Groentetelers staat water aan de lippen economie 113 Last van onkruid? www.roundup.eu TUINBOUW LTO: beperk aanbod om prijzen op peil te houden Fokker groeit fors Maker Airbus ziet winst kelderen Nederland shopt door regen meer online Audi boekt recordresultaten maaien en baggeren van waterlopen zaterdag 30 juli 2011 DEN HAAG - De groentetelers sme ken Brussel om toestemming voor een plan om het aanbod van kom kommer, tomaat, paprika, aubergi ne en sla te beperken om zo de prijzen op peil te houden. De belangenorganisatie LTO meld de gisteren dat 95 procent van de telersverenigingen die groente af zetten aan groothandel en super markten het plan heeft onderte kend. Dit staat op gespannen voet met regels over mededinging. Ne derland staat erachter, maar een beslissing van Brussel blijft uit. De saladegroenten zijn eerder on terecht aangemerkt als de besmet tingsbron bij de uitbraak van de EHÉC-bacterie. Vooral in Duits land is het vertrouwen van de con sument nog niet hersteld. Volgens het Productschap Tuinbouw zijn de prijzen die de telers ontvangen met 50 procent gedaald door de EHEC-crisis en komen ze zwaar onder de kostprijs uit. Er is al een aantal faillissementen gemeld en LTO zegt zelfs dat de voorziening van verse groenten volgend jaar in gevaar komt. Brussel heeft deze week de steun voor tuinders wegens de EHEC-cri sis verhoogd tot 227 miljoen euro om aan alle aanvragen van idsta- ten te kunnen voldoen. Nederland krijgt de gevraagde ruim 27 mil joen. Oorspronkelijk was 210 mil joen euro uitgetrokken als compen satie voor de verliezen die telers le den wegens de EHEC-uitbraak. Het gaat om vergoedingen van ver liezen in de periode van 26 mei tot 30 juni. Tuinders luidden ook toen de noodklok toen de prijzen van komkommers, tomaten, paprika's, sla en courgettes kelderden door dat consumenten ze lieten liggen. f; T; TE KOOP DE LAATSTE RECREATIEAPPARTEMENTEN AVV r KREEK&DU IN Verkoop: Sinke Komejan p Uw laatste^^SjÈ P i - —A deze unieke locatieV y Makelaars, Middelburg Tel 0118 689000 Of kijk snel op: www.kreekenduin.nl kijk voor meer informatie op HOOGEVEEN - Fokker Aerostructu- res in Hoogeveen groeit fors. Door de grotere vraag uit de militaire en burgerluchtvaart breidt de maker van vliegtuigonderdelen de ko mende jaren uit, zei een woord voerder gisteren. Vooral de vraag naar kunststofcomposieten steeg. „We denken binnen vijf jaar de grens van 1000 werknemers te zijn gepasseerd", zegt de woordvoer der. De fabriek telt er nu 800. PARIJS - De nettowinst van het Eu ropese lucht-en ruimtevaartcon cern Eads is in het eerste halfjaar met 41 procent gedaald tot 109 mil joen euro. Dit maakte Eads, moe dermaatschappij van Airbus en Eu- rocopter, gisteren bekend. De te rugval is vooral te wijten aan nega tieve valuta-effecten. Eads boekte wel een hoger bedrijfs resultaat tot 720 miljoen euro ver geleken met 640 miljoen in dezelf de periode vorig jaar. De omzet steeg met 8 procent tot 21,9 mil jard. Het concern leverde in de eerste zes maanden 258 Airbus-vliegtui gen af, 205 helikopters van Euroco- pter en de 44e Ariane 5-raket. Het aantal nieuwe orders steeg in die periode met 89 procent tot 58,1 miljard euro. Daarmee kwam het orderboek uit op een totaal van 453 miljard euro. EDE Nederlanders hebben door de hevi ge regenval in juli 16 procent meer op internet geshopt dan in dezelf de maand vorig jaar. Het meeste geld is uitgegeven aan reizen, kle ding en schoolspullen en -boeken. Dat zei gisteren directeur Wijnand Jongen van branchevereniging Thuiswinkel.org. INGOLSTADT Audi behaalde in het eerste halfjaar records met de verkoop en de fi nanciële resultaten. De VW-doch- ter meldde gisteren de verkoop van bijna 653.000 auto's, 18 procent meer dan in dezelfde periode in 2010. Vooral in China is Audi popu lair. De operationele winst steeg met 91 procent tot 2,5 miljard euro. In augustus start waterschap Scheldestromen