oorzaak storing bij KPN binnenland 15 Piraterij Somalië is 'grove, georganiseerde criminaliteit' CRUISES BOEK JE BIJ CRUISEWINKEL.NL Vaals wil EU-burgers zonder inkomen weren Computerspel speciaal voor ouderen Vrouwen vallen van pier bij verstrooien as Politie zoekt identiteit dood gevonden man Onbeheerde koffer ontregelt treinverkeer Bokito voor de vijfde keer vader geworden 895,- 1.195,- donderdag 28 juli 2011 Boek op caiisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 ROTTERDAM - De piraterij door So- maliërs in de wateren voor hun kust en in de Indische Oceaan isf 'grove, georganiseerde criminali teit', die de wereldhandel jaarlijks voor vele miljoenen schaadt. Het Openbaar Ministerie betoogde dat gisteren bij de rechtbank in Rotter dam, waar vijf Somalische man nen terechtstaan voor zeeroof Het OM heeft straffen tot tien jaar cel geëist tegen de verdachten. Het OM schetste aan de hand van cijfers van verscheidene organisa ties de omvang van het probleem. Bij het International Maritime Bu reau staat de teller in 2011 wat inci denten bij Somalië betreft op 166. Daaronder zijn 21 geslaagde kapin gen, waarbij 362 zeelieden gegij zeld zijn (geweest). Zeven gijze laars zijn gedood. Momenteel heb ben Somalische piraten 23 schepen in hun macht, aldus het OM, waar op nog 439 personen vast zitten. De omvang van de schade is enorm, aldus het OM op basis van een rapport van Oceans Beyond Pi racy (OBP), een organisatie die on derzoek doet naar een wereldwij de aanpak van piraterij. Wereld wijd zou de economische schade tussen 12 en 17 miljard dollar zijn. Door het gebied waar de Somali sche zeerovers opereren, vaart 20 procent van de wereldhandel en 40 procent van alle brandstoftrans porten. „Veel van de schepen die daar varen, doen ook de Rotter damse haven aan", aldus officier van justitie Ward Ferdinandusse. Verstoring van de vrije doorgang in internationale wateren heeft dus ook gevolgen voor de Neder landse economie, zei hij. Sinds 2008 zijn de piraten profes sioneler geworden en de bedragen aan losgeld die ze eisen voor vrijla ting van schepen en personen, rij zen de pan uit. Gemiddeld wordt nu 5,4 miljoen dollar aan losgeld betaald, zegt OBP. In 2009 en 2010 is in totaal 415 miljoen dollar be taald om schepen en mensen vrij te krijgen. Gijzelaars zitten steeds langer vast: ongeveer drie tot vijf maanden. Twee opvarenden van het gekaapte zeiljacht Choizil, waarbij de Somaliërs die nu te rechtstaan, betrokken zouden zijn, werden vorig najaar gegijzeld en zijn nog altijd onvindbaar. De vijf Somaliërs zijn volgens de aanklagers in oktober vorig jaar vanaf de kust van Somalië bewa pend en in kleine bootjes de zee op gegaan met als doel schepen te kapen. Het vijftal maakte deel uit van een groep van twintig man nen die door het Nederlandse ma rineschip Hr.Ms. Amsterdam wer den opgepakt. punt komen 6200 lijnen bij elkaar. Door het falende kastje vielen ver bindingen weg en daarmee com municatiesystemen uit. Van de kastjes bestaat geen back-up. Door de telefoonstoring konden de hulpdiensten elkaar minder goed bereiken. Vooral de commu nicatie tussen de meldkamer en de hulpverleners en wagens op straat liep spaak. Tienduizenden reizi gers konden gisterochtend niet met de metro reizen, omdat be stuurders van de voertuigen niet konden communiceren met de ver keersleiding. De RET besloot daar op uit veiligheidsoverwegingen geen enkele metro te laten rijden. Het ministerie van Veiligheid en Justitie en de Inspectie Openbare Orde en Veiligheid stellen een on derzoek in naar de problemen. Ook burgemeester Ahmed Abouta- leb van Rotterdam wil tekst en uit leg van KPN. zie onze website:binnenland Rotterdamse reizigers moeten op zoek naar ander vervoer VAALS De gemeente Vaals wil nieuwko mers uit Europa die geen werk of vermogen hebben, vanaf septem ber buiten de deur houden. Reden is het hoge aantal (buitenlandse) uitkeringsgerechtigden in de ge meente. Vaals heeft minder dan 10.000 inwoners en telt 300 uitke ringsgerechtigden. Zo'n 40 procent komt uit andere Europese landen. DEVENTER Er komt een computerspel voor se nioren met beelden uit het Poly goonjournaal. Het Deventerse be drijf We Act brengt de game 'Poly goon in beweging' volgend jaar op de markt. Spelers maken een virtuele reis naar vroeger en voeren opdrachten uit Zo is dierentuin Artis te bezoe ken in de jaren vijftig. IJMUIDEN Twee vrouwen zijn gisteren van de Zuidpier in IJmuiden gevallen toen ze de as van een overleden dierba re wilden uitstrooien. Een ingeto gen moment veranderde in een on geval. De ene dame gleed uit en trok de andere mee in haar val. Het duo kwam tussen de blokken terecht en haalde een nat pak. ARNHEM De politie zoekt naar de identiteit van een man die dinsdag dood werd gevonden in de wijk Presik- haaf in Arnhem. Het is nog ondui delijk of zijn dood is veroorzaakt door een misdrijf of een ongeval. De politie heeft een foto van het slachtoffer verspreid. De man was naar schatting tussen 40 en 50 jaar. Hij had kort bruin tot rossig haar. TILBURG Een onbeheerde koffer heeft giste ren het treinverkeer van en naar Tilburg ontregeld. Het werd aan het eind van de middag op last van de politie stilgelegd. Reizigers werd geadviseerd om te reizen. De politie ontruimde het station en een bomverkenner was ter plaatse. Na onderzoek bleek er alleen kle ding in de koffer te zitten. ROTTERDAM Gorilla Bokito uit de Rotterdamse Diergaarde Blijdorp is dinsdag voor de vijfde keer vader gewor den. De babygorilla maakt het goed, meldde de Rotterdamse die rentuin gisteren. De moeder van het jong is Tamani, die al drie jon gen heeft grootgebracht. Of de go rillababy een meisje of een jonge tje is, moet later duidelijk worden. Een conductrice van de RET sluit toegangspoortjes af op het metrostation Capelsebrug in Rotterdam. Tienduizen den reizigers werden getroffen door een KPN-storing. foto Robert Vos/ANP Bert Garlich, TetraNed (beheerder C2000) 'Er is een afweging gemaakt welke verbindingen dubbel moesten. Dat was een kostentechnische afweging' Balkonhutten Inclusief fooien en vrije bar! Exclusieve cruise langs de Franse Rivièra Nice, San Remo, Monte Carlo, Cannes Seadream I Vertrek: alleen 1 september Duur. 4 dagen i Inclusief vlucht vanaf Amsterdam of Rotterdam, alle transfers. A overnachting in het 5 sterren Martinez Hotel ^^A Italië, Spanje en Frankrijk Genua, Napels, Palermo, Tunis, Palma de Mallorca, Barcelona, Marseille MSG Splendida****' Vertrek: alleen 25 september Duur: 7 dagen Inclusief vluchten met KLM en transfers Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief alle belastingen en volpension.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5