van een familielid meegenomen. Maak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. -MiÈj Kijk voor alle mogelijkheden op www.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toegang tot internet, neem dan contact op met de afdeling lezersservice.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3