land PZCI Roep om bezinning grafruiming Rademacher weg bij Woonzorg Hulst eert levensredders ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 19 HOORZITTING Terneuzen past regels streng toe Nieuwe wip voor Terneuzense handboogschutters Politie zoekt getuigen van zinloos geweld Circus Belly Wien verlengt verblijf Vrijdag 29 juli 2011 Chef-kok Edwin Vinke pakt uit met boek Zilte Klein Oostburger Jacco Ricardo brengt derde cd uit 17 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl O g 5SS X "Y"- @328 - door Sheila van Door;selaer terneuzen - De bezwaarmakers te gen de op handen zijnde grafrui mingen in de gemeente Terneu zen eisen -dat burgemeester en wet houders een ruimhartige over gangsregeling instellen. Ze menen dat anders onevenredig veel men sen getroffen worden door het strenge begraafplaatsenbeleid van Terneuzen. Tientallen mensen hebben be zwaar gemaakt tegen de wijze waarop de gemeente het ruimtege brek op de begraafplaatsen wil aan pakken. Terneuzen heeft aangekon digd te gaan handhaven; jarenlang zijn graven met een verlopen ter mijn ongemoeid gelaten en nu wil de gemeente zo'n zevenduizend graven ruimen in de komende ja ren. De kwestie ligt erg gevoelig. In de bestaande regeling is vastge steld dat de grafrechten voor tien jaar gelden. Daarna vervallen de rechten. „De praktijk is echter, dat de graven tot in lengte van jaren in stand werden gehouden. Daar door is bij de bevolking de ver wachting gewekt dat het graf (met grafmonument) langdurig in stand blijft", zegt Murk van Stra len, een van de bezwaarmakers. TERNEUZEN De politie zoekt getuigen van een mishandeling in de nacht van afge lopen zondag op maandag in de Axelsestraat in Terneuzen. Ter hoogte van de oude Aldi zijn rond 03.30 uur twee jongens van 18 en 23 jaar, zonder aanleiding, mishan deld door twee mannen. De 23-jari- ge had een hersenschudding en een gat in zijn hoofd. De 18-jarige liep hoofd- en schaafwonden op. Tegenstanders van het nieuwe be leid willen komende woensdag via de commissie bezwaarschriften van de gemeente Terneuzen ge daan krijgen dat het college zich bezint en de regeling aanpast. „De gemeente houdt op geen enkele wijze rekening met de bestaande praktijk en gewekte verwachtin gen", zegt van Stralen. „Na tien jaar al een algemeen graf willen ruimen is ook veel te snel. Deze termijn wordt alleen toegepast in de grote steden waar echt ruimte gebrek dreigt. In de ons omringen de gemeenten kun je na de eerste termijn met tien jaar verlengen (Hulst), of kiezen tussen tien jaar of twee maal vijf (Sluis)." De bezwaarmakers willen dat na bestaanden alsnog de kans krijgen om de grafrechten te verlengen en dit dan ook te bekostigen. Zo wordt ook de ongelijkheid tussen algemene en particuliere graven opgeheven. „De gemeente brengt de discussie terug naar een platte centenkwestie en vermeende jaloe zie, dat is natuurlijk niet het ge- ,val." Van Stralen vraagt iedereen die negatieve ervaringen heeft met het Terneuzense begraafplaatsen beleid dat aan hem te melden via murk@zeelandnet.nl of 0115 453896. CADZAND Circus Belly Wien blijft een week langer in Cadzand-Bad. Ook in de eerste week van augustus zijn er optredens in de tent op het evene mententerrein aan de Tienhon- derdseweg. Van woensdag 3 tot en met zaterdag 6 augustus zijn er voorstellingen om 16.00 uur en 20.00 uur. Zondag 7 augustus is er een matinee om 14.00 uur. Daarna gaat Belly Wien naar Westkapelle. TERNEUZEN - Voorzitter Wim de Keijzer van Handboog maatschappij Westerschelde in Terneuzen schoot giste ren de allereerste pijl naar de hoofdvogel in de splinter nieuwe wip. Het is de derde muitwip (muit is de korf aan de top) voor de 45 leden van de uit 1888 dateren de vereniging. Zo'n tweehonderd schutters uit Neder land en België waren bij de ingebruikname aanwezig. 'Westerschelde' organiseert dit jaar van 19 tot en met 21 augustus het Europees Kampioenschap handboog- schieten op de staande wip op het schuttersterrein aan de Hughersluys. Honderden schutters uit Nederland, België en Frankrijk doen er aan mee. Voor deze gelegen heid worden ook nog twee mobiele wippen geplaatst. Mare Goedertier (links) van schutterij De Gentse Ware Vrienden met naast hem de Terneuzense loco-burge meester Pim Broekhuysen en wip-constructeur Mare Steeland ('Ik maak jaarlijks zeven staande wippen') moedigen De Keijzer aan. foto Mark Neelemans mmmssmmmm door Martijn de Koning oostburc - Paul Rademacher stopt per 1 augustus na 18 jaar als directeur van Woonzorg West Zeeuws-Vlaanderen. Rademacher is ook directeur van Zorgsaam. Die 'twee-petten-struc- tuur' stamt uit de tijd dat het Anto- nius Ziekenhuis (nu van Zorg saam) en verpleeghuis De Stelle (nu van Woonzorg) in Oostburg nauw met elkaar verbonden wa ren. Rademacher en de Raad van Toezicht van Woonzorg vinden die constructie niet meer van deze tijd. De stap van Rademacher is de der de verandering in korte tijd in de Raad van Bestuur van Woonzorg. TVvee jaar geleden vertrok Ben San ders. Zijn opvolger, Henk Masclee, stopte er dik een jaar later mee. De functie van Rademacher wordt tijdelijk overgenomen door Yolan- da de Jong. Zij is nu al locatiedirec teur van De Stelle. Op korte termijn wordt een nieu we permanente directeur be noemd. Die gaat in zijn of haar eentje de directie van Woonzorg vormen. Woonzorg benadrukt dat de stap van Rademacher niets te maken heeft met de huidige problemen bij De Stelle. hulst - De gemeente Hulst gaat le vensredders huldigen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst worden burgers uit de gemeente Hulst, die door kordaat ingrijpen het leven van een medemens hebben gered, in het zonnetje gezet. Jaarlijks worden in ons land vele mensen gered door tijdig ingrijpen van burgers. Omdat ze direct star ten met reanimeren bij een hart aanval bijvoorbeeld, of als ze ie mand uit een brandend huis of een auto te water halen. Het zijn prestaties van formaat die letterlijk levensbelangrijk zijn, meent de ge meente Hulst, De eerste 'Hulde aan de levensred- ders'-bijeenkomst vindt plaats op zaterdag 19 november. Iedereen kan een levensredder uit zijn of haar omgeving aanmelden. Dat kan tot en met donderdag 15 sep tember via 0114-389130 of per emai bestuursondersteuning@gemeente hulst.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37