meningen 15 brieven Vooral Somalië getroffen door extreme droogte zaterdag 30 juli 2011 HOORN VAN AFRIKA - Hongersnood in de Hoorn van Afrika. Iedere dag gaan mensen dood door honger, gebrek aan water, sanitaire voorzienin gen en medische zorg. In Afrika lijden naar schatting meer dan tien mil joen mensen honger. Alle waterbronnen zijn op gedroogd. Vee sterft. De regio is getroffen door de ergste droogte in zestig jaar. Karkassen liggen in greppels en verspreid over de uitgestrekte, ka le vlakten. Landen en overheden van de Europese Unie heb ben een totaal bedrag van bijna 160 miljoen euro ingezameld voor Afrika om de eerste nood te le nigen. foto Robin Utrecht/ANP Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Hekwerken Ossenisse De hekwerken op de zeedijk bij Os- senisse-Zeedorp blijven de gemoe deren bezighouden. Ik ben ervan overtuigd, dat deze kwestie nog slechts het begin is van een lange reeks. Voor de Natura 2000 be schermde gebieden - in dit geval Westerschelde/Saeftinghe - zijn in de meeste gevallen Gedeputeerde Staten van de provincie, waarin het Natura 2000-gebied ligt, het be voegd gezag voor de verlening van vergunningen onder de Natuurbe schermingswet 1998. De vraag is of in het geval Ossenisse een vergun ningprocedure is gevolgd, die echt noodzakelijk was. Gelukkig is Staatssecretaris Bleker (LEI) druk doende om in overleg met de Euro pese Commissie te bezien of een aantal verplichte vergunningen wellicht kunnen worden ge schrapt. Het is te wensen dat de Raad van State in de beoordeling van het dossier Ossenisse rekening houdt met deze ontwikkeling. Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek De Floriade in Tholen Het staat de krant vrij om de SP-Tholen te kapittelen over haar afwijzing van het plan om te pro beren de Floriade binnen te ha len (analyse 25 juli). Maar dan wel graag op basis van de argumenten die wij in het raadsdebat ook echt hebben gebruikt. Nu wordt ons aangewreven dat wij het geld voor het onderzoek naar de Floriade aan de minima wilden besteden (die we liever zouden vertroetelen dan perspectief bieden). In werke lijkheid heeft ons raadslid Annie Vogelaar gezegd dat geld uitgeven om de Floriade binnen te halen (waarvan Rotterdam en Arnhem het financiële risico te groot vin den...) niet past in een tijd waarin Tholen bibliotheken sluit en het schoolzwemmen afschaft omdat er geen geld voor zou zijn. "We moe ten eerst goed voor onze burgers zorgen", aldus haar argumentatie. En wat het zogenaamd vertroete len van de minima betreft: heeft uw commentator geen kennis ge nomen van onze acties tegen de plannen van het kabinet om socia le werkplaatsen te sluiten en de mi nima achter de geraniums te druk ken? "Wij willen werk, geen ar moede!" is het motto. Dus hoezo vertroetelen in plaats van perspec tiefweden? Kees Slager, voorzitter SP-Tholen Schelphoekseweg 1, Poortvliet Noorwegen Het was wachten op weer een aan slag", aldus trapt Arjen de Boer de open deur in van (G4S) 'terroris- me-expert' Glenn Schoen en zet zichzelf en zijn krant schandelijk te kakken. Tot overmaat van ramp plaatst hij de terreurdaad van Brei- vik domweg in de reeks grote aan slagen van moslimterroristen tot juli 2005. Het artikel maakt Al Qae- da verdacht en meldt dat ook klei nere landen als Noorwegen, Let land, Polen en Nederland doelwit zijn. Met de wetenschap van nu ligt dat voor de hand. De haat, die onze eigen kruisvaarder zaait tot in het land van de Nobelprijs voor de Vrede, zal ooit rampzalige gevol gen hebben voor ons land. Een nieuwe aanslag, daar kun je op wachten. De Boer weet al dat de moslims die zullen plegen. Wil- ders en de zijnen zullen zich er haastig van distantiëren en hun handen wassen in onschuld. En be veiligingsbedrijf G4S? Daarvoor is terrorisme gewoon ordinaire busi ness. Pieter Ham Wagenaarstraat 18, Veere Noorwegen 2 Hoewel Wilders geleidelijk aan, door de publieke opinie, in steeds sterkere bewoordingen de gepleeg de aanslagen door Breivik afkeurt, neemt dit niet weg dat zijn beledi gende en haatzaaiende activiteiten ook op het doen en laten van een 'vermeende geestelijk gestoorde' in vloed hebben gehad. Dat heeft de verdachte immers zelf verklaard. (Geert was een inspirator voor zijn idealen!) Zaak is nu dat het proces Wilders over 'haat zaaien' in weer een hoger beroepzaak nog eens goed onderzocht wordt. Waarbij in de eerste plaats een ieder zich kan afvragen waarom Islamieten en Christenen niet in goede har monie zouden kunnen samenle ven. In de bijbel (van de Christe nen!) staat immers hoe wij dienen om te gaan met "de vreemdeling die in uw stede woont". Maar dat heeft Wilders zeker gemist of over geslagen? Joop