Langs beelden 8 luit Mussen en tuinen Kunstpoëzie en muziek steld. Elk genre is goed vertegen woordigd. Ik noem hier de tere transparante beelden van acrylaat van Marianne van Schaijk, de speelse assemblages van zink en staal van Margreet Bech-Bosker en Peter van Tilburg, de uitgewogen klassieke bronzen van Jef Wis- haupt en Karin Beek, de knappe stalen natuurtaferelen door Henk Hulzebos en de fantasierijke sur reële gestalten van Richard van de Koppel. Het park zelf moet nog groeien. Een reden te meer om vol gend jaar opnieuw te komen. Galerie 45, Singel 45, Westdorpe. T/m 2 8/8; do. t/m za. 13 -17 uur, zo. 11 - 17 uur; G achttien 88, Oude Polderdijk 2, Baarland, t/m 30/9, za. zo. 12-17 uur. Hofstede Galerie Lijn 3, Provincialeweg 1, Geersdijk, t/m 31/10, do. t/m zo. 11.00- 17.00 uur. Alle locaties ook op afspraak. donderdag 28 juli 2011 maar stuurt zo dat er sterke expres sieve voorstellingen ontstaan. Een grote tegenstelling met het reusach tige uit hout gesneden messenheft van Carlo van Gremberghe die daarmee de discussie over ontpol- deren een ferme artistieke dimen sie geeft. Net buiten Baarland staat G acht tien 88, een oude boerderij met een kleine expositieruimte binnen en een zeer grote tuin met boom gaard, bospad, dijk, schapenwei en waterpartij. Elke zomer nodigen kunstenaars-bewoners Tineke van de Water en Cees Dubbeldam col lega's uit om rond een thema werk te tonen. Dit jaar is het the ma 'Ontluiking' en geven naast Van de Water zeven kunstenaars acte de présence. Dat doen de meesten verrassend. Zo hing Ben Kapteijns vruchten van droomwe- zens in de bomen, plaatste Leen- dert Beije een - aangrijpende - schildering met tekst vlak boven het wateroppervlak en laat Tineke den Duik vormen uit de bodem groeien. Qua uitvoering valt er he laas hier en daar wel wat af te din gen op de kwaliteit. Zo zijn de ge zichten van Kapteijns 'vruchten' zwak van vorm. Maar de werken van Hendri- ke Huijsmans en Rud Perrée ge ven dan wel weer blijk van vorm gevoel. Binnen is tot en met dit weekend-nog een mooie reeks ex pressieve lino's te zien van Nicky Embrechts, terwijl Marie-Josée Versmissen speelse gebruikskera- miek toont. Hofstede Galerie Lijn 3 in Geers dijk is op en top professionaliteit. Kosten noch moeiten zijn door Anthonia van Rappard en haar partner gespaard om van de grote schuur en de 2,5 hectare grond een riante en prachtige locatie te maken waar kunst en publiek zich welkom kunnen voelen. Ook hier toegankelijk werk, maar van conse quent hoge kwaliteit, zonder dat je er alleen in de hoogste prijsklas se terecht kunt. Binnen vooral figu ratieve schilderkunst zoals de sap pig geschilderde koeien van Paul lansen, de intrigerende landschap pen van Franz Politzer en de ver leidelijke tulpen van Addy Cou- mou. Buiten staan meer dan 70 beelden van 18 kunstenaars opge- Gepassioneerde particu lieren spelen in Zee land op kunstgebied een belangrijke rol. Zij verbouwen huizen en schu ren om kunst te tonen en rich ten tuinen in om beelden een plek te geven. Deze week drie van de mooiste plekken. Je kunt er een middag doorbrengen, zelfs bij minder weer, en wordt er in elk geval hartelijk ontvan gen, of je nu koopt of alleen kijkt. Het gaat om kunst die de schoonheid en de kracht van le ven en natuur belicht, symboli seert en van commentaar voor ziet In Westdorpe toont Anne Manna- erts in en rond haar strakke, ruime bungalow een gevarieerde collec tie toegankelijk werk. De meer dan 70 beelden van 12 kunstenaars staan in een spannende tuin, met onverwachte hoekjes en doorkijk jes, aan een kreek met wijds uit zicht. Je ziet dat er gespeeld is met de relatie tussen beeld en tuin. Het voor elk-wat-wils-principe leidt tot een aardig gemiddelde, dat naar beneden wordt getrokken door de te voorspelbare abstracten van Wilma Vermeij en de zwakke beelden van Ada Helder. Daar staat dan wel wat overtuigends te genover, zoals de symbolische con structies van staal en glas door Frans Kegels, de sobere kerami sche gestalten van Reinhard Schre- gardus, de speelse keramiek van Betsy de Jonge en de verfijnde bronzen bosnimfen van Manna- erts zelf Tussendoorkun je ook stilstaan bij de hangende gedich ten van Jorien Brugmans. Galerie 45 herbergt tevens een binnenten- toonstelling met beelden, sieraden en schilderijen. Daarin valt Gerda Muizenbelt op. Zij is schatplichtig aan de Cobra kunstenaars, laat zich door haar verf verrassen, 'Bevroren Klank' van Peter van Tilburg bij Hofstede Galerie Lijn 3 in Geersdijk. Nico Out gaat elke week op zoek naar het beste wat Zeeland op het gebied van beeldende kunst te bieden heeft. OOMBURG - Nadat zij een jaar lang werken op papier van Jacoba van Heemskerck centraal heeft gesteld in Atelier Martien aan het Karre- gat 9 in Domburg achtte atelier houdster Marlies Vogelaar het tijd worden voor heel iets anders: 'Mussen en Tuinen' van de Neder landse kunstschilder Gerard Prent (56). „Zijn werk hangt in een aan tal gerenommeerde gebouwen in Nederland en is onder meer ge liefd bij leden van de Koninklijke familie", laat Vogelaar weten. Prent volgde een kunstopleiding aan de Rietveld Academie en de Rijksacademie in Amsterdam. Hij voerde in de jaren tachtig en ne gentig diverse monumentale op drachten van de Rijksgebouwen dienst uit, zoals in het Ministerie van Buitenlandse Zaken en de pe nitentiaire inrichtingen in Zwolle en Heerