opgaan zeeland 123 Zeegras houdt hoofd boven water De politie bekeurt alleen bij klachten 50% KORTING 10% KORTING EN NU 1.000,- CASH RETOUR! SUMMER SALE Anonieme bierdrinker vanaf vandaag Tweedehands boeken te koop op Markt Viswedstrijd voor jong en oud Zesde antiek- en curiosamarkt Pianoconcert met Préludes Debussy Pasar Maluku van Molukse werkgroep /7\ AutoTeam zaterdag 30 juli 2011 ledereen denkt maar dat wij daklozen zijn, drugsverslaafd, weet ik wat Maar we hebben allemaal een kamer, al is het maar in het Witte Huis. Soms werken we ook. Dan drinken we niet." efabriek. Maar als het regent, en dat doet het de laatste weken nog al eens, gaan we daar natuurlijk niet zitten. Dan regelen ze maar een container, waar we in kunnen schuilen. Dat is ons al vaker be loofd. Geef ons maar een paar pot ten verfj dan maken we het nog mooi ook. Maar in rook opgaan kunnen we natuurlijk niet." En dan dwalen plots alle ogen af naar een fietser met een treetje bier op de bagagedrager. De nieu we blikjes gaan gauw genoeg rond, de rest wordt in de schaduw ge legd. „Weet je, we zitten goed hier. Alleen... een koelkast, dat zou nog wel handig zijn!" door Frank Balkenende rilland - Het zeegras dat begin juni vanaf de dijk tussen Kattendij- ke en het Goese Sas is verplaatst naar een nieuwe plantplek in de Oosterschelde bij Rilland, groeit al leszins redelijk. Junior-onderzoe ker Wouter Suykerbuyk van de Radboud Universiteit is tevreden. Hij begeleidt de herplant voor het projectbureau Zeeweringen. Het zeegras moest wijken voor de dijkverbetering bij Kattendijke. Volgend jaar pakt projectbureau Zeeweringen de Oosterscheldedijk tussen Kattendijke en het Goese Sas aan. Het zeegras lag in de strook waar machines rijden voor de dijkver zwaring. Het projectbureau Zeeweringen is op grond van de Natuurbescher mingswet verplicht zeegras te her planten. Het areaal zeegras in de Oosterschelde is in dertig jaar tijd geslonken van honderden naar en kele tientallen hectares. Groot Zeegras komt niet meer voor in de Oosterschelde. Alleen Klein Zeegras weet zich nog enigszins te handhaven. Het verplaatste zeegras ligt op een kwartier lopen van de dijk ter hoogte van de Stationsbuurt bij Rilland. Vakken zijn op verschillen de manieren ingeplant om na te gaan hoe snel de vegetatie dicht- loopt. Suykerbuyk is niet ontevreden over de groeikracht van het ver plaatste zeegras. „In juni zag ik het msmtsms&ifgggmt door Wendy van den Hurk Tienduizend euro maakte de gemeente vorig jaar, na een motie van de Partij Sou burg Ritthem, vrij uit het 'veilig heidspotje' om de bierdrinkers het stadspark uit te krijgen. Begelei ders en bekeuringen hebben die echter nog niet gesignaleerd. Bij de Machinefabriek, prima, daar komen de meeste voorbijgangers niet. Maar bij de containers wil burgemeester René Roep ze niet meer hebben. „Omdat ze mensen lastigvallen. Maar ook omdat ik wil dat ze een zinvolle dagbeste ding hebben. Zeker voor de jonge mensen.- Daarom hebben we af spraken gemaakt met Emergis. Die stuurt er regelmatig straathoekwer kers op af, om met ze te praten en ze te begeleiden naar een even tueel andere levenswijze. Intussen houdt de politie ze ook in de ga ten. Komen ze buiten hun gedoog- gebied, dan volgt een boete." Maar, om te beginnen bij de bege leiders, die hebben de bierdrinkers nog niet gezien. „Nog nooit", be weren alle heren heel stellig. „Al leen soms van de Stichting Sta Op Zorg. Om een praatje te maken en een keer om huishoudpakketten uit te delen. Heel handig, met WC Eend en al. Maar Emergis? Nee." En de politie? „Die komt wel regel matig voorbij. Soms maken ze een praatje, soms zwaaien ze alleen. Maar ze sturen ons nooit weg. En dan delen ze maar een keer een be keuring uit. Betalen we toch