181 zeeland 'Dat het paviljoen weg Wozoco verdient hoogste prioriteit SUP M JAQlR-MHOtK Belangstelling voor iets 'nieuws' DAG KAMPERLAND-UITHAVEN Het bekende paviljoen De Steiger in Hoedekenskerke slnit definitief op 1 september. Het café-restaurant moet wijken voor de versterking van de dijk op die plek. Zaterdag 30 juli NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur (H)eerlijk eten Havenweg 4 Kamperland opstap vrijdag 29 juli 2011 DIJKVERSTERKING HOEDEKENSKERKE Het geduld van de inwoners van Scherpenisse wordt nog langer op de proef gesteld. Het woonzorgcomplex, waar ze al ruim tien jaar op wachten, komt er voorlopig niet nu de Raad van State een streep door het bestem mingsplan heeft gezet. Het woonzorgcomplex (wozoco) moet een ech te impuls voor Scherpe nisse worden. In het ge bouw komen onder meer een nieuw dorpshuis, een supermarkt en een huisartsenpraktijk. Maar het belangrijkst voor veel inwo ners zijn de seniorenappartemen ten, zodat ouderen straks in het dorp kunnen blijven wonen. Veel inwoners zijn al lange tijd sceptisch over het. plan. Het blijft immers maar duren. Dat gevoel zal alleen maar worden versterkt nu het zoveelste uitstel een feit is. De Raad van State zette deze week een streep door het plan. Volgens het hoogste rechtsorgaan heeft de gemeente niet kunnen aantonen dat een afstand van twintig meter tot enkele woningen voldoende is om overlast uit te sluiten. En dat terwijl wethouder Van Dis een jaar geleden - nog voor de zaak bij de Raad van State behan deld moest worden - nog zo opti- door Rob Paardekam mistisch was. Hij zag de procedure met veel vertrouwen tegemoet. Zelfs een paar maanden geleden, toen de gemeente in een soort tus senvonnis op de vingers was ge tikt, bleef hij hoopvol. Dat was niet terecht, zo bleek deze week. De gemeente kreeg nog een kans om haar zaak te bepleiten, maar heeft niet meer kunnen aantonen dat er voldoende afstand zit tus sen de woningen van de klagers en het nieuwe wozoco. Volgens de Raad van State is een afstand van 50 meter de norm. Tholen kon niet hard maken dat 20 meter in dit geval voldoende is. De meest logische stap is dat de ge meente het bestemmingsplan nu gaat aanpassen. Daarna zal het weer ter inzage worden gelegd. Kortom: de bouw van het woon zorgcomplex laat nog een tijd op zich wachten. Wellicht doet de gemeente er goed aan om de kwestie nu de hoogste prioriteit te geven. Onder de inwoners van Scherpenisse heerst veel onvrede over het uitblij ven van het wozoco. Dat zal er na de uitspraak van de Raad van Sta te niet beter op zijn geworden. door Frank van Cooten Monique Bonestroo van paviljoen De Steiger in Hoede kenskerke begrijpt best dat haar ca fé-restaurant moet wijken voor de dijkversterking. Ze wijst op een verzakking bij de nooduitgang. „Het gebouw komt helemaal scheef te staan. Het is dus hard nodig dat de dijk wordt verstevigd. Achter de dijk wonen ook mensen." De gemeente Borsele is er veel aan gelegen dat na de dijkversterking een horeca-voorziening terugkeert aan de boorden van de Wester- schelde. Dat daar behoefte aan is, bleek gisteren: het terras van De Steiger zat vol. Monique kan dat goed gebruiken. De verregende juli-maand was zo'n beetje de slechtste die zij zich kan herinneren. Ze is sinds januari 2007 de eigenaar van De Steiger. „We moeten het hebben van de zo mermaanden. In de winter is er niets te doen. Dat is de bottleneck van de Zak van Zuid-Beveland. Maar ja, iedereen heeft het nu slecht. Wij ook. We hebben geluk kig een goed voorjaar gedraaid. En ik hoop dat augustus een hoop goed maakt." Monique Bonestroo werd eigenlijk heel toevallig de uitbater van het paviljoen. „We zaten hier op het terras wat te eten toen de vorige ei genaar naar ons toe kwam. Hij vroeg of wij interesse hadden het paviljoen waar te nemen. Dat werd dus een overname." De handen werden uit de mou wen gestoken. De Steiger was voor heen een uitspanning voor louter wat de drinken en wat te snacken. „We heben er een restaurant van gemaakt. Een plek waar je gewoon lekker kan eten. Ik denk dat we in deze opzet zijn