PostNL besteedt bezorgen uit HOE HELDER WILT U HET HEBBEN? binnenland 17 Denen en Duitsers meeste vrije dagen Hardrijder in Utrecht verdacht van doodslag Onderzoek naar ING Bank door justitie VS Nu bij OPEL Altijd 1.000,- cash retour op uw rekening. Bovenop uw eigen deal, donderdag 28 juli 2011 Illegale straatraces worden gehouden in heel Nederland. Regelmatig halen incidenten het nieuws, sommige heb ben een dodelijke afloop. 'Het is een jeugdcultuur van bier en blowen.' foto Ben Steffen UTRECHT - De automobilist die maandag werd aange houden na een dodelijk ongeval op de Cartesiusweg in Utrecht wordt verdacht van doodslag en poging tot doodslag. Dat heeft het Openbaar Ministerie bekendge maakt. De 23-jarige man uit Baambrugge wordt van daag voorgeleid voor de rechter-commissaris. De man reed met hoge snelheid achterop een auto. Die raakte van de weg en botste tegen een boom. De 37-jarige bestuurder en een 29-jarige passagier werden naar het ziekenhuis gebracht. Daar overleed de 29-jari- ge man. De bestuurder ligt nog zwaargewond in het ziekenhuis. De verdachte raakte niet gewond. De Baambrugger reed met hoge snelheid naast een an dere auto. De politie weet niet of het om een straatra ce ging. „Het kan een spontane actie zijn", aldus een woordvoerder. De bestuurder van de tweede auto, een donkerkleuri ge BMW, is nog voortvluchtig. door Jan Trommelen DEN HAAG - PostNL gaat volgend jaar in een aantal plaatsen de be zorging uitbesteden aan stadspost- bedrijven, sociale werkplaatsen of andere partners. De directie had een proef willen doen in de regio Gouda, maar zag daar van af na zware druk van de ondernemings raad. PostNL is de nieuwe naam van TNT post. Het bedrijf denkt zelf in een aan tal regio's in de Randstad en het Gooi niet voldoende parttime post- bezorgèrs te kunnen krijgen. Uitbe steding is dan een alternatief Operationeel directeur Pieter Kunz benadrukt dat uitbesteden niet de voorkeur heeft. „Wij wil len het met eigen mensen doen, maar dat zal niet overal lukken door de krappe arbeidsmarkt." PostNL heeft nu 15.000 postbezor gers in dienst maar moet er vol gend jaar nog eens 10.000 extra vinden. In januari start namelijk de slui tingsoperatie van de 187 bezorg- kantoren in het land. Houten en Ede zijn het eerst aan de beurt, de laatste gaan dicht in oktober 2013. De meesten van de fulltime post bodes verliezen dan hun baan. Straks wordt de post centraal op zo'n acht plekken in het land auto matisch gesorteerd en meteen op volgorde in de tassen gestopt. Een bezorger hoeft alleen nog zijn tas op te halen bij een depot in de buurt. Door de operatie sneuvelen er 11.000 banen in de productie. De noodzaak tot sanering bij Post NL wordt onderstreept door de dramatische terugval in het aantal poststukken. In twee jaar tijd ver loor het bedrijf 20 procent van het volume. DEN HAAG - De Amerikaanse justi tie is een strafrechtelijk onderzoek begonnen naar ING Bank. De bank wordt ervan verdacht sanctie regimes tegen Cuba, Iran en Syrië te hebben geschonden. De Ameri kaanse sanctieregimes verbieden bedrijven die in de VS actief zijn, zaken te doen met staten die op 'schurkenlijsten' staan, zoals Cuba, Iran en Syrië. De banken moeten vooral letten op dollartransacties met deze landen. DUBLIN - Van alle werknemers in de Europese Unie hadden Denen en Duitsers in 2010 de meeste vrije dagen. Inclusief officiële feest dagen hadden zij 40 vakantieda gen. Roemenië bungelt met 27 da gen onderaan. Nederland zat met 30 dagen onder het Europees ge middelde van 34,4 dagen. Dit blijkt uit cijfers die Eurofound, een door de EU opgerichte organi satie voor de verbetering van de leef- en werkomstandigheden, gis teren heeft gepubliceerd. Wat het gemiddelde aantal vakantiedagen betreft zat Nederland met 25 op het Europees gemiddelde. Maar de Nederlandse werknemer kwam er met feestdagen bekaaid af Exclu sief de feestdagen die op een zon dag vielen, waren het er vijf. Het Europees gemiddelde lag op 9,6. Spanje spande de kroon met 14 feestdagen. De werkweek telde vo rig jaar in de EU plus Noorwegen gemiddeld 38 uur, een uur meer dan in 2009. In Nederland is de werkweek gemiddeld 37,5 uur. Het kopen van een nieuwe auto is altijd spannend en kan ook behoorlijk verwarrend zijn. Zeker met de grote hoeveelheid aanbiedingen in de markt, die vaak minder aantrekkelijk of voordelig blijken te zijn, wanneer u in de showroom komt. Bij Opel maken we het eenvoudig. Na aankoop krijgt u 1000,- cash op uw rekening. Bovenop de deal die u zelf bij de Opel dealer maakt. Zo simpel kan het dus ook. Mooi toch? Kijk voor deze heldere deal snel op www.opel.nl Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3,5; kms/liter: 9,1 - 28,6; C02 gr/km: 259 - 94. De 1.000 cash wordt rechtstreeks door General Motors Nederland B.V. uitgekeerd op de bonk/girorekening van de koper, no aflevering/registratie van een nieuwe Opel Agila, Corso, Astro 5drs/ST, Meriva, Zafiro, Insignia, Antaro. Dit oonbod geldt voor nieuwe klontenorders (porticulier/KZM) von juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistratiedatum van 30 november 2011Zie voor volledige voorwaarden www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. Wir leben Autos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7