Herlé Vermuestraat 8, 's-Heerenhoek Sigaretten Lijkt op zich goed nieuws om siga retten te maken die vanzelf uit gaan. Maar ik denk dat er meer le vens te winnen zijn met sigaretten die je helemaal niet aankrijgt Sjaak Oosterling Europalaan 56, Goes Spoorwegen Soms lijkt het wel of Zeeland al leen uit Walcheren en Zuid-Beve land bestaat! Als je in een kleine kern woont waar maar vier keer per dag een bus komt - en niet ie der uur een trein- en je moet ook nog twee keer overstappen voordat je in Vlissingen of Goes bent, is het wel prettig dat je met zware koffers in de trein kunt blijven zit ten tot Schiphol. Wij hebben het geluk dat we maar vijfhonderd me ter van de bus rechtstreeks naar Goes wonen. Een kopje koffie in Goes en dan heel relaxt de dag be ginnen in de trein. Uitstappen in de hectiek van Schiphol. We zijn dan ruim drie uur onderweg, maar toch kiezen we voor de trein. Door de week met de auto naar Schip hol is geen pretje. Overstappen in Rotterdam en maar hopen dat je dat op hetzelfde perron kunt doen. Kan dat niet geregeld worden? Be stuurders in Middelburg: denk aan de hele Zeeuwse bevolking! Clothilde den Hartigh Langs de Kreek 42, Terneuzen Afrika Het rijkste land van de wereld, de VS, heeft torenhoge schulden. Ze kunnen worden beperkt of opge lost, door te snijden in het over heidsapparaat, bevriezen van socia le voorzieningen of belastingverho ging, wat Obama voorstelt. Met an dere woorden; 'de tering naar de nering zetten'. De rijken, lees repu blikeinen, zijn tegen echter belas tingverhoging. De 'Teaparty-gan- gers' denken liever aan hun eigen portemonnee dan aan het welzijn van hun land of van hun minder bedeelde landgenoten. Het land met de onbegrensde mogelijkhe den heeft dus toch zijn beperkin gen, al was het alleen maar in mo raal. Het is ook wel treffend, dat in de landen met de grootste schul den de verschillen tussen arm en rijk groot zijn, zoals ook in Grie kenland, dat desondanks toch wordt gesteund met honderden miljarden. Voor het lenigen van de hongersnood in Afrika is 'slechts" anderhalf miljard nodig, maar dat is politiek gezien minder interes sant. Rare wereld. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Stuukzo In de krant van 27 juli lees ik het stukje 'Buitenlanders kunnen "stuukzo"niet verstaan'. Buitenlan ders kunnen "stuukzo" of "het is natuurlijk zo" niet verstaan. Vind je dat gek? Dat verstaat niemand, ook geen gewone Nederlander. Maar taalwetenschapper Mirjam Ernestus krijgt anderhalf miljoen euro Europese subsidie om te on derzoeken hoe mensen spraakre- ductie beter kunnen verstaan.'Ik vind dat godgeklaagd, 1,5 miljoen euro!! Maar ja, als men het vroeger over veel geld had, had men het over 1000 gulden, heel veel 100.000 gulden. Tegenwoordig is veel 1 miljard of heel heel veel 100 miljard. Gelukkig dat we een "wel letje" hebben!! j. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Rutte Wat hebben we aan een premier die niet kan tellen? Tot diep in de nacht vergaderen over de Griekse problemen. Daarna het volk uitleg gen dat er Europeese hulp van een goede 100 miljard komt, inclusief 50 miljard ten laste van de banken. Premier Rutte was, zo bleek later, de enige die dacht dat genoemde 50 miljard inclusief was! Helaas het was exclusief Terug naar school zou ik zeggen. De oorlog in Irak en Afghanistan (waar het volgens de kenners nu veel beter gaat) kostte Nederland 2 miljard ,maar de Ame- rikaanse belastingbetaler tot nu toe 3000 miljard dollar. Toen Lindsey (adviseur van Bush) indertijd zei dat de kosten op zouden kunnen lopen 200 miljard, noemde Do nald Rumsfeld dit "flauwekul. Lindsey zelf werd geschorst. Met betrekking op de schuldenlast van Amerika zullen wij volgende week zien wie er in Amerika de baas is. De machtigste man (Obama) of de rijke Republikeinen. HP van Eeden Van Speykstraat 8, Terneuzen Standbeeld Bellamypark Van de circa 40.000 Vlissingers hebben er 1200 gestemd over slecht twee ontwerpen. Er werd nipt gekozen voor een Etalagepop op een sokkel. Zet er een bordje bij, Kruijt mannenmode, dan heeft deze winkelier er misschien wat v aan. Het Bellamypark verdient als dichter toch meer eer. Bovendien presenteert Vlissingen zich als ma ritiem, waterfront, Stad aan zee, bruisend als de branding. Daar hoort dan toch een standbeeld bij als een visserschip, een zeeman, een visser die netten boet, een loods met een touw aan zijn schou der. In elk geval iets dat aan de zee v doet denken, zoals de Golf bij het Wooldhuis. Hopelijk kiezen ge meentebestuur en -raad een onder werp dat beter bij Vlissingen past. J. van Gent Boulevard de Ruyter 112, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15