i8l zeeland 'De 9-holes golfbaan is autmnma Marco en llona Janse zijn in vorm Vismarkt Veere lijkt nu definitief gered Burgemeester en Grote Smurf openen Speelstad DAG Vorige eigenaar is sinds KAMPERLAND-UITHAVEN Zaterdag 30 juli NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur De golfbaan in Zoutelande krijgt een tweede leven. De nieuwe eigenaren kunnen mogelijk het roerige verleden doen vergeten. Morgen wordt de golfbaan officieel geopend. ringrijden opstap vrijdag 29 juli 2011 GOLFBAAN ZOUTELANDE MELISKERKE - Op de jaarlijkse sje- zenwedstrijd in Meliskerke moes ten llona en Marco Janse nog ge noegen nemen met de" tweede plek. Een dag later wonnen ze wel in Zoutelande. In Meliskerke staken twee koppels de volle bak: Cynthia Rotte en Peter Boogaard en llona en Marco Janse. In de kamp tussen de twee koppels op de 20 mm-ring bleek het koppel Rotte-Boogaard het sterkst. Zij mogen zich nu sjezen- kampiöën 2011 noemen. Elmy Osté Jos Wisse legden beslag op de 3e plek met één ringetje mis. De volgende dag in Zoutelande bleken llona en Marco Janse niet langer genoegen te nemen met een tweede plaats. Maarten Roelse en Joyce Jobse maakten het ze lan ge tijd moeilijk, maar zij kwamen op het einde 1 ringetje te kort. llo na en Marco Janse werden kam pioen met 71 van de 72 ringen. Roelse-Jobse werden tweede met 70 ringen, Lou en Bianca Clarisse derde met 67 ringen. Agenda ZRV: 30 juli: Vlissingen, Bellamypark, ringrij den 4e klas en vrije wedstrijd, 8-18u Ruime sortering kunststof gevelbekleding Trespa, Profort, Keralit voorradig Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur. BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER EEN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4382 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl door Maurits Sep VEERE - Niets lijkt de vismarkt in Veere nog te kunnen bedreigen. Nadat een maand geleden de rech ter al de bezwaren van een omwo nende had afgewezen, heeft nu ook de gemeente Veere alle be zwaarschriften tegen de vismarkt afgewezen. De onafhankelijke commissie be zwaarschriften had het college van B en W van Veere geadviseerd de bezwaarmakers wel ontvankelijk te verklaren in hun procedure, maar hun protesten af te wijzen. Het college neemt dat advies volle dig over. Het bestemmingsplan staat de markt toe, de organisatie houdt zich aan de regels, alle belan gen zijn voldoende tegen elkaar af gewogen en, brengt het college in herinnering: de rechter heeft on langs uitgesproken dat bewoners van de Kaai in Veere vanwege de locatie 'enige overlast' moeten dul den. Nu d? gemeente de protesten dus afwijst, kunnen de bezwaarma kers wel nog een keer naar de rech ter om daartegen in beroep te gaan. De kans dat dat succes heeft, lijkt echter klein. Er heeft immers al een gerechtelijke procedure ge diend en die ging voor de belang rijkste bezwaarmaakster verloren. De vismarkt mag van de gemeente zeventien keer plaatsvinden in de periode van 1 mei tot en met 31 ok tober. VLISSINGEN - Aanstaande maandag is het weer zo ver: dan begint Speelstad Vlissingen. Op het Bun kerterrein aan de Langeleenweg kunnen kinderen een week lang hutten bouwen en spelletjes doen. Speelstad Vlissingen is bedoeld voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. De kindervakantieweek duurt van maandag 1 tot en met zaterdag 6 augustus, elke dag van 09.00 tot 16.00 uur. Meedoen kost 1,20 euro per persoon per dag. Een week kaart is te koop voor zes euro. Kinderen die wat verder weg wo nen in Vlissingen of Oost-Sou burg, kunnen met een bus meerij den. De speelstadbus- vertrekt om 08.15 uur in Oost-Souburg in de Middelburgsestraat en rijdt dan over het Oranjeplein en langs de Zwaan naar de Keersluisbrug en dan een rondje door Vlissingen naar het Bunkerterrein. De bus rijdt om 16.00 uur weer terug. Alle haltes en tijden zijn op de website van Speelstad te lezen. Speelstad Vlissingen - thema Smurfenstad - wordt officieel ge-- opend door burgemeester René Roep. De burgervader overhandigt maandag een kraan en gereed schap aan Grote Smurf http://speelstad.punt.nl door Carla van de Merbel "V" arenlang is er geen bal gesla- I gen op de 9-holes golfbaan I bij vakantiepark Het Kustlicht I in Zoutelande. Sinds najaar F 2007 was de baan dicht, om dat de toenmalige eigenaar Golf- pro Béheer BV zijn schuldeisers niet betaalde. Sinds vorig jaar heeft het complex nieuwe eigena ren: de Duitse families Jakob en Schubert. Het restaurant en de 18-holes minigolfbaan waren al open en sinds kort wordt er ook" weer gegolfd op de 9-holesbaan. Vanaf morgen is de baan officieel open. Kustlicht-Golf heet het complex nu - voorheen was dat Piratdise. De naam van het restaurant, dat een jaar geleden werd geopend on der de naam Golf Lounge, is veran derd in Het Witte Schip, verwij zend naar het witgeschilderde pira- tenschip op het terrein. Benjamin Jakob is samen met zijn ouders sinds een jaar één van de ei genaren van het golfcomplex. Ja kob komt uit Fulda (deelstaat Hes sen) en woont nu in Westkapelle; zijn ouders in Duitsland en in hun vakantiewoning op Het Kustlicht. De familie Jakob komt al lang ie der jaar op vakantie in Zoutelande en kent de streek en de taal. De familie wil met het golfcom plex bij Zoutelande vertier bieden aan jong en oud en aan toerist en bewqner. „De 9-holes golfbaan is ook toegankelijk voor iedereen", zegt Benjamin Jakob. „We willen niet een exclusieve golfclub zijn." Daarom is ook de naam van het restaurant veranderd: Golf Lounge werd als te elitair ervaren. Het afgelopen halfjaar is de 9-ho lesbaan van 2,5 hectare (net zo groot als de golfbaan in Domburg) met hulp van een greenkeeper in or de gemaakt. De professionele Schotse golfer Graham Mcllwain is aangetrokken voor het geven van golflessen. Mcllwain gaf ook al les in de korte tijd dat de baan on der de vorige eigenaar open was. De opening morgen van de 9-holes golfbaan in Zoutelande begint om 12.00 uur. 's Middags is er het eerste golftoernooi, 's avonds is er vanaf 20.30 uur feest met live-muziek. www.hetwitteschip.nl en www.kustlicht-golf.nl Benjamin Jakob en zijn moeder Petra Jakob. Al zo'n vijf jaar ligt er een 9-holes golfbaan langs de weg Zoutelande-Westka- pelle. In al die tijd is de baan slechts een paar maanden open ge weest. Dat kwam door de - op zijn zachtst gezegd - moeizame relatie van de vorige eigenaar Golfpro Be heer BV met de gemeente Veere, leveranciers en investeerders. Toen de golfbaan er in 2006 einde lijk lag, liep de opening al vertra ging op. Er was een conflict tussen de aannemer die het golfterrein had aangelegd en Peter Mulder van Golfpro. Mulder beweerde dat de beregeningsinstallatie niet goed was en weigerde de rekening te be talen. De aannemer liet vervolgens beslag leggen op het terrein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18