41 binnenland Klachten over Maasstad Spinnenplaag Randstad wegens te weinig groen T@©S j£-w. Arrestant overleden door hartfalen Nederlander gepakt met 5 kilo cocaïne Identiteit dode man Arnhem bekend Verlies van bankpas nekt sigarettendief ZIEKENHUIS Werknemers bezorgd over baan Paraffine spoelt aan Koperdieven slaan tweemaal toe Opnamestop ic Weert opgeheven Kinderen van veertien jaar plegen overval vrijdag 29 juli 2011 •aasav&tes?. rr. fzrrc. BBBBI MHMMMI RMMMM 'ÏZ8fSSSmcS!g>S8ZZj23&S3& Aanhoudende DROOGTE veroorzaakt een CATASTROFE in Oost-Afrika. Vooral VLUCHTELINGEN in de regio hebben bet zwoarje verduren. Met uw steun kunnen wij NOODHULP bieden in ETHIOPIË en KENIA. Steun onze noodhulpoctie door uw gift over te maken o.v.v. 'Oost-Afrika'. HAARLEM De 22-jarige man die op 3 juli in Be verwijk stierf nadat hij door de po litie was aangehouden, is overle den aan hartfalen. Dat is gebleken uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut, zo maakte het Openbaar Ministerie gisteren be kend. De arrestant bleek schade te hebben aan een hartspier en had ook een te zwaar hart. Het hartfa len kan eveneens het gevolg zijn van het feit dat de arrestant onder invloed was van cocaïne. BRASILIA Een Nederlander is woensdag op het internationale vliegveld van de Braziliaanse hoofdstad Brasilia op gepakt voor drugssmokkel. De man liep met vijf kilo cocaïne te gen de lamp. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag bevestigt dat het om een 35-jarige Nederlander gaat De man had de drugs in en tussen zijn kleren ge stopt. Hij stond op het punt naar België te vliegen, waar hij woont. ARNHEM De politie heeft de identiteit achter haald van een man die dinsdag dood werd gevonden in de wijk Presikhaaf in Arnhem. Het KLPD had woensdag foto's van het slacht offer verspreid en politieberichten uitgezonden. Daarop zijn 60 tips binnengekomen, aldus een woord voerder gisteren. De politie kan nog niet bekendmaken wie de man is. Ook is nog niet duidelijk waardoor zijn dood is veroorzaakt. DEN HAAG - Verschillende wijken in de Randstad worden deze zo mer geteisterd door een spinnen plaag. Vooral nieuwbouwhuizen moeten het ontgelden. Volgens deskundigen komt dat door te wei nig groenvoorzieningen in de wij ken. Bedrijven die zich bezighouden met het bestrijden van spinnen in de regio Den Haag hebben hun handen vol. Volgens John Noort j -roos -roos EN HENK» NL BEILEN Een sigarettendief die woensdag middag in Beilen aan de haal ging met pakjes sigaretten is tegen de lamp gelopen doordat hij zijn bank pas verloor. Dat meldde de politie Drenthe gisteren. De dief weigerde af te rekenen in een winkel aan de Ventweg Zuid. Toen hij daarop werd aangespro ken ging hij ervandoor. Tijdens zijn vlucht verloor hij zijn pas, waardoor de politie zijn identiteit kon achterhalen. DEVENTER Patiënten en werknemers van Maasstad Ziekenhuis Rotter dam klagen over gang van za ken na besmetting bacterie. Anesthesioloog legt functie neer. Ziekenhuis zegt alle klachten serieus te nemen. Koperdieven hebben in de nacht van woensdag op donderdag twee maal toegeslagen. Op het spoortra ject Deventer-Zutphen en bij Em- men werden koperen leidingen meegenomen. Dat meldde gisteren een woordvoerder van ProRail. Rond Deventer reden de treinen gisteren tot ongeveer 11.30 uur met vertraging, doordat het herstel uren vergde. Bij Emmen waren de reparaties eerder afgerond. WEERT Het Sint Jans Gasthuis in Weert heeft de opnamestop voor de afde ling intensive care (ic) opgeheven. Dat meldde het ziekenhuis giste ren. De opnamestop werd maandag in gesteld nadat bij een patiënt de be smettelijke mrsa-bacterie was aan getroffen. De afdeling is ontsmet en iedereen die mogelijk met de bacterie in aanraking is geweest, is gecontroleerd. van Kenniscentrum Dierplagen in Wageningen is het grootste pro bleem in de Randstad dat in nieuwbouwwijken het 'ecologisch evenwicht ernstig is verstoord'. „In de nieuwe wijken zijn nog wei nig bomen. Daardoor zijn er ook minder vogels en vleermuizen, die normaal gesproken veel spinnen en insecten opeten. Daardoor krijg je sneller last van een spinnen plaag." DEN HAAG - Enkele tientallen pa tiënten en werknemers van het Maasstad Ziekenhuis hebben hun zorgen geuit over de gang van za ken bij de Rotterdamse instelling. Zij deden hun beklag bij de meld punten van patiëntenorganisatie Zorgbelang Zuid-Holland en NU'91, de beroepsorganisatie van de verpleging en verzorging. Die waren ingesteld vanwege proble men met de multiresistente Kleb- sielabacterie. Het afgelopen half jaar overleden 27 patiënten die met de bacterie waren besmet. Het ziekenhuis staat sinds vorige week onder ver scherpt toezicht van de Inspectie voor de Gezondheidszorg omdat het onvoldoende maatregelen zou hebben genomen om infecties te bestrijden. Jan Klein, hoogleraar patiëntveilig heid en als anesthesioloog verbon den aan het Maasstad Ziekenhuis, heeft zijn functie neergelegd. Dat heeft Klein gezegd in een weblog op Artsennet. Op het internet zegt hij dat hij in een 'onmogelijke spa gaat' terecht is gekomen omdat het ziekenhuis geen gebruik wens te te maken van zijn expertise op het gebied van patiëntveiligheid. Bij NU'91 kwamen sinds afgelo pen vrijdag veertig tot vijftig mel dingen binnen van bezorgde werk nemers uit het Maasstad Zieken huis. Door speculaties over een op namestop vrezen zij voor hun baan, vertelt een woordvoerder. Ook klaagden verschillende werk- DEN HAAG - De politie in Den Haag heeft woensdag twee meisjes en een jongen van 14 jaar aange houden voor een overval op een woning waar zich een kind van 8 en een tiener van 13 bevonden. Dat liet de politie gisteren weten. De jongeren overvielen 's middags rond drie uur het huis aan de To renvalklaan en namen diverse goe deren mee. Op basis van het ver haal van, de kinderen, getuigen en omwonenden arresteerde de poli tie woensdagavond de twee meis jes en de jongen in een tram op het Hobbemaplein. De twee meis jes zaten gisteren nog vast, de jon gen was vrijgelaten. Vorige week hield de politie in Amsterdam ook al drie minderjari ge criminelen aan voor een overal op een woning. De drie mishandel den de zwangere bewoonster en bonden haar vast Afstemming heeft plaatsgevonden met Tear. k Woord 1'Daad giro 2500, Andijk giro 550, Apeldoorn giro 132, Zwolle giro 733, Gorinchem www.dortos.nlwww.zoo.nlwww.redeenkind.nlwww.woordendaad.nl nemers dat hun werkgever hen ontmoedigt zich te laten testen of zij de bacterie bij zich dragen. „Er wordt gezegd dat iedereen zich mag laten testen, maar er wordt een sfeer gecreëerd waarin ze juist worden ontmoedigd dat ook echt te doen. En dat terwijl ze bang zijn dat ze zelf iets onder de leden hebben. Dat is verontrustend." De medewerkers klaagden ook bijna unaniem over de negatieve media- aandacht die hun ziekenhuis de af gelopen weken kreeg. Zorgbelang Zuid-Holland ontving sinds maandag zestien meldingen van verontruste patiënten of hun naasten. Een derde van hen klaag de over slechte hygiëne in het zie kenhuis. Nog eens een derde van de meldingen betrof vragen van patiënten die zich afvroegen of het nog wel veilig was zich in het zie kenhuis te laten behandelen. In overige gevallen 'klaagden zij on der meer dat het ziekenhuis niet serieus met hun vragen omging. NU'91 hoopt volgende week met het ziekenhuis om de tafel te zit ten om de klachten te bespreken. Zorgbelang Zuid-Holland stuurt de meldingen nu al door. Het ziekenhuis zegt alle klachten - of ze nu direct bij het ziekenhuis terechtkomen of via de meldpun ten -serieus te nemen en deze zo goed mogelijk te zullen afhande len. Het bestrijdt dat werknemers worden ontmoedigd zich te laten testen. „Daar hebben wij geen en kel belang bij. We doen er juist al les aan om iedereen zo veel en zo goed mogelijk te informeren en om nare gevoelens weg te ne men", aldus een woordvoerder. De multiresistente Klebsiellabacte- rie brak oktober vorig jaar uit, maar dat werd pas eind mei van dit jaar bekendgemaakt. De direc tie gaf toe achteraf bezien niet ade quaat te hebben gehandeld. In to taal 78 mensen zijn volgens de laat ste cijfers besmet. PAUL KUSTERS HOLWERD - Een medewerker van Rijkswaterstaat was gisteren op het strand van Holwerd bezig met het opruimen van 5000 liter aangespoel de paraffine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4