'Vlissingen is juist wel transparant' Zeeland Zinloos BESLOTEN VERGADEREN Burgemeester Roep legt bal bij raadsleden WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 Voetje voor voetje langs de kraampjes tot in de late uurtjes Ondernemer krijgt opnieuw spookfactuur almanak door Wendy van den Hurk vlissingen - De Vlissingse politiek kan burgemeester Roep zogezegd niet transparant genoeg zijn, maar de deur gaat niet voor niets af en toe dicht. Daar kiest de raad boven dien zelf voor. Waarom vergadert het stadsbestuur van Vlissingen zo veel vaker in het geheim dan elders op Walcheren? „Dat weet ik niet. Ook niet of het er echt zo veel zijn. Misschien ver gaderen ze in Amsterdam nog veel vaker besloten. In de wet staat wanneer het moet, de raad bepaalt wanneer het kan. Als je het doet, is er wel iets aan de hand. Of Vlis singen meer zware dossiers heeft dan Middelburg weet ik niet, maar we hebben grootstedelijke proble men in bijvoorbeeld de Bonedijke. We zijn ook nog eens centrumge meente voor nogal wat zaken, An- tillianengemeente, enzovoort." Maar dat zijn niet de onderwerpen van de besloten bijeenkomsten. „Nee, maar soms, bij gevoelige on derwerpen kan het wel goed zijn. Niet dat het makkelijker praat met een lege publieke tribune, althans voor mij niet, maar voor sommige raadsleden misschien wel. Wij moeten een stad besturen. Ten gunste van de burgers. Dan is het vervelend als je kansen verspeelt door al naar buiten te treden met zaken die nog niet rijp zijn." Is Vlissingen daarin dan zo veel an ders dan andere gemeenten? „Wat bij ons in elk geval bijzonder is, is dat wij geen ruime raadsmeer- derheid hebben. Met een verhou ding van 14/13 hoeft er maar een tje niet mee te doen en je hebt een patstelling. Vandaar dat wethou ders graag even vooraf voelen hoe de raad ergens over denkt, zonder de zaak in het geheim te willen be konkelen. Als alles zo doorzichtig is, heb ik ook geen raadsleden no dig. Daar zijn ze nou juist volksver tegenwoordigers voor. Kijk, het is ook maar net hoe je je raad wilt in formeren. En misschien zijn ze in Middelburg veel minder van alles op de hoogte." Dus Vlissingen is juist transparant? „Dat denk ik wel. We kunnen de raad ook anders informeren, dus wel in achterkamertjes, maar daar kiezen wij nou juist niet voor. En daarbij, die raadsleden die nu zeg gen dat ze meer openheid willen, kunnen gewoon nee zeggen tegen een besloten setting. Maar ja, dan krijgen we achteraf weer het ver wijt dat ze van niets wisten. Daar om schuiven zelfs de partijen die nu zwaaien met hun principes, toch altijd aan. Simpelweg omdat ze niets willen missen." Zaterdag 30 juli 2011 Gemeente ergert zich aan bierdrinkende bezoekers stadspark 21 Vondst truffel in Oost-Souburgse tuin wekt verbazing Tip? walcheren@pzc.nl nachtmarkt daar is en blijft een publiekstrek ker van formaat. Het was dan ook schuifelen langs de kraampjes met voor ieder wat wils. Van tassen en sokken tot wonderlijm, auto- was, aardbeien en wafels. Volgende week vrij dag is het de beurt aan Vlissingen, op de bou levard. Die markt wordt om 20.00 uur geo pend met kanonschoten en om 3.00 uur afge sloten met vuurwerk. foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Tot in de late uurtjes was het gisteravond weer een drukte van belang voor het stadhuis in Middelburg. De jaarlijkse terneuzen - Een ondernemer uit Temeuzen heeft opnieuw een spookfactuur ontvangen van een bedrijf dat zich Centrale Bedrijfs Registratie uit Arnhem noemt. Vo rige maand kregen verschillende Zeeuwse ondernemers, onder wie de Temeuzenaar, al zo'n valse fac tuur. Het bedrijf vraagt onderne mers enkele honderden euro's over te maken voor administratie ve handelingen. Die Zeeuws-Vlaamse collega heeft er zo af en toe eens last van: nodig naar het het toilet moeten, maar daar aangekomen er helemaal niets uit krijgen. Omdat hij vindt dat collega's geen geheimen voor elkaar hoeven te heb ben, deelt hij dergelijke vervelende ervaringen zonder enige schroom met zijn kantoorgenoten. Laatst nog begaf de man zich vol goede moed richting het kleinste kamertje. Tip? redactie@pzc.nl „Ik heb gedroogde pruimen geweld en opgegeten", vertelde hij zijn colle ga's. „Dat schijnen ze ook in de be jaardentehuizen aan mensen te ge ven die problemen met de stoelgang hebben." Tien minuten later kwam hij met een bedrukt gezicht uit het toilet terug. „Hielp niks", mompelde hij. Een collega reageerde gevat. „Dat lijkt me typisch een gevalletje van zinloos geweld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21