Belangrijke radertjes in een gro 261 sport SPRINT NU NAAR JEREMIASSE VOOR DEZE RACE AANBIEDINGEN! 0P=0P Goede rentree Van de Plasse na enkelbreuk Het hippische evenement Jumpin' de Weel is in de afgelopen jaren steeds groter gegroeid. Niet in de laatste plaats door de inspanningen van de familie Huige. Jeremiasse vrijdag 29 juli 2011 door Lucien-Roelandt NISSE - lumpin' de Weel staat al ja ren bekend als een evenement met springsport van hoog niveau. In de tiende editie lijkt deze tradi tie een vervolg te krijgen. Anoek van der Pluim won gisteren op de eerste dag het 1.30m klassiek di rect op tijd. Een enkelbreuk hield Carolein van de Plasse ruim drie maanden aan de zijlijn. Gisteren kon de amazone uit Yerseke op een geslaagde rentree terugkijken. Wat als inlooprubriek voor het na tionaal 1.30m was bedoeld, werd door de deelnemers duidelijk an ders bekeken. Want met een aan tal spectaculaire ritten kregen zij het publiek op banken. De Belg Mare Vygh droeg daar zijn steen tje aan bij. Voor de rubriek direct op tijd had de bouwondernemer een parcours uit de hoge hoed ge toverd dat de ruiters in staat stelde om te vlammen. Van de Plasse gooide met Delta Mossel So Lovely bij haar rentree al meteen de knuppel in het hoen derhok. De amazone uit het mos seldorp stuurde de ruin in 69,65 seconden foutloos over het par cours. Uiteindelijk was die tijd goed voor de vierde plaats. Van der Pluijm bewees daarna dat het nog veel sneller kon. Met Cilka Z onder het zadel finishte ze in 64,59 seconden. Naar later bleek gooide de combinatie uit Made voor haar vijftig achtervolgers de deur in het slot. Van de Plasse, die ook met Delta Mossel Jantje niet aan die tijd kwam, was dik tevreden met haa resultaten. „Op Jumpin' de Wee wil iedereen rijden. Ik heb er niet één gemist. Door die enkelbreuk leek ik bij het jubileum langs de kant te moeten blijven. Maar ge lukkig was ik net op tijd hersteld. Als je er zo lang bent uit geweest is het wel even afwachten hoe het loopt. Maar mijn paarden liepen super. Ik vind de plaats dan ook nog niet zo belangrijk." Met 25 foutloze combinaties (van de 60) werd het hoge niveau op deze eerste dag in de klasse M onderstreept. Maikel van Mierlo was met Alou de snelste in het twee fasen parcours. De Limbur ger troefde onder anderen Jane van Eijzeren en Annelore Wille- boer af met een tijd van 28,61 se conden. PAARDENSPORT 'De mensen rondom ons wete niet moeten bellen als ik aan weten dat de sport dan even Piet Huige door Roeland van Vliet NISSE - „Het draait niet alleen om ons, hè", zegt Piet Huige halverwe ge het gesprek met hem, zijn vrouw Loes en zijn dochters Kim en Marit. „De vereniging De Weel- ruiters en het evenement Jumpin' de WeeLzijn veel groter dan de fa milie Huige." Toch kan men bij de vereniging en het grote paarden- concours niet om het kwartet heen. De vier bescheiden gezinsle den zijn belangrijke radertjes in het grote geheel. Piet (52) is al 28 jaar voorzitter van De Weelruiters. Hij volgde zijn schoonvader Bou van Dijke op, na dat die in 1983 overleed. „Eigenlijk ging dat heel natuurlijk", vertelt hij. „Bou had het me daarvoor ook al eens gevraagd. Ik was namelijk al bestuurslid. En nadat hij over leed, vond ik het 'not done' om nee te zeggen. Ik was nog wel jong, maar de rest van de vereni ging steunde me." Dertien daarvoor was De Weelrui ters opgericht, als afsplitsing van De Paardebloem