met het maaien en baggeren van waterlopen in het buitengebied. Door jaarlijks te maaien en eens in de acht jaar te baggeren, houdt het waterschap de bodem op diepte en blijft de afvoer naar de gemalen gewaarborgd. Het werk start in augustus en is in december gereed, onvoorziene omstandigheden zoals extreme regenval voorbehouden. Aangepaste (naaiwijze Tot nu toe maaide het waterschap in Zeeland op verschillende manieren. Door de fusie tot waterschap Scheldestromen kan het waterschap nu één goede maaiwijze voor heel Zeeland doorvoeren. Afhankelijk van de bodembreedte van de sloot wordt gemaaid met een maaikorf of een klepelmaaier. Brede sloten, met een bodembreedte breder dan 0.70 meter, worden met een maaikorf gemaaid. Het maaisel wordt dan binnen vijf werkdagen gehakseld. Smalle sloten worden gemaaid met een klepelmaaier. Het gewas wordt dan afgeslagen en komt op de kant en in de wegberm te liggen. Vanwege beschikbaar materieel en lopende contracten met aannemers, voert het waterschap de nieuwe maaiwijze gefaseerd in. Vanaf 2013 wordt de nieuwe maaiwijze in heel Zeeland toegepast. Op de website www.scheldestromen.nl/maaien vindt u een gebiedskaart waarop is aangegeven welke gebieden op de nieuwe manier gemaaid worden en op welk perceel het maaisel wordt neergelegd. Gedoog- en ontvangstplicht Eigenaren en gebruikers van percelen die grenzen aan de waterlopen zijn op grond van de Waterwet verplicht om: - machines en materialen voor het onderhoud op hun percelen toe te laten; - de specie en apdere stoffen op hun percelen te ontvangen; - de specie en andere stoffen, bedoeld onder b. te spreiden of op te ruimen. Vrije werkstrook en kwetsbare gewassen Om efficiënt te werken is het van belang dat het werk aaneengesloten kan worden uitgevoerd. Daarom verzoekt het waterschap om obstakels langs waterlopen weg te halen zodat er een vrije werkstrook voor de maai- en baggermachines beschikbaar is. Agrariërs die willen beginnen met ploegen of zaaien, terwijl de aanliggende waterloop nog niet gemaaid of gebaggerd is, verzoeken wij contact op te nemen met onze medewerkers. Die kunnen ervoor zorgen dat bepaalde waterlopen met voorrang worden gemaaid of gebaggerd. Ook bij kwetsbare gewassen, zoals pas ingezaaid graszaad, vragen wij grondgebruikers dit te melden bij de medewerkers van het waterschap. Dan kan hiermee rekening worden gehouden. Voorkomen van schade Om schade aan eigendommen te voorkomen verzoekt het waterschap aan eigenaren en grondgebruikers om over de waterloop hangende takken te verwijderen en afrasteringen die het werk kunnen belemmeren te verplaatsen. Uitmondingen van afvoerbuizen en drainages mogen niet in de waterloop uitsteken, maar moeten in het talud zijn weggewerkt. Ook vraagt het waterschap om vistuigen zoals fuiken uit de waterlopen te verwijderen. Hiermee wordt beschadiging voorkomen, zowel aan eigendommen van particulieren als aan machines van het waterschap. Locaties In 2011 voert waterschap Scheldestromen op de volgende locaties baggerwerkzaamheden uit: - omgeving Vrouwenpolder - Oostkapelle - omgeving Zierikzee - Schuddebeurs - omgeving Anna Jacobapolder - omgeving Arnemuiden - omgeving Eede - Sint Kruis - omgeving Hulst - Lamswaarde - omgeving Joana Mariapolder - Van Haaftenpolder - omgeving Koewacht - omgeving Lewedorp - 's Heerenhoek - omgeving Rilland Informatie Voor meer informatie over het maaien of baggeren kunt u contact opnemen met de medewerkers van het waterschap van de afdeling waterbeheer, bereikbaar via het centrale telefoonnummer 088-2461000 (lokaal tarief). U kunt ook de gratis folder 'Baggeren in het buitengebied' aanvragen via de afdeling Communicatie. Kaarten waarop de baggergebieden zijn aangegeven, vindt u op: www. scheldestromennl /baggeren Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl wat crschaScheldest romen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13