Gebroeders Mesu zien kansen op EK Summersaleï Supercross voor 21e keer in Aagtekerke Roy Gijsel debuteert op hoogste niveau POORTVutT sport j 29 #1299.- 899.- InterieurCeros vrijdag 29 juli 2011 SKEELEREN Middelburgers zijn in vorm door René van Stee MIDDELBURG - De skeelerbroers Er- win en Niels Mesu staan voor één van de grootste uitdagingen in hun sportieve loopbaan. De Middelbur gers doen mee aan het Europees kampioenschap, dat vandaag be gint met baanwedstrijden in Heer- de. Niels staat bij de junioren A bij minstens drie onderdelen aan de start: de tien kilometer punten- koers, de vijftien kilometer afval- koers (allebei op de weg) en de ma rathon. Wellicht komen de punten- koers en de afvalkoers op de baan over dezelfde afstanden er nog bij. Erwin doet bij de senioren mee aan de marathon. Niels (19) denkt dat hij op woens dag 3 augustus medaillekansen heeft op de afvalkoers. „Het is één van mijn specialiteiten. In Neder land zit ik bij de top van de junio ren. En aangezien Nederland weer Europese top is, zou je moeten kunnen meedoen om de medail les", vertelt hij. Het parkoers op het parkeerterrein van het stadion van FC Zwolle is hem op het lijf geschreven. „Zes honderd meter lang asfalt met vier linkse en een rechtse bocht. Rela tief eenvoudig en heel erg geschikt om flink te rammen. Dat ligt me wel." Niels begint aan zijn tweede EK. In 2009 eindigde hij in Oostende op de marathon op de 31e plaats. Dat was toen bij de junioren. Te genwoordig is hij junior A, een uitvloeisel van een categoriewijzi- ging. „Vroeger ging je op je acht tiende naar de senioren. Die stap bleek voor veel mensen te groot. Daarom zijn er nu junioren A en B en blijf je tot en met je twintigste junior." Erwin richt zijn pijlen op de mara thon. Die wordt op zaterdag 6 au gustus in het centrum van Zwolle verreden. De 22-jarige Walchenaar verkeert al het hele seizoen in een bloedvorm. Woensdag won hij de Ronde van de Gaasterland, een open wedstrijd waar de hele lande lijke top aanwezig was. „Een bevrij ding", noemt Erwin die zege. „Ik rijd het hele seizoen al voorin mee. In Yerseke en Beilen lukte het net niet. Ook in 't Veld en Vorden zat ik er heel dicht bij. Daar word je toch wel ongeduldig van. Gelukkig is de ban nu gebroken." Het marathonparkoers in het cen trum van Zwolle is een ronde van drie kilometer met daarin een kilo meter klinkers en aanzienlijk wat hoogteverschil. Een ideale route voor de Nederlanders, lijkt het. Er win weet nog niet welke rol hij in de Nederlandse ploeg krijgt, maar als hij voor zijn eigen kansen mag gaan, sluit hij een toptienklassering niet uit. „Dat durf ik op basis van mijn seizoen tot nu best te zeg gen." De Middelburgers schrijven hun goede vorm met name toe aan een verandering in hun voorbereiding. Daarin hebben zij meer geskeelerd en minder gefietst. „Een uitvloeisel van vorig seizoen, waarin ik moei zaam op gang kwam", zegt Erwin. „Daarom heb ik in de training wat accenten verlegd. En met goed ge volg, mag ik wel zeggen. Ik ben ook sterker geworden. Dat merk ik heel goed. Ook het ijsseizoen op het hoogste niveau heeft daarin in belangrijke aan bijgedragen." Niels vindt ook dat het goede zet is geweest om meer op de baan te gaan rijden. „Dat is heel goed voor je snelheid, je coördinatie, je behen digheid en je techniek. Het is ook constant bochten draaien. We zijn daardoor echt beter geworden." door Herman Heuvink AAGTEKERKE - Vandaag staat Aagte kerke weer in teken van motor cross en muziek. Voor de 21e keer houdt de motorclub de Pekelinge de supercross op de laatste vrijdag van juli. De cross wordt traditioneel afgeslo ten met een superfinale, waar ie dereen telkens weer met gretig heid naar uitkijkt. Daarna is het de beurt aan de band Anderkower die in de grote feesttent deze dag muzikaal zal afsluiten. In de MX 2 gaat Mark Boot uit Burgh-Haamstede als één van de grote favorieten van start. De ne gentienjarige KTM-rijder zal de ze ge niet cadeau krijgen, want daar voor rijden Kevin Spruijt uit het HEIKANT - Motorcrosser Roy Gijsel (20) staat zondag in Lommei aan de start van de Grote Prijs van Bel gië in de klasse MXi. De wedstrijd telt mee voor het wereldkampioen schap. De Heikantenaar maakt daarmee zijn debuut op het aller hoogste niveau. naburige Meliskerke en Steven Ovaa uit Oost-Souburg te sterk. Bij de MX 1 lijkt Erik van der Wek ken hoge ogen te kunnen gooien. De in Zierikzee wonende Hon- da-rijder leek aanvankelijk het aan de stok te zullen krijgen met Roy Gijsel. De West-Vlaming werd ech ter op het laatste moment opgeno men in de stamlijst voor de Grand Prix van België. Ongeveer twee honderd deelnemers komen aan de stam. De trainingen beginnen vandaag om 12.00 uur. Om 13.40 uur staat de eerste start gepland. In de pau ze tussen het eerste en tweede deel (rond 17.00 uur) is er een BMX-demonstratie. Voor meer informatie zie www.mcdepekelinge.nl. De rijder van het Ovaa Racing Team kan meedoen doordat sup porters, crossliefhebbers en spon sors het startgeld bij elkaar hebben gebracht. Gijsel won twee weken geleden bij de Belgian Nationals nog een inter nationale wedstrijd in Nismes. ii'ih iipiii'miiiiihiiiwhiiiiiiiimihw Armstoel Ezra BEZOEK OOK ONZE WEBSITE MET DE MEEST ACTUELE AANBIEDINGEN WWW.W00NB0ULEVARDP00RTVLIET.NL looou\\OOU WarA t 1 Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166 619100 Vanuit Tholen Bij aankomst in Poortvliet, 1 e rotonde rechts en de weg volgen. Woonboulevard Poortvliet vindt u na 500 meter aan uw linkerhand. Vanuit Andere richtingen Aangekomen in Poortvliet volgt u de aanduidingenBedrijventerrein". geprijsde De ambachtelijk gemaakte tafels en kasten hebben ieder hun eigen karakteristieken. Het massieve hardhout en hardhoutfineer zijn speciaal geselecteerd op duurzaamheid. Honderden scherp geprijsde aanbiedingen en hoge kortingen op showroommodellen... 499.- 579.- 1099. Verlengtafel Ceros 190x100cm/50 Openingstijden Dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 17.30 uur Vrijdag (koopavond) van 10.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur Zondag en maandag gesloten Verlengtafel, 19Öx10Ö£m metextra x verlengbfad van 50cm nu 899.- Armstoel £xra.< in Oxbiooci zwart van 219.- nu 159.- 3 zitsbank Nova uitgevoerd in fluweel zacht Amazone leder. In diverse afmetingen leverbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29