sport 33 DEEA afstand over Woede om tv-contract F1 i Road to London RTL 7 www.roadtolondon.nl nog net niet hersteld Elke zaterdag vanaf 16.30 uur RTL 7/// voor elkaar Gekwalificeerd voor WK in Daegu Formule 1 schrapt race in Istanbul Hamilton snelste in trainingen Hongarije Vanaf augustus ook op Omroep Brabant nevobo zaterdag 30 juli 2011 powered by Tot nu toe hebben negen individuele atleten en de 4x100 meterestafette zich gekwalificeerd voor het WK: Churandy Martina (100 meter), Erik Cadée (dis cuswerpen), Rutger Smith (discuswerpen), Eelco Sintnicolaas (tienkamp), Ing- mar Vos (tienkamp), Dafne Schippers (200 meter), Yvonne Hak (800 meter), Monique Jansen (discuswerpen), Remona Fransen (zevenkamp). door Hans Leber BUDAPEST - Jonathan Neale zit als tweede man van McLaren-Merce des niet gauw zonder een mening. Maar grote woede onder Engelse autosportfans over een nieuw tv-contract voor de Formule t, maakt hem als woordvoerder van een typisch Engels team toch een tikkeltje schuchter: „De mening van de fans staat natuurlijk voorop maar ehhh... we kennen nog niet alle details van de overeenkomst." In Engeland gaan de live-uitzen dingen van de Formule 1 naar de betaalzender Sky. De BBC zal nog maar de helft van de races live uit zenden, de rest in samenvatting achteraf Wie in het autosportgek- ke Engeland alle races wil zien, is vanaf volgend jaar aangewezen op een 36 euro kostend Sky-abonne- ment. Eric Boullier, teambaas van Renault, strijkt in de persruimte van de Hungaroring Britse BBC-verslaggevers tegen de haren in als hij zegt: „Ik heb begrepen dat Sky veel meer gaat uitzenden. Dat is toch gunstig voor de fans? Dan kunnen ze meer zien en ho ren." De overeenkomst van commer ciële rechtenhouder van de Formu le 1, Bernie Ecdestone, met Sky en de BBC loopt van 2012 tot 2018. Sky maakte alvast bekend dat de li ve-uitzendingen niet worden on derbroken door reclame. Dat is bij de Britten een gevoelig punt. De commerciële zender 1TV zond de races vanaf 1997 enkele jaren uit. Heel Engeland zat destijds naar re clame te kijken toen Damon Hill in een Arrows de leiding nam tijdens de Grand Prix van Honga rije. In Duitsland is de Formule 1 tot 2015 vrij toegankelijk via RTL, in Nederland loopt het contract van RTL7 (dat ook reclameonderbre kingen gebruikt) na volgend jaar af Mogelijk is de Britse ontwikke ling een voorbode voor landen als Duitsland en Nederland. De populaire BBC-commentator en oud-coureur Martin Brundle (er zijn Nederlanders die hem ver kiezen boven RTL7's Olav Mol) liet gisteren weten niet onder de indruk te zijn. 'Ik hoorde het van nacht en heb nog geen idee wat het precies betekent. Ik ben rustig aan het kijken wat mijn opties zijn', liet hij via twitter weten. Bij McLaren is gisteren in kleine kring al geopperd dat het niet vrij kun nen kijken van de races wel eens strijdig kan zijn met de zogeheten Concorde Overeenkomst tussen de teams en Ecdestone. „Maar we gaan ervan uit dat Ber nie deze overeenkomst als geen an der uit zijn hoofd kent. Dus dat zal hij wel goed bekeken hebben", zegt een woordvoerder van McLa ren op de Paddock. Of de sponsors van de teams het accepteren dat er minder races vrij toegankelijk voor de kijker worden uitgezonden, is echter de vraag. Boullier van Renault is duidelijk: „Ons zakelijk model is gericht op vrije toegang tot de beelden, recla me voor een massapubliek voor onze sponsors. Dus als daar iets verandert, heeft dat ook effect op onze sponsoring." Met andere woorden: als Ecdesto ne geld verdient door achter de de coder te gaan, willen de teams mee eten uit die ruif Dat is het de tail waar ook McLaren's Jonathan Neale op wacht om openlijk goed keuring aan het plan te geven: geld! meter horden, maar moet het toernooi missen. foto Olaf Kraak/ANP in actie kom. Ik zal de komende maanden nog wel aan kleinere toernooien meedoen. In Neder land en België zijn er genoeg. Die heb ik nodig om weer wedstrijdrit me op te doen. Dat kan ik na de blessures van de laatste maanden wel weer gebruiken." Het aantal Zeeuwse deelnemers aan het NK bedraagt vier. Esther Vermue, afkomstig uit Lewedorp, staat ingeschreven voor zowel de 1500 meter als de 3000 meter steeple. Op het hindernissennum- mer is de hardloopster van Rotter dam Atletiek als vierde geplaatst. Steven Nuytinck (AV'56) komt in actie op de 400 meter horden, net als Samantha Lernout van RKHAV. Lars Paardekooper (Cifla) loopt in Amsterdam de 1500 me ter. BUDAPEST - De zucht naar nog ver dere globalisering van de Formule 1 gaat ten koste van minder popu laire races. Op de voorlopige kalen der van 2012 is de Grote Prijs van Turkije verdwenen. Er kwamen te weinig toeschouwers naar de wed strijden op Istanbul Park. Door het wegvallen van Turkije telt het seizoen 2012 vooralsnog 20 races, met de GP van de Verenigde Staten in Texas als nieuw toege voegd. Verder is de GP van Bah rein opgeschoven naar 4 novem ber en is de GP van Australië op 18 maart de openingsrace. Over Bahrein was dit jaar veel te doen. De race stond aanvankelijk gepland als seizoensopening, maar werd door de politieke onrust in het oliestaatje geschrapt. Pogingen om de race komend na jaar alsnog in te halen, stuitte op te veel verzet van de Formule i-teams. BUDAPEST - Formule 1-coureur Lewis Hamilton was gisteren in beide trainin gen voor de Grand Prix van Hongarije de snelste. De Brit van Mclaren hield in de tweede training met een tijd van 1.21,018 de Spanjaard Fernando Al- onso (Ferrari) achter zich. De derde tijd was van Hamiltons ploeggenoot Jenson Button. De Duitse kampioenschapsleider Sebastian Vettel eindigde als vijfde in de tweede training, na 's ochtends nog de tweede plek te heb ben ingenomen. foto Valdrin Xhemaj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33