Oudere Nieuwdorpse doodgestoken voelt zich «a—i' f vergeten Loon top bloedbank stijgt mum www.amadorekerst.nl Amadore; 31 Nieuw-Haamstede bij rijkste buurten het gehele jaar voor u! Bewolkt maar droog, 18° Kromowidjojo op podium, Heemskerk in tranen ZATERDAG 30 juli 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 181 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN WERKLOOSHEID door Maurice Wilbrink De politie verricht sporenonderzoek in het park aan de Havenweg in Nieuwdorp na de steekpartij. foto Rolf de Feijter DEN HAAG - Liefst 85 procent van de werkloze 50-plussers denkt dat werkgevers hen om hun leeftijd discrimineren bij sollicitatieproce dures. Ruim de helft wordt nooit uitgenodigd voor een gesprek en slechts 9 procent heeft na een pe riode van werkloosheid een pas sende baan gevonden. Dat blijkt uit een enquête van FNV Bondge noten. De 50-plussers hebben stellig de in druk dat ze het slachtoffer zijn van vooroordelen van de zijde van de werkgevers. De leeftijd wordt als de belangrijkste horde gezien bij het zoeken naar werk. Volgens El len Dekkers, hoofdbestuurder van FNV Bondgenoten, tonen werkge vers twee gezichten. „In het alge meen onderschijven ze de nood zaak om meer ouderen aan het werk te krijgen, maar individuele werkgevers handelen er in veel ge vallen niet naar." Het onderzoek geeft een goede in dicatie van de penibele situatie van de meeste oudere werklozen. Zo'n 55 procent geeft aan niet of nauwelijks hulp te hebben gekre gen van gemeente of UWV bij het zoeken naar werk. Ruim 84 procent is op het mo ment van de peiling nog werkloos en zegt geen zicht te hebben op werk. De helft van de geënquêteer den krijgt 'een enkele keer' een reactie op een sollicitatie, 28,9 pro cent 'zelden of nooit'. door Frank Balkenende NIEUWDORP - Een 36-jarige vrouw uit Nieuwdorp is gisteren rond zes uur 's avonds in het parkje aan de Havenweg door messteken om het leven gebracht. De vermoedelijke dader, een 39-jarige man uit de ge meente Borsele, is opgepakt. Volgens buren, die anoniem wil len blijven, zou het gaan om haar ex-man. De politie meldt dat de oorzaak waarschijnlijk in de rela tionele sfeer ligt. De aan de messte ken bezweken vrouw laat vier kin deren achter. De vrouw liet rond zessen haar hond uit in het park. Achterin het park, vlakbij de dijk, sloeg de da der toe. Een bewoonster van de Havenweg had de vrouw kort daar voor het park zien inlopen. „Elke dag rond deze tijd komt ze voor bij. Ik weet dat omdat ik dan ook vaak een rondje met de hond loop. Ze liep nu samen op met een andere vrouw, die ook haar hond uitliet. Die vrouw hoorde op een gegeven moment geschreeuw. Ze heeft nog geprobeerd het slacht offer te reanimeren, maar ze had al bijna geen polsslag meer." De politie zette na de fatale steek partij het park af voor sporenon derzoek. Ook werd een buurton derzoek in gang gezet. In de Havenweg en de Hertenweg, waar het slachtoffer woonde, pra ten groepjes onthutste dorpsbewo ners na. De overbuurvrouw is ont daan. „Het is in- en intriest: Ia, ik had contact met haar. Mijn zoon heeft nog een tijdje op haar huis gepast. Er waren inderdaad proble men. Haar ex is wel eens vaker door het lint gegaan. Als hij kwam, moest hij op de stoep wach ten." Volgens de overbuurvrouw staan de kinderen onder toezicht van Bu reau Jeugdzorg Zeeland. „Het is zo erg voor die kinderen. Moeder is dood en vader zit in de bak." Het is een zwarte week voor Nieuwdorp, zegt een voorbijgang ster (ook zij wil anoniem blijven). Woensdag werd het vermoorde echtpaar Henk en Trees Schroe- vers uit Middelburg naar zijn laat ste rustplaats in Nieuwdorp ge bracht. „Die mensen kwamen ook van hier. Je denkt in een rustig, vredig dorp te wonen. En nu dit. Vreselijk." MIDDELBURG - Nieuw-Haamstede op Schouwen-Duiveland staat op de negentiende plaats in de top vijftig van rijkste buurten in Ne derland. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Louter. De Bloemenlaan en omgeving in Vlissingen staat op de 43e plaats van armste buurten in Nederland. In de top twintig van armste en rijkste gemeenten staat geen enke le Zeeuwse gemeenten. DEN BOSCH - De beloning van de raad van bestuur van bloedbank Sanquin is vorig jaar opnieuw fors toegenomen. De leden van de raad kregen sa men 861.000 euro uitbetaald, inclu sief premies en sociale lasten. In 2009 was dat nog 810.000 euro. Dat blijkt uit het jaarverslag van Sanquin. De individuele bestuurders kregen salarissen tot 258.000 euro. Oud-minister Klink van Volksge zondheid maakte vorig jaar afspra ken met de bloedbank over de be talingen aan de top, omdat deze in 2007 en 2008 tot grote ophef leid den. Donoren liepen toen boos weg, omdat ze de beloningen exor bitant hoog vonden. Ze waren kwaad, omdat ze zelf hun bloed belangeloos afstonden en daarvoor geen reiskostenvergoeding ontvin gen. Vijftigplussers verdienen voorrang op de arbeidsmarkt reageer op www.pzc.nl reacties: 262 Bevallen wordt nooit leuk 171% oneens 29% Vakantietijd is tijd om te genieten en lekker in de zon alvast gezellig plannen te maken!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1