321 sport Bram Som slaat zijn favoriete Beenhakker aan de slag in Hongarije Peesblessure Van Langen Beachkoppels al klaar in Polen Van Marwijk en Hiddink bij WK-loting Waterpolosters zevende bij WK Schoorel naar halve eindstrijd Akkoord over vergoeding Domenech NK ATLETIEK In Amsterdam wordt vandaag en morgen het NK atletiek gehouden. Een aantal atleten hoopt zich te kwalificeren voor de wereldkampioenschappen. zaterdag 30 juli 2011 STARE JABLONKI Beachvolleyballers Reinder Num merdor en Richard Schuil zijn uit geschakeld in het toernooi uit de World Tour in het Poolse Stare Ja- blonki. Het Nederlandse koppel verloor in de eerste ronde van het hoofdschema van de Brazilianen Marcio Araujo en Benjamin Ins- fran: 0-2 (19-2119-21). Ook het vrouwenkoppel Marleen van Iersel/Sanne Keizer is klaar in Polen. De tweede ronde was hun eindstation door verlies tegen het Spaanse duo Elsa Baquerizo /Liliana Fernandez: 1-2. RIO DE JANEIRO De bondscoaches Bert van Mar wijk en Guus Hiddink wonen van daag in Rio de Janeiro de loting bij voor de kwalificatiereeks voor het WK voetbal van 2014. Van Marwijk weet dat hij met het Nederlands elftal in pot 1 zit, Hid dink behoort met Turkije tot pot 2 en kan daarom in een poule met Oranje terecht komen. De wereldvoetbalbond Fifa kondig de aan dat zo'n 40 bondscoaches aanwezig zijn bij de loting in de Braziliaanse stad. SHANGHAI De Nederlandse waterpolosters zijn als zevende geëindigd bij de wereldtitelstrijd in Shanghai. De olympische kampioen versloeg gis teren Canada met 8-7 (0-2 3-1 4-3 1-1). Iefke van Belkum, Sabrina van der Sloot en Mieke Cabout maak ten twee doelpunten. Jantien Cab out en Nomi Stomphorst brachten de andere "twee treffers op hun naam. Nederland verloor woens dag in de strijd om de plaatsen 5 tot en met 8 van Australië. In de kwartfinales verloor Oranje van Griekenland. DORTMUND Thomas Schoorel heeft de halve fi nale bereikt van het challengertoer- nooi in Dortmund. De als tweede gerangschikte Amsterdamse tennis ser was in de kwartfinales te sterk voor de drie plekken lager inge schaalde Slowaak Martin Klizan: 6-3 6-4. Schoorel won zijn vorige twee ont moetingen met Klizan ook al. De nummer 120 van de wereld pres teert tot nu toe goed in Zuid-Duits- land. Hij hoefde nog geen set af te staan. PARIJS De voormalige bondscoach van Frankrijk Raymond Domenech krijgt een vergoeding van een mil joen euro voor zijn ontslag vorig jaar na het wereldkampioenschap voetbal in Zuid-Afrika. Dit is Do menech overeengekomen met de voorzitter van de Franse voetbal bond FFF. De bond moet de overeenkomst tussen de voormalige bondscoach en FFF-voorzitter Noel Le Graet vol gende week nog goedkeuren, maar dat geldt als een formaliteit. Er doen de komende twee dagen vier Zeeuwen mee aan het NK atletiek. (stressfractuur) teruggekomen Ro bert Lathouwers zal het op de 800 meter dus alleen moeten doen. Want ook hij mikt op deelname aan het WK in Zuid-Korea. 'Nieuwe Nederlander' Churandy Martina - die al gekwalificeerd is voor de 100 meter en deel uit maakt van het 4x100 meter estafet teteam - wil zich komend weekein de ook kwalificeren voor de 200 meter. Vereist is een tijd van 20,55 seconden. Hetzelfde geldt voor Daf- ne Schippers, die al zeker is van de 200 meter en tijdens haar verblijf in Korea ook graag op de 100 me ter wil schitteren. Daartoe moet ze een nieuw persoonlijk record lo pen. Nu is haar beste tijd 11,39 se conden, om in Daegu op het ko ningsnummer te mogen starten moet ze 11,27 seconden realiseren. Gezien het grote aantal persoonlij ke records dat ze dit jaar vestigde, en gezien de verwachte weersom standigheden, lijkt dat niet onmo gelijk. Ook Patrick van Luijk - die al zeker is van de sprintestafette - kan nog altijd de minima op de 100 en 200 meter (10,21 en 20,55) slechten. Een andere mogelijke Korea-gan ger is Marcel van der Westen. De kersverse vader moet zich kwalifi ceren op de 110 meter horden maar heeft een moeilijk voorsei zoen gekend met veel blessureleed. Robbert-Jan Jansen heeft nog altijd een gerede kans om zich via een sprong van 5,65 meter te kwalifice ren voor het polsstokhoogspringen in Daegu. Hetzelfde geldt voor hinkstapsprin- ger Fabian Florant, die een afstand van 16,85 meter moet zien te over bruggen. En bij de vrouwen lijkt Melissa Boekelman zeer wel in staat om de minima bij het kogel stoten (18,10 meter) te halen. Ze heeft een persoonlijk record van 18.17 meter. De voor Daegu gekwalificeerde meerkampers Eelco Sintnicolaas, Ingmar Vos en Remona Fransen komen op diverse