niet, simpelweg omdat we het geld er niet voor hebben. Gaan we toch ge woon een paar dagen zitten, room- service erbij. Vakantie vieren noe men wij dat." Hoe het kan dat de politie niet handhaaft? Roep: „Op dit mo ment zijn er nu eenmaal geen tot weinig klachten." MEEST GELEZEN 1Golfbaan weer open (foto) 2. Slang nog steeds spoorloos 3. Vismarkt lijkt nu definitief gered EN VERDER Op vakantie in Zeeland? Lees de Zomer- krant en kijk op www.pzc.nl/zomer voor tips en leuke verhalen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto domburg men's fashion o.n.GANT STATE OF ART VANGUARD TRUSSARDI TIMBERLAND SCHOENEN Oostslraal 2. tel. 0118-584303 MMOBOSBSBi MIDDELBURG Op de Markt in Middelburg wordt vandaag een boekenmarkt gehou den. Van 10.00 tot 17.00 uur zijn er allerlei soorten oude en nieuwe tweedehandsboeken te koop. Er is ook een afdeling met Zeeuwse boe ken. Enkele Chinese studenten ge ven een demonstratie kalligrafe ren. Bezoekers kunnen hun naam in Chinese tekens laten schrijven. KOUDEKERKE In Koudekerke wordt vandaag een viswedstrijd gehouden. Iedereen kan meedoen. De deelnemers wor den verdeeld in twee groepen: van 8 tot 15 jaar en vanaf 15 jaar. De viswedstrijd wordt gehouden in de watergang bij industrieter rein Karreveld en duurt van 10.00 tot 15.00 uur. ZOUTELANDE In het centrum van Zoutelande wordt vandaag de zesde antiek- en curiosamarkt van dit seizoen ge houden. Liefhebbers kunnen er te recht voor hebbedingetjes en antie ke voorwerpen. De markt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De volgen de markten zijn op 20 augustus, 17 september en 8 oktober. VEERE Pianist René Eckhardt geeft mor gen een pianoconcert in de Grote Kerk in Veere, Eckhardt brengt de integrale uitvoering van de Prelu des van Claude Debussy. René Eck hardt, leerling van onder anderen Geoffrey Madge, maakt deel uit van het Asko/Schönberg Ensemble en is ook een veelgevraagd solist Het concert begint om 15.30 uur. OOST-SOUBURG Stichting Mae-Uku houdt vandaag een Molukse markt, Pasar Maluku, in de Molukse wijk in Oost-Sou burg. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot 24.00 uur. s' Avonds is er een barbecue en een quiz over het thema vijftig jaar Mo lukse wijk. Naast de hapjeskraam pjes zijn er diverse optredens. even somber in, omdat het erg warm en droog was. Als dat weer zich nog een maand had doorge zet, had het zeegras het erg moei lijk gekregen. Door de regen in juli heeft het zich goed hersteld." Toch zijn er nog bedreigingen de komende maanden. Ten eerste kunnen rotganzen het zeegras op- peuzelen en ten tweede zijn stor men nooit bevorderlijk voor de groei. Op de plantlocatie is wel eerst een schelpenbed gestort om te zorgen dat pieren niet alles omwoelen, want ook dat is ongewenst als het zeegras net is herplant. De komen de tijd houdt Suykerbuyk de vin ger aan de pols: op locatie en an ders via beelden uit een vlakbij ge plaatste webcam. AutoTeam heeft de zomer in de bol IZomerejfooideel>0£2iieuwei^ én nu 1.000,- cash retour op uw rekening. LJCA voel je v r i j Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 10-\- voordeel geldig met registratie uiterlijk 30 september 2011Alleen op voorraadmodellen en niet in combinotie met ondere odes. De 1.000 cosh wordt rechtstreeks door General Motors Nederland 8.V uitgekeerd op de bank/girorekening van de koper, na oflevering/registrarie van een nieuwe Opel. Dit oonbod geldt voor nieuwe kionte.norders (porticulier/KZM) von I ,uii t. m 30 september 2011 me* een uiterlijke kentekenregist'Ctiedotum von 30 november 2011. Kijk voor de voorwoorden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. bezoekers drinken graag een biertje op de containers. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23