in Heinkenszand. Voor de leden uit Kwadendamme en omgeving was Heinkenszand in die tijd wat te ver weg. Loes (53): „Mijn vader had toen voor mijn pony en zijn paard al een bak op dit terrein. Toen ontstond het idee om in Nisse een vereniging op te richten, met als thuisbasis on ze boerderij. De club groeide daar na behoorlijk. Vijf jaar later had den we 35 leden." Die leden kenmerkten zich door hun fanatisme. Het organiseren, zo bleek later, zat echt in hun bloed. Al in 1978 zetten ze de eer ste editie van het latere Indoor Zee land op poten. „Dat werd toen ge houden in Kapelle, in manege De Braanjenhoek", weet Piet. „In die tijd had je al diverse binnenwed- strijden in Brabant. Wij gingen daar met ruiters en amazones van De Weelruiters vaak heen. Maar wij vonden het tijd worden dat er ook eens wat bij ons gehouden zou worden, zodat wij de Brabant- Op het terrein van de boerderij van Loes, Marit, Piet en Kim Huige (vlnr) is Jumpin' de Weel vol aan de gang. foto Willem Mieras se clubs konden uitnodigen. Het was toen nog maar een eendaags concours, maar later zou het uit groeien tot iets groots." Indoor Zeeland, dat eind jaren tachtig naar de Zeelandhallen in Goes verhuisde, werd hét hippi sche evenement van Zeeland. Een concours van veertien dagen, met hoogstaande dressuur-, spring- en menwedstrijden. Het was tegelij kertijd dé reclamezuil voor De Weelruiters, dat veel nieuwe leden verwelkomde. Ruim voordat Indoor Zeeland ter ziele ging - in 2007 was de laatste editie - werd het outdoorconcours van De Weelruiters nieuw leven in geblazen en had de club ineens twee wedstrijden van betekenis. „Ooit hadden we wel een buiten concours in Nisse, maar nadat dat drie keer achter elkaar was verre gend, legden we ons helemaal toe op het jaarlijkse indoorconcours", vertelt Piet. „In 1998 hebben we hier echter een nieuwe schuur ge bouwd en de manage verlegd. In eens hadden we een prachtige nieuwe wei. Die lag erbij als een voetbalveld. Na een paar jaar zei den we bij De Weelruiters tegen el kaar: Zullen we weer buiten wat gaan doen?" Jumpin' de Weel begon relatief klein, maar is in 2011 bij de tiende editie bijzonder groot. „Dit is voor Zuidwest-Nederland ongekend", weet Piet. „Dat hoor je van alle deelnemers", voegt Loes eraan toe. „We zijn er dan ook heel trots op." Maar de twee haasten zich om te zeggen dat een grote groep vrijwilligers de hele organisatie draagt. Ze kunnen alles zo aan die tweehonderd mannen en vrou wen overlaten. Dat gebeurt ook. Want als Piet en zijn dochters Kim (22) en Marit (20) zelf tijdens Jumpin' de Weel in actie komen, concentreren ze zich helemaal op de sport. „Je moet tijdens het springen alleen maar bezig zijn met je wedstrijd", zegt Kim. „Je moet niet op alles om je heen letten en gaan kijken of alles wel loopt zoals het moet." Piet: „De mensen rondom ons we ten ook dat ze me niet moeten bel len als ik aan het inrijden ben. Ze vlissingen TroelstraWeg 364, t 0118-477230 goes Van der Spiegelstraat 54, t 0113-216063 ulture-1 Iets Aluminium frame Shimano 24 versnellingen 5/56/59 cm In roodwit en zwart.mat 10.7 kg j9.- voor 599.- bulls ancura Speciaal voor dames Aluminium frame Shimano 24 versnellingen Hoogtes: 50/52/54 cm In zwartmat en zilverwit 10.4 kg van 799.- voor 599.- fietsplezier.nl fitnessplezier.nl fiets fitness ervaar de beste keuze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62