mensen met passie 'Het is elke dag feest als je lacht' 19 Terug naar vroeger op Boer'ndag in Oostburg Watergang uit Slijkplaat presenteert tweede (kook)boek Slang van twee meter gezien in Middelburg i WÊm vrijdag 29 juli 2011 door Martijn de Koning OOSTBURC - Ondernemend Oost burg houdt morgen voor de tiende keer de jaarlijkse Boer'ndag. Het centrum van het stadje ademt de sfeer van vroeger. Zo worden op de Markt tientallen gerestau reerde tractoren en antieke werk tuigen tentoongesteld. Er staat ook een dorsmachine uit 1931. Boeren vertellen over de werking ervan. Verder laten vlegeldorsers zien hoe het werk vroeger gedaan werd. Voor jonge bezoekers wordt een kinderboerderij ingericht. Konijn tjes, kippen, cavia's, geiten, schaap moeten weten hoe een ui groeit en dat prei niet gesneden in een plastic zak van het land komt. Daarom staan er verhalen in van onze buurman Arjan, van bure Ma deleine en van Marianne Heijboer, die verhaalt over bruine bonen soep. Paul en Rudi Cammaert ver tellen over het oogsten van deze bonen. De Breskense vissers Al- bregtse en Fenijn komen aan het woord evenals Willy Versprille, voor mij de koning van de vissers van Bresjes. Door al deze verhalen werd ik geïnspireerd voor heel veel nieuwe recepten. Zo staat er bij Willy een recept met de koning der vissen; de tarbot." Over de recepten in het boek zegt Vinke: „Benodigdheden, een dosis gezond verstand, een keuken met goed materiaal, een dosis rust en geduld, een hulpje voor de afwas, een goed glas wijn, of twee, of drie, één of meerdere gezellige mee-eters en een slager of visboer uit de buurt." Valt over smaak te twisten? Vinke: „Het mooie van smaak is, dat je hem kunt aanleren, trainen, ont wikkelen, verfijnen en uitbreiden, maar nooit voor een ander kunt bepalen. Dat maakt het zo span nend voor een kok." Alle mensen die in het boek aan het woord komen, volgde Vinke op de voet en luisterde naar hun verhalen; van een varkensslachter tot oesterkweker. Vinke hoopt ook dat het boek jongeren zal inspire ren een ambachtelijk vak te kie zen, zodat Zeeuws-Vlaanderen nooit verstoken raakt van'boeren, vissers en telers; mensen met pas sie. 'Zilte Klei' is een eigen uitgave van Blanche en Edwin Vinke. Het boek, met daarin opgenomen 45 recepten, heeft 416 bladzijden. Hoofdschrijver naast Vinke is Will Jansen, fotografie is van Willy Lip pens. Er is een groot aantal gast schrijvers, zoals Freek de Jonge, Han Melissen en Jeroen Wieland. De eerste oplage telt 4700 exempla ren in een Nederlandse en Engel stalige versie. Het boek kost 67 eu ro en is onder meer te koop via de website van De Kromme Water gang: www.krommewatergang.11l Het eerste exemplaar van 'Zilte Klei' wordt zondag in Slijkplaat aangeboden aan Commissaris van de Koningin Karla Peijs. Jacco Ricardo zong eerder deze week op de Avondmarkt in Sluis nummers van zijn nieuwe cd 'Lach'. foto Mark Neelemans door Frank Gijsel SLUIS - Zanger, entertainer en pre sentator Jacco Ricardo noemt zich zelf een vakman met lef Hij pre senteert zijn nieuwste en vierde cd: 'Lach Het is een vrolijk, gezellig, Neder landstalig album geworden met een paar serieuze ondertonen er in, maar wel allemaal rond het the ma: het is elke dag feest als je lacht. Het album bevat vijftien nummers. Ricardo nam er zelf vijf Voor zijn rekening, coverde een aantal nummers en zong, op spe ciaal verzoek, een nummer in het Zeeuws met als titel: Gèr'n van Uus'. Bij het openingsnummer 'Weet je Nog' wordt in het najaar een videoclip gemaakt. Volgens de Oostburger gaat het schrijven van de nummers hem goed af. „Dat gaat meestal vanzelf Je denkt aan een thema en daar omheen ontstaat al vrij snel een tekst. Inspiratie doe ik op door veel onder de mensen te komen." De artiest wil graag de schijnwer pers wat meer op zich gericht zien. „Op dit moment heb ik zo'n honderd optredens per jaar. Veel van die optredens doe ik in Vlaan deren waar ik volop aan de weg Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal Gedurende de zomer op maandag t/m vrijdag om 12.00 en 20.00 uur. mvw.z2.ni jes en een ezel mogen geaaid en ge voerd worden. Dames in Cadzandse dracht laten zien hoe vrouwen vroeger gekleed gingen. Ze showen onder meer werkdracht, middagdracht, zondag se dracht en rouwdracht, en vertel len over de verschillen. Op het Ledelplein staan de tradi tionele trekpaarden. Een hoefsmid toont hoe hij te werk gaat. De paar den worden wedstrijdklaar ge maakt en doen een rondrit door Oostburg. De Boer'ndag duurt van 11.00 tot 16.00 uur. Q Foto's van vorige Boer'ndagen staan op de website wyvw.oostburg.nl. RECHTBANK BREDA De griffier van de rechtbank te Breda roept hierbij op de belanghebbende: PUBUDU DE ZOYSA, geboren 17 DECEMBER 1972 te BALAPITYA (Sri Lanka), zonder bekende woon- of verblijfplaats, om te verschijnen ter terechtzitting -met gesloten deu ren- van de rechtbank te Breda op 29 augustus 2011 te 14:00 uur, teneinde te worden gehoord naar aanleiding van een door T A P DE SILVA ingediend verzoekschrift met betrekking tot gezag. De zitting wordt gehouden in het gebouw van de rechtbank aan de Sluissingel 20 te Breda. Een afschrift van het verzoekschrift is voor belanghebbende te verkrijgen bij bovenge noemde griffier. Belanghebbende kan tot uiterlijk de datum van de terechtzitting, uitslui tend door tussenkomst van een advocaat, een verweerschrift, vergezeld van twee afschriften, ter griffie indienen. Indien belanghebbende niet in staat is de kosten verbon den aan deze procedure te betalen, kan hij/zij zich wenden tot de Raad voor Rechtsbijstand. 2 De griffier. s timmer. Ik wil echter meer voet aan de grond krijgen in de rest van de provincie Zeeland. Op Walche ren en Zuid-Beveland liggen nog goede kansen voor me. Volgend jaar wil ik alles in het werk stellen om daar meer te kunnen optre den. Ik ben dan vijftien jaar actief als zanger en heb genoeg ervaring opgedaan." Ricardo doet nu zijn eigen manage ment. „Ik wil professioneel wer ken en dat moet lukken als ik het zelf in de hand heb." Ricardo treedt vaak op met bekende arties ten, zoals Marco Borsato, Frans Bauer, Bonnie St. Claire en Pussy cat. Zijn kerstshows in het Oost- burgse Ledeltheater zijn al jaren een begrip. Volgens de artiest is één van zijn sterke punten het contact met het publiek. „De mensen die naar mijn show komen, wil ik er graag nauw bij betrekken. Ik wil dat ie dereen meezingt en meedeint. In Vlaanderen lukt dat erg goed. Daar heb je echte fans en dat actieve pu bliek geeft me ook een kick om het nog beter te doen." Lach, de nieuwste cd van Ricardo, is te koop tijdens optredens of te bestellen via website: www.jaccoricardo.nl MIDDELBURG - In Middelburg kruipt een onbekende slang rond. Het beest werd gisteren gezien in de omgeving van de Prins Willem Alexanderstraat en achter flatge bouwen aan de Nassaulaan. De politie heeft naar het beest ge zocht, maar kon de slang nergens vinden. Volgens getuigen gaat het om een groen-geel exemplaar van onge veer twee meter lang. De politie roept mensen in de om geving op alert te zijn en zich via 0900 - 8844 te melden als ze de slang signaleren. Ook de eigenaar van de slang wordt gevraagd contact op te ne men. mm de passie weg? Zijn er later vol doende opvolgers? Hebben we hier over twintig jaar Amerikaanse taferelen met alleen maar junk food en gekweekte producten? Waarom eten we gekweekte vis terwijl het met onze eigen verse zeevis goed gaat en ook de goedko pere soorten als wijting, poon en makreel nog altijd te verkiezen zijn boven een exotische panga- siusfilet?" Edwin en Blanche Vinke vin den het belangrijk dat we on ze eigen natuur koesteren en straks aan onze kinderen kunnen doorgeven. Met zijn tweede culi naire boek wil Vinke zijn gasten en lezers op een positieve manier aan het praten krijgen. „Er is hier zoveel goeds en dat moeten we koesteren. We moeten ervoor zor gen dat er hier straks nog boeren en vissers zijn. Onze kinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39