onderdelen van hun specialiteit in actie. Voor hen is het NK een uitgebreide training. Yvonne van Langen-Wisse had mee willen doen op de nummers verspringen en door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Voor Yvonne van Langen-Wisse komt het Neder lands kampioenschap atletiek nog net iets te vroeg. De Vlissingse meerkampster is nog niet helemaal terug na een peesblessure in haar voet. „Voor het herstel stond tien weken. Ik zit nu op acht weken. Dus ik kan beter nog even wach ten en geen domme dingen doen op het NK." Van Langen-Wisse liep de kwet suur eind mei op in Oostenrijk, waar ze zich tijdens een meer kamp in Götzis probeerde te kwali ficeren voor het WK. Dat toernooi begint augustus in Daegu. „Voor mij is de zomer nu weg", zei de 29-jarige Walcherse. „Maar dat betekent niet dat ik nu niet meer door Wilko Voordouw DEN HAAG - Wie er zich dit week einde op de Nederlandse kam pioenschappen atletiek in Amster dam ook kwalificeren voor de WK in het Zuid-Koreaanse Daegu, 800-meterspecialist Bram Som zal daar niet bij zijn. De voormalige Europees kampioen (Göteborg 2006) zal zaterdag en zondag niet zijn favoriete afstand lopen, maar twee keer uitkomen op de 1500 meter. Die bijna dubbele afstand ziet hij als de juiste voorbereiding op de wedstrijd om de Diamond League van volgende week vrijdag in Londen. Daar, in de Britse hoofdstad waar hij in 2012 hoopt te schitteren op de olympische 800 meter, wil hij de WK-limiet voor de 800 meter (1-45,65 minuten) slechten. „Ik heb nog wat meer inhoud nodig. In de races die ik tot nu toe liep ging het 700 meter prima, maar kwam ik te kort in de eindsprint. Niet zo gek, want ik heb er dit voorjaar vijf keer ongeveer twee weken uit gele gen vanwege kuitklachten. Ik kan nu beter twee keer een 1500 meter lopen en me in Londen kwalifice ren. Deze twee 1500 meters zijn dan ook nog eens een goede trai ning. Want de focus van dit jaar ligt toch echt op het WK in Dae gu", aldus de atleet. De net van een langdurige blessure Bram Som BOEDAPEST - Leo Beenhakker is aangesteld als sportdirecteur van Ujpest. Dat maakte de Hongaarse club gisteren bekend. De 68-jarige Rotterdammer vertrok in januari als technisch directeur bij Feye- noord. „Ujpest moet terug naar de plek waar het thuishoort in het Europe se voetbal", zei Beenhakker bij zijn aanstelling. Ujpest werd 20 keer kampioen van Hongarije, maar de laatste titel dateert alweer van 1998. Afgelopen seizoen werd de formatie zesde. Beenhakker kwam in contact met Ujpest bij het scouten van spelers voor Feyenoord. Zo haalde hij Kris- ztian Simon naar Rotterdam. De aanvaller is inmiddels terugge keerd naar Ujpest. Deze week meldde een Hongaarse delegatie zich in Nederland om te spreken met Beenhakker. „En ik wilde het doen omdat ik geen andere plannen had. Ik hou van de mensen hier en zie het als een uitdaging. Ik hoop dat ik Uj pest weer kan laten schitteren", al dus Beenhakker. lürgen Klinsmann is de nieuwe bondscoach van de Amerikaanse voetballers. Dat maakte de voetbal bond van het land gisteren be kend. De Duitser volgt Bob Brad ley op, die donderdag werd ontsla gen. „Ik ben vereerd. Het is een uitda ging en ik kijk ernaar uit om te be ginnen", luidde de eerste reactie van Klinsmann, die eerder keuze heer van Duitsland was. De voor malige spits werkte ook nog een seizoen als trainer van Bayern Mü- nchen. Klinsmann, die vandaag 47 wordt, werd als voetballer Europees en wereldkampioen met Duitsland. Hij speelde onder meer voor Inter- nazionale, Tottenham Hotspur en Bayern. Als coach werd Klins mann in 2006 derde met de Duit sers op het WK in eigen land. Zijn periode bij Bayern was min der succesvol. Hij maakte het sei zoen niet af wegens een menings verschil met de directie. Sindsdien deed Klinsmann het rustig aan. De afgelopen tijd was de man uit Göppingen wel werkzaam als advb seur van Toronto FC, dat in de Ma jor League Soccer actiefis. Paraguay moet op zoek naar een nieuwe bondscoach. Gerardo Martino stapte op als keuzeheer van de nationale voetbalploeg. De Argentijn loodste Paraguay deze maand nog verrassend naar de fi nale van de Copa America, die met 3-0 werd verloren van Uru guay. Het lijkt erop dat de 48-jari- ge Martino zich realiseert dat het niet veel beter kan. „Ik kan geen bijdrage meer leveren aan de uitda gingen die we onszelf hebben ge steld", zei de man die vorig jaar op het WK ook al knap de kwartfina le haalde met Paraguay. Francisco Arce werd meteen gepresenteerd als zijn opvolger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32