Boek voor en over Na de medaille ook taart 18 Joe Cocker en Erykah Badu op Lokerse Feesten Twee bands treden op in De Sporthal Bezoek met gids aan Land van Saeftinghe Zomereditie van Alzheimercafé Bezoek aan kerk tijdens rit met treintje almanak Dansk ZILTE KLEI Chefkok Edwin Vinke van sterrenrestaurant De Kromme vrijdag 29 juli 2011 CADZAND Twee bands treden vanavond op in De Sporthal aan de Noorddijk in Cadzand. Vanaf 21.30 uur opent Os- koed Slotters, een punktrio uit Gou da, de avond. Daarna neemt Coco Bongo The Bonfire Range of Lo ve het stokje over. De optredens zijn het sluitstuk van een tennisdag met barbecue in de sporthal. Toegang tot de optredens is gratis. NIEUW NAMEN Het Zeeuwse Landschap houdt ko mende woensdag een excursie door Het Verdronken Land van Saeftinghe. De pittige tocht begint om 10.30 uur bij het bezoekerscentrum aan de Emmaweg in Emmadorp. Aan melden is verplicht en kan via j.neve@hetzeeuwselandschap.nl of 0114 - 633110. Deelname kost 6 eu ro, kinderen betalen de helft. MEEST CELEZEN 1Laatste zomer op Napoleon Hoeve 2. Dancefeest krijgt geen vergunning 3. Zuidbrug twee weken dicht STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto NIEUWVLIET Aan Z houdt maandag een zomer editie van het maandelijkse Alzhei mercafé. Die is dit keer op land goed In de Morellenput aan de Sint Bavodijk in Nieuwvliet. Mensen met dementie en mantelzorgers zijn welkom voor een praatje en om volksspelletjes te doen in de schuur. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. GESLAAGD ZANDSTRAAT - De broers Jonathan (25) en Valentijn (23) van Driessen uit Zandstraat zijn tegelijkertijd en met hoge onderscheiding afgestu deerd aan de Universiteit van Ant werpen. Beide broers volgden de zelfde opleiding; handelsingenieur in de Beleidsinformatica. Aange zien Jonathan aanvullend nog rech tenstudie deed, studeerden de broers gelijktijdig af In september beginnen ze allebei te werken bij Deloitte, wel op verschillende loca ties en met verschillende functies. BRESKENS - Het toeristentreintje van Breskens Actief rijdt de komen de vier dinsdagen (2, 9,16 en 23 au gustus) door het vissersdorp. On derweg wordt de Sint Barbarakerk van priester-beeldhouwer Omer Gielliet bezocht. Een gids vertelt vanalles over Breskens. De tochtjes beginnen om 13.00 uur bij het VW-kantoor aan het Oran jeplein. Reserveren is verplicht en kan tot een dag van tevoren via 0117 - 381888 of door een mail te sturen naar breskens@vwzvl.nl. Deelname kost 3 euro. LOKEREN (B) - Das Pop opent van avond de 37e editie van muziekeve nement Lokerse Feesten. De Bel gische band staat vanaf 20.00 uur op het podium op het festivalter- rein aan de Grote Kaai. Het evene ment duurt tot en met zondag 7 augustus. De organisatie is er weer in geslaagd een aantal grote na men te strikken. Een greep uit het aanbod: Vanavond staat de Amerikaanse zangeres Kelis op het podium. Zij werd onder meer bekend met Caught Out There, I Love My Chick en Bounce. Zondagavond strooit het Amerikaanse Dream Theater hun progressieve metal uit over het publiek. Komende maandag Verwachtingsvol werd de nieuwe su- perslanke televisie uit de doos ge haald en bewonderd. Nadat alle snoeren en stekkers op de juiste plaat sen waren bevestigd, kon het installe ren beginnen. Een makkie volgens de erbij geleverde handleiding. Zelfverzekerd ging die Zierikzeeën- aar aan de slag. Plug and play, stond er. En aldus geschiedde. Al thans dat was de bedoeling. Bij het kiezen van de taal voor de aanwijzin gen op het televisiescherm was de man iets te snel en vinkte 'Dansk' aan in plaats van 'Dutch'. In plaats van Hollandse aanwijzin gen verscheen de ene Deense instruc tie na de andere. Het werd nog een verrassende avond. door Wilma Valk a het grote succes van zijn eerste kookboek N'Uit Zeeuwse Wateren' presenteert Edwin Vin ke van sterrestaurant De Kromme Watergang in Slijkplaat zondag zijn tweede boek 'Zilte Klei'. Het is geen traditioneel kookboek enkel boordevol recepten en foto's van perfect opgemaakte borden die doen watertanden. Zilte Klei is veel meer. Vinke: „Het is een boek over authentieke mensen, onze ei gen vruchtbare natuur en mijn ei gen creatieve geest. Ik wil met dit boek mensen kennis laten maken met dingen rondom ons, die we kunnen voelen, ruiken en proe ven; in verhalen en in recepten." In het boek portretten en verhalen over hardwerkende mensen, puur, met liefde voor de natuur en een passie voor hun vak. 'Zilte Klei' gaat over mensen die het mogelijk maken de speciale gerechten van Vinke op tafel te brengen. Over boeren, vissers, herboristen, sla gers en kunstenaars. Vinke: „Die mannen en vrouwen rondom ons die deze passie delen. Zo vertelt in het boek een kreeftenboer zijn ver haal. Over zichzelf en zijn familie. Als hij er straks niet meer is en al die anderen ook niet, is dan ook komt 'soulgodin' Erykah Badu langs. Dinsdag is het de beurt aan onder meer Triggerfinger en woensdag staat muzieklegende Joe Cocker op het podium. Vrijdag is 'gouwe ouwe' Robert Plant (vroeger Led Zeppelin) te gast. Op de slotdag betreden ach tereenvolgens Hooverphonic, Scis sor Sisters en DJ Sister Bliss (de vrouwelijke helft van voorheen Faithless) het podium. Tickets kosten 25 euro per dag in de voorverkoop, aan de kassa 30 euro. Een abonnement kost 100 eu ro. Alle informatie over het festival en toegangskaarten is te vinden op de website van het evenement: www.lokersefeesten.be. Tip? redactie@pzc.nl Edwin Vinke: gek op alles wat eetbaar is uit onze eigen Zeeuws-Vlaamse natuur. CLINCE - Vanwege zijn uitstekende prestatie op de Special Olympics, voor sporters met een beperking vorige maand in Athene, werd wielrenner Marco van de Boogaart uit Clinge gisteren in eigen huis ge huldigd. Van de Boogaart behaalde de zilve ren medaille op het onderdeel tijdrijden. In de ontmoetingsruim te van locatie De Sterre van zorg- stichting Tragel werd Van de Boog aart opgewacht en letterlijk in de bloemetjes gezet. Van de Hulster burgemeester Jan Frans Mulder en van de directie van Tragel kreeg de renner cadeaubonnen, bloemen en een enorme taart. Natuurlijk had hij zijn zilveren plak omgehan gen om aan iedereen te laten zien. Van de Boogaart toont trots zijn Olympische medaille, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38