Zeeland Ruim baan voor Recreatieverdeelweg PZCI: Beachboom wil auto's beperken SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 21 almanak Dansk Mobiel susteam patrouilleert in nachtelijk Renesse Vrijdag 29 juli 2011 De Maaskantjes strijken twee weken neer in Zeeland Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl DOORBRAAK Provincie bereikt overeenstemming over laatste stuk grondaankoop tracé Renesse-Scharendijke door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het heeft jaren ge duurd, maar nu lijkt de laatste hob bel voor aanleg van het tweede deel van de Recreatieverdeelweg tussen Renesse en Scharendijke te zijn genomen. De provincie heeft deze week overeenstemming be reikt over het laatste stuk grond aankoop voor het tracé. „Dat scheelt ettelijke maanden op de aanvankelijke planning", zegt provincie-ambtenaar Peter Koole. In dat tijdsschema werd uitgegaan van een onteigeningsprocedure die tot het einde van dit jaar zou lopen. „Die procedure is nu opge schort en zal worden stop gezet zo dra de overeenkomst over de aan koop van het laatste stuk grond of ficieel is ondertekend", aldus Koole. Hij wil niet op de zaken vooruit lopen. De projectleider voor de tweede fase Recreatiever deelweg is op dit moment met va kantie, maar Koole acht het niet onmogelijk dat de planning voor aanleg in 2012/2013 nu iets naar vo ren kan worden gehaald. De be trokkenen worden in elk geval geïnformeerd dat de gronden bin nen het tracé per 1 november be schikbaar moeten zijn. Campinghouder Leo Elenbaas van De Klaverweide heeft op aangeven van de provincie al een eerste han deling verricht om het begin van de aanleg Recreatieverdeelweg tweede fase mogelijk te maken. Hij verplaatse een hek op zijn ter rein aan het einde van de Kuijer- damseweg in Ellemeet. Met de aan leg van een ovaalvormige rotonde zal daar aansluiting worden ge maakt op de zogeheten dammen- route. De doorbraak in het overleg over grondaankoop komt juist op het moment dat de bevolking van Elle meet wat ongeduldig begint te worden. Dat is niet zo verwonder lijk. De eerste gedachten over een weg om het recreatieverkeer in be tere banen te leiden ontstonden al in de jaren zestig. In 1992 werd het plan voor de recreatieverdeelweg tussen Burgh-Haamstede en Scha rendijke, inclusief rondweg gelan ceerd. Het eerste deel daarvan tot aan Renesse was in 2003 gereed. Vervolgens moest worden onder handeld over de tweede fase. Voorzitter John Elenbaas van de dorpsraad Ellemeet biedt burge meester Gerard Rabelink maandag namens de bewoners een petitie aan, om ook als gemeente nu echt druk op de ketel te houden. Met de Recreatieverdeelweg II zal Ellemeet wellicht niet verlost zijn van alle landbouwverkeer, maar wellicht wel van overlast door vrachtauto's en nachtelijke stappers. foto Ronald den Dekker SCHARENDIJKE - De organisatie van Beachboom, het dancefestival dat zaterdag 13 augustus aan de Brou- wersdam gehouden wordt, ver zoekt de bezoekers zoveel mogelijk per fiets, taxi of te voet naar het evenemententerrein te komen. „Dit verzoek is ingegeven door de diverse hulpdiensten. Zij willen het terrein en de omgeving zo vei lig mogelijk krijgen. Het beperken van de toe- en afstroom van auto's zou volgens de politie daaraan kun nen bijdragen", zegt Jeroen Botty van de Beachboom-organisatie. Hij laat weten dat voor het terrein een speciale taxistrook gecreëerd zal worden en dat er volop taxi's worden ingezet om de bezoekers zo vlot mogelijk veilig thuis te brengen. Om wille van de veilig heid zal er in de week voorafgaand Tip? redactie@pzc.nl aan, maar ook tijdens Beachboom, een maximum snelheid van 30 km/h van kracht zijn op de Brou- wersdam. Volgens Botty neemt zo wel de gemeente als de organisatie geen enkel risico als het om de vei ligheid van medewerkers en bezoe kers gaat. Als nieuwtje meldt Bot ty nog: „Vanaf vandaag is de Beach boom 2011 app voor iPhone te downloaden." Verwachtingsvol werd de nieuwe su- perslanke televisie uit de doos ge haald en bewonderd. Nadat alle snoeren en stekkers op de juiste plaat sen waren bevestigd kon het installe ren beginnen. Een makkie volgens de erbij gelever de handleiding. Zelfverzekerd ging die Zierik- zeeënaar aan de slag. Plug and play, stond er. En aldus geschiedde. Al thans dat was de bedoeling. Bij het kiezen van de taal voor de aanwijzingen op het televisiescherm was de man iets te snel en vinkte 'Dansk' aan in plaats van 'Dutch'. In plaats van Hollandse aanwijzin gen verscheen de ene Deense instruc tie na de andere. Het werd een ver rassende avond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45