geslaagd." Paviljoen De Steiger Met de sloop van paviljoen De Stei ger in Hoedekenskerke verdwijnt ook een stukje historie. Het gebouw stond er al toen in 1946 de veerdienst Hoedekensker- ke-Terneuzen in ere werd hersteld. Op de gevel stond toen 'De Schel- deoever'. Het voormalige wachthuisje blijft wel behouden. Dat wordt ver plaatst naar een andere plek dank zij de inspanningen van een aantal partijen. Er zijn twee kandidaten voor een nieuwe horeca-voorziening aan de boorden van de Westerschelde. Monique Bonestroo is geen vrouw van moeilijk doen. „Simpel eten maar wel lekker. En de plek na tuurlijk. Er zijn niet zo veel plaat sen in de regio met een dergelijk uitzicht." Dat uitzicht wisselt ze in voor het Veerse Meer waar ze.nagenoeg rond is met de overname van De Oude Waterherberg in Veere. „Ik ga iets nieuws beginnen. Daar heb ik zin in. Het is een mooi plekje aan het Veerse Meer." Toch kwam de mededeling van het waterschap, dat het paviljoen moet wijken voor de dijkversterking, vrij hard aan. Dat was vorig jaar. „De pacht liep definitief afin 2014. Dat wisten we. Door de dijkversterking slui ten we nu al op 1 september aan staande." Monique moet het pand leeg ople veren. Een aantal spullen neemt ze mee. De spullen die achterblij ven worden wellicht door haar ge veild in het paviljoen zelf Ze zal al tijd warme herinneringen bewa ren aan De Steiger. „We hebben mooie feesten gehad. Zoals een bruiloft en een feest van Leidse studenten. En een keer een feest met een tent buiten. Het vroor dat het kraakte maar de feestgangers wilden het zo. Dan vind ik het pri ma." MEEST GELEZEN 1Plan B moet nog worden ontdekt 2. Peloton rijdt in op vrouwen 3. Openluchtbaden klagen nood DE STELLING Reageer op de stelling 'buitenbaden moeten beter inspelen op klimaatver andering' op www.pzc.nl/bevelanden. TIPS? Mail: bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Ruime sortering kunststof gevelbekleding Trespa, Profort, Keralit voorradig Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur. BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER EEN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4382 NAVIissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl I www.jagertolhoek.nl Als paviljoen De Steiger is verdwenen, wil dat niet zeggen dat er nooit meer iets terugkomt. Bij de gemeente Borsele hebben zich tot nu toe twee kandidaten gemeld die 'iets nieuws' willen beginnen aan de boorden van de Westerschelde. De gemeente zal de komst van een nieuwe hore ca-voorziening niet tegenwerken, liet een woordvoer der van de gemeente gisteren weten. „Het is ons er ook veel aan gelegen dat er iets goeds voor terug komt. Dat is belangrijk voor Hoedekenskerke en ook voor de stoomtrein." Voordat de onderhandelingen met de kandidaten worden opgestart, moeten eerst de randvoorwaarden van het waterschap Scheldestromen helder zijn. De Steiger moet immers weg vanwege de dijkversterking op die plek. Als er een nieuwe horeca-voorziening komt, zal dat dus iets verderop zijn. Wellicht iets ho ger dan de plek van het huidige restaurant. De gemeente Borsele zal ook bevorderen dat de om geving er na de dijkversterking fatsoenlijk uit blijft zien. Met voldoende groen bijvoorbeeld. Op een plaat beton zit niemand te wachten, is de mening van de gemeente. De Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) heeft weliswaar een eigen horeca-voorziening in Hoedekenskerke, maar meer dan koffie, fris, bier, wijn en wat broodjes kun je er niet krijgen. „Behoud van een goede hore ca-voorziening in plaats van De Steiger voldoet dus wel aan een behoefte", aldus Rinus de Bart van de Stoomtrein. GOES - Öp de Grote Markt in Goes was het gisteren de hele dag smullen geblazen tijdens de eerste CuliFair. Koks van vijf Goese restaurants bereid den verschillende fairtrade-gerechten. Ook was er 's middags en 's avonds live muziek en stonden er kraampjes met informatie over fairtrade-produc- ten. Goes is een fairtrade-gemeente. foto Willem Mieras zaterdag 30 juli 10.00-17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56