Zeeland PZC Oesterputten in ere hersteld BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 21 YERSEKE JP Dhooge BV knapt vervallen putten op en geeft ze functie terug Botenloods voor scouting komt er voorlopig niet Waterpret Kussende wielrenner houdt zich in Hennep in Kapelse tuinen almanak Dansk 'Dat het paviljoen weg moet, is best te begrijpen' De Maaskantjes strijken twee weken naar in Zeeland Vrijdag 29 juli 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl wsmBrnsms^wsmamtmi shbas door Luc Oggel yerseke - Een deel van de vijf oes terputten en -loodsen in Yerseke die al vijftien jaar leeg staan, wor den momenteel in oude glorie her steld. Ze krijgen niet alleen hun functie terug, maar zullen tevens worden opengesteld voor publiek. Initiatiefnemer is mosselkweek- bedrijf JP Dhooge BV in Yerseke, dat de putten en gebouwen vorig jaar heeft gekocht. De putten wa ren in verval geraakt en vormden daardoor geen aantrekkelijk zicht. „We knappen ze helemaal op en gaan er straks weer oesters verhan delen en inpakken", zegt Jean Dhooge van het bedrijf Daarnaast krijgen mensen de kans om te ko men kijken hoe het hele proces in zijn werk gaat. „We hebben de af gelopen tijd heel goed gekeken hoe we de twee stromen, goede ren en bezoekers, goed kunnen scheiden." Weliswaar worden er nu al groepen toeristen rondgeleid over de oesterputten onder leiding van een gids, maar die moeten een afspraak maken bij de VW. „Wij willen onder de noemer 'Oes- terij' samenwerken met partijen als de VW, maar ook individuen die voorbijkomen de kans geven om rond te kijken op ons terrein en informatie geven." De verbouwing vergt uiteraard een forse investering (ook provin cie en gemeente leveren een klei ne bijdrage), maar Dhooge heeft vertrouwen in het concept. „Het zal misschien niet heel lucratief zijn, maar het is gewoon bijzonder cultuurhistorisch erfgoed dat be houden moeten blijven. We wil len de oesterkweek vanuit een po sitieve hoek belichten en hopen dat het een extra impuls zal zijn om het hele oesterputtencomplex weer in oude glorie te herstellen." Dhooge verwacht dat het opknap pen van de putten en loodsen eind oktober klaar zal zijn. De acti viteiten kunnen dan vanaf het ein de van dit jaar beginnen. goes - Scoutinggroepen Frans Nae- rebout en Jacob Valcke Groep (JVG) in Goes krijgen voorlopig geen nieuwe botenloods. Beide groepen wilden een nieuwe botenloods op het terrein van Frans Naerebout zetten, omdat de JVG weg zou moeten vanwege wo ningbouwproject Goese Schans. Dat is echter tot nader order op de handrem gezet, waardoor er geen geld meer is voor een botenloods. Een groot probleem is het overi gens niet, de JVG blijft nu gewoon in de huidige romneyloods. kortgene - Kinderen kunnen sinds kort genie ten van een nieuwe waterspeeltuin op vakan tiepark De Paardekreek in Kortgene. Het gaat nadrukkelijk niet om een zwembad. Op het diepste punt komt het water slechts een hal ve meter hoog. Daar eindigt de glijbaan. Die is toegerust met een klok, die de glijsnelheid meet. Kinderen kunnen zich verder vermaken met onder meer waterkanonnen of vertoeven goes - De politie heeft gisteren te vergeefs jacht gemaakt op de 'kus sende wielrenner'. Een getuige dacht de man richting Wilhelmina- dorp te zien fietsen, maar agenten hebben niemand aangetroffen. In mei maakte de politie bekend dat een wielrenner al lange tijd vrouwen benaderde in de omge ving van Goes. Hij vroeg hen de weg waarna hij, als de mogelijk heid zich voordeed, de vrouwen vol op de mond zoende. Er kwa men in totaal ruim veertig meldin gen binnen. De politie heeft de man nog niet kunnen aanhouden, gisteren dus ook niet. „Het is natuurlijk ook maar de vraag of het de kussende wielrenner was", zegt een woord voerster. Volgens haar houdt hij zich de laatste maanden koest. Er zijn na de publiciteit in mei geen meldingen meer binnengekomen. kapelle - De politie heeft gisteren hennepplanten aangetroffen in de tuinen van twee woningen in de Conferencestraat in Kapelle. Volgens een woordvoerster ging het om ongeveer tien planten per tuin. Dat is meer dan in ons land is toegestaan voor eigen gebruik. De politie heeft de planten na de vondst meteen vernietigd. in een heus wellnescentrum. De waterspeel tuin is bedoeld voor kinderen tot ongeveer tien jaar oud. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Verwachtingsvol werd de nieuwe su- perslanke televisie uit de doos ge haald en bewonderd. Nadat alle snoeren en stekkers op de juiste plaat sen waren bevestigd kon het installe ren beginnen. Een makkie volgens de erbij gelever de handleiding. Zelfverzekerd ging die Zierik- zeeënaar aan de slag. Plug and play, stond er. En aldus geschiedde. Al thans dat was de bedoeling. Bij het kiezen van de taal voor de aanwijzingen op het televisiescherm was de man iets te snel en vinkte 'Dansk' aan in plaats van 'Dutch'. In plaats van Hollandse aanwijzin gen verscheen de ene Deense instruc tie na de andere. Het werd een ver rassende avond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55