winnen ze zieltjes' 'De Maaskantjes' in Zeeland Burgemeester en Grote Smurf openen Speelstad zeeland 121 Zeevaartschool lijdt onder betonrot weekenddiensten VLISSINGEN - Aanstaande maandag is het weer zo ver: dan begint Speelstad Vlissingen. Op het Bun kerterrein aan de Langeleenweg kunnen kinderen een week lang hutten bouwen en spelletjes doen. Speelstad Vlissingen is bedoeld voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. De kindervakantieweek duurt van maandag 1 tot en met zaterdag 6 augustus, elke dag van 09.00 tot 16.00 uur. Meedoen kost 1,20 euro per persoon per dag. Een week kaart is te koop voor zes euro. Kin deren die wat verder weg wonen, in Vlissingen of Oost-Souburg, kunnen met een bus meerijden. De speelstadbus vertrekt om 8.15 uur in Oost-Souburg in de Middel burgsestraat. Speelstad Vlissingen - thema Smurfenstad - wordt geo pend door burgemeester René Roep. Hij overhandigt een kraan en gereedschap aan Grote Smurf. fsmmmmmfiM m iti wurwmi1 i .vv, i v 'huwmhiu wiiw'Kbwwwm—bbbaaajw vrijdag 29 juli 2011 S wtmmmmimssssBBsimiimmtimEssBwimmmfgsmiBsssmmmmmmmmmmmmimmmmmHfm door Maurits Sep VLISSINGEN - Voor de veiligheid van mensen die er voorbij lopen is de Zeevaartschool aan de Vlissing- se boulevard in de steigers gezet en afgeschermd. Het gebouw heeft te lijden van betonrot. Er vallen soms stukjes beton naar beneden. „We willen natuurlijk niet dat er stukjes beton op de hoofden van mensen vallen. Daar om is besloten de steigers te plaat sen", verduidelijkt Yvette Hame- ling van de Hogeschool Zeeland. Volgens Hameling gebeurt het nog niet zo lang dat er stukjes beton uit de gevel vallen. Hoe lang dat zo blijft, is niet bekend. Veiligheid is dus de reden. De steigers staan er nog niet voor de renovatie van de Zeevaartschool. Die is - ook getui ge de betonrot - wel hoognodig, maar het geld ontbreekt bij de Ho geschool Zeeland. De gemeente Vlissingen steekt er geen geld in, maar spant zich wel in om bij het Rijk een zogenoem de 'kanjersubsidie' los te krijgen. De Zeevaartschool - het gebouw met het torentje aan de Boulevard Bankert 154/156 - is sinds 2009 een rijksmonument. Eind vorig jaar is besloten deze aanvraag in te die nen. Er is nog geen besluit van het Rijk over bekend. Remko Jorritsma met cliënten, in 2002 Het terrein van In de Vrijheid aan de Beatrixweg in Wemeldinge. foto Willem Mieras me daar dat ik nooit blanco formu lieren had moeten ondertekenen. Maar ik was volledig aan de dope toen ik daar binnen kwam, .ik heb gewoon niet goed opgelet." Hij heeft al eerder contact gezocht met het zorgkantoor. „Toen wilde niemand me te woord staan. Ze hebben wel een controle uitge voerd, maar de stichting kreeg eerst drie maanden de tijd om zich te verantwoorden. Ze hebben toen volop de gelegenheid gehad om de administratie bij te werken zodat die klopte." Het idee van een persoonsgebon den budget is dat mensen zélf hun zorg inkopen en de regie houden, zegt Stans Damen van Per Saldo, de belangenvereniging voor men sen met een pgb. „Degene met een pgb blijft verantwoordelijk. Al les controleren is voor het zorgkan toor bijna niet te doen; er zijn zo veel budgethouders. Wie er beslist of mensen de regie over hun eigen zorg wel of niet aankunnen? Die discussie is overbodig, want het pgb is bijna afgeschaft." Opvangprojectmanager Peter van Breemen neemt de telefoon op in Roemenië. Hij is ervan overtuigd dat de stichting niets verkeerds doet. „We hebben de boeken laten controleren door de accountant. Daar ben ik blij om." Directeur Remko Jorritsma, die met een groep cliënten in de Ardennen zou zijn, beantwoordt zijn tele foon niet. Het zorgkantoor - dat onderdeel is van zorgverzekeraar CZ - laat we ten dat op dit moment 37 mensen met een pgb zorg ontvangen van In de Vrijheid. Eind volgende week moet duidelijk zijn of er aan leiding is om de zaak verder te on derzoeken, zegt woordvoerster Misha Eibers van CZ. Ook de In spectie voor de Volksgezondheid gaat de instelling controleren. Zaterdag 30 en zondag 31 juli 2011 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 9.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432,Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. door Ali Pankow PERKPOLDER - 'De Maaskantjes' slaan vanaf zondag voor twee we ken hun tenten op in Zeeland voor opnamen van de film New Kids Nitro. Dat is het vervolg op de filmhit New Kids Turbo over vijf Brabantse asó's uit het dorpje Maaskantje. De opnamen begin nen zondag op het veerplein in Perkpolder. De week daarna wordt er gefilmd in Zaamslag. „Deze tweede New Kids film gaat op 6 december in Brabant in pre mière. De regie is weer in handen van Steffen Haars en Flip van der Kuil. Ook de vijf hoofdrolspelers uit New Kids Turbo zijn weer van de partij", laat woordvoerster Dia ne Borst van filmproducent Eye- works weten. „Deze week zijn crew en cast nog in Amsterdam be zig en vanaf zondag zijn ze in Zee land. Zij willen niet zeggen waar precies gefilmd gaat worden. Het is immers niet de bedoeling dat er pubhek op de opnames afkomt. De makers willen het liefst in af zondering hun werk doen", bena drukt Borst. Volgens haar is er be wust voor gekozen pas nadat alle opnamen zijn gemaakt de publici teit rond New Kids Nitro op te star ten. De verwachting is dat eind au gustus met de montage kan wor den begonnen. Pas dan zal ook de synopsis van het verhaal worden vrijgegeven. De vijf'Maaskantjes' Richard, Ger- rie, Rikkert, Robbie en Barrie zul len zich als in elk geval weer op hun kenmerkende asociale wijze manifesteren. Die rollen worden vertolkt door: Huub Smit, Tim Haars, Wesley van Gaaien, Steffen Haars en Flip van der Kuil. Zij ver schenen in hun rollen als werklo ze twintigers de afgelopen winter voor het eerst in de Nederlandse bioscoop en braken records met de hoge bezoekersaantallen. Eerdere opnamen voor New Kids Nitro werden de afgelopen weken gemaakt in Amsterdam, Netersel, Den Bosch en Schijndel. In Neter sel deed een freelance-fotograaf aangifte nadat hij een klap had ge kregen toen hij op enige afstand van de filmset foto's maakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49