Steun voor regionaal 21 zeeland Provincie meet dioxine Shoarma mmm PZC vrijdag De krant 6 weken voor 18 euro! CDA-Kamerlid Michiel Holtackers vindt dat het KNMI meer informatie over het weer in de regio's moet geven. Hij krijgt veel steun. Plukbedrag zakt van half miljoen naar 12 mille vrijdag 29 juli 2011 door Ondine van der Vleuten We hadden ons net geïnstalleerd, op het bankje bij de bushalte in Til burg, toen hij op ons afkwam. Mevrouw, alstublieft, mag ik iets vragen?" De man wachtte het antwoord niet af, maar begon een lange klaagzang waarin de woorden 'honger', 'shoarma' en 'vier euro' regelmatig terugkeerden. Alles daaromheen bleef eigenlijk onduidelijk. Hoe was hij in deze situatie beland? En hoezo, vier eu ro? Waarom niet 50 cent? En waar om, als we dan toch bezig zijn, uit gerekend shoarma om zijn honger te stillen? In de woordenstroom van rede lijk Nederlands met een licht, on duidelijk accent werd dit niet na der toegelicht. „...dus vier euro, mevrouw, voor shoarma, ik moét eten, vier euro maar, ja?", zei de man weer. Ik haalde verontschuldigend mijn schouders op en zei, geheel naar waarheid: „Sorry, maar ik heb geen contant geld bij me. Alleen pasjes. Echt." PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Thoten Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zerikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur 08.00- 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (p6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan REGIONALE WEERSVOORSPELLING Een enkel buitje, 21° De man was, gedreven door zijn honger, al naar een andere bushal te gelopen en begon druk te geba ren tegen een oude mevrouw met een hondje. Ze opende haar tasje en reikte hem iets aan. Ik had zelf ook al iets uit mijn tas gepakt en stak de straat over om het hem te geven. „Kijk eens, meneer! Een croissant, een banaan en een flesje verse jus d'orange!" De vrouw hield ook haar hand uit gestoken. Er zat een rolletje peper munt in. Hij keek misprijzend van de één naar de ander en schudde zijn hoofd. „Nee...nee...shoarma..." Hij rende weg, naar een andere reiziger. „Hij wilde twee euro van me", zei de vrouw. „Maar ik geef nooit geld." Ik liep terug naar mijn zoon, die gestopt was met teke nen en het hele schouwspel gefas cineerd gevolgd had. Zwervers die geld voor shoarma eisen; die hebben we in Zeeland nog niet. Soms is het helemaal niet erg om een beetje achter te lopen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns MIDDELBURG - Beduidend minder dan de officier van justitie had be rekend, heeft de rechtbank in Mid delburg gisteren vastgesteld voor hoeveel een 26-jarige Vlissinger moet worden geplukt. Geen 468.781 euro zoals de officier in eer ste instantie had gevorderd, ook geen 26.637 euro zoals na een her berekening naar voren kwam, maar 12.037 euro. De rechtbank veroordeelde de Vlis singer begin november 2006 na een eis van drie jaar cel tot negen maanden cel voor de handel in harddrugs. In hoger beroep kreeg hij zes maanden celstraf opgelegd. MIDDELBURG - De provincie Zee land gaat in september en oktober bij Total en Zalco meten of die fa brieken dioxinen uitstoten. Vol gens de provincie kan bij de pro ductieprocessen van die bedrijven dioxine vrijkomen. De beide be drijven ontkennen dat. Zowel raffinaderij Total als alumi- niumproducent Zalco hebben des tijds bij de aanvraag van de vergun ningen gemeld geen uitstoot van dioxine te veroorzaken. De provin cie wil daar zekerheid over heb ben. De meetresultaten zullen eind dit jaar bekend zijn. Bij de kolencentrale van EPZ in Borsele, Eastman Chemical in Mid delburg en ICL-IP in Temeuzen worden al periodiek dioxinemetin- gen verricht. Deze bedrijven heb ben al langer een vergunning waar in de uitstoot van dioxinen is opge nomen. De uitstoot van deze be drijven komt niet uit boven de ver gunde norm. De provincie voert bij Nieuwdorp al sinds 2009 dioxinemetingen in de buitenlucht uit. De gemeten di oxineconcentraties zijn laag voor een industriegebied. Deze concen traties vallen op één meetwaarde na in de categorie landelijk gebied (stedelijk industrieel gebied vormt de hoogste categorie). Ook zijn bodemmetingen gedaan. De dioxinegehaltes in de bodem van het aangrenzende agrarische gebied komen overeen met de waarden die elders in graslanden in Nederland worden aangetrof fen. door Edith Ramakers We zullen de weerman omko pen", zegt Pa trick Polie. Polie is van de stich ting Promotie Zeeland Delta. Hij lacht, maar hij slaat de spijker op zijn kop. Een betere reclame kun je niet hebben als de weerman zegt dat het in het hele land re gent, met uitzondering van Zee land. „Dan moet die zon natuur lijk wel schijnen", zegt hij. En afgelopen weekeinde was het droog en liet de zon zich regelma tig zien. In tegenstelling tot wat het weerbericht voorspelde. Het zou herfstachtig worden en zeker op zondag zou het aan een stuk door regenen. „We moeten breed uitdragen dat het hier vaak open breekt en dat de wolken in Zee land sneller uit elkaar drijven", zegt Polie. Op #lovezeeland wer den volop tweets en foto's ge plaatst, waaruit bleek dat Zeeland ontsnapte aan de regen. „Met be hulp van de sociale media kun je veel promotie maken. Dat doen we ook. En recreatieondernemers plaatsen ook vaak webcams om te laten zien dat het weer beter is dan verwacht." Polie: „Het is schadelijk voor de toeristische sector. De groep die kort voor de zomervakantie boekt, wordt groter. Zij kijken naar de weersvoorspellingen en als die slecht zijn, gaan ze naar het buiten land. De afhankelijkheid van het weerbericht is groter geworden." Juist dan is het belangrijk dat het weerbericht klopt. „De laatste we ken hebben we precies gezien hoe het niet moet." Arjen Brinkman van de Paardekreek in Kortgene en voorzitter van de Recron is het vol ledig eens met Kamerlid Hol tackers die weersvoorspellingen op maat wil. Zijn sector lijdt schade: „De weken voor de bouwvak heb ben logiesverstrekkers 30 procent minder verhuurd dan vorig jaar. Nu ligt dat op zo'n 10 procent min der. Campings zouden vol moeten zijn. Op Schouwen-Duiveland zijn er op meer dan twintig campings nog plaatsen vrij." Het is geen strandweer, maar mensen 'zijn lek ker bezig op het water'. „Donder dag twee weken geleden was het bagger, maar daarna was het zeer redelijk. Een goed weerbericht is belangrijker dan goed weer. Als de mensen eenmaal hier zijn, verma ken ze zich en zien ze dat de zon zich vaak laat zien." Zeeland houdt het (bijna) droog Donja Odijk bron: Weeronline en KNMI 5,8 zonuren Dat de landelijke weersverwachting er soms flink naast kan zitten, bleek afgelopen zondag. Er werd voor Zeeland aanvankelijk herfst achtig weer met veel wind en buien voorspeld. Het viel echter mee. Verwachting zondag 24 juli Waarneming zondag 24 juli Vlissingen 0,3 mm 3 7,6 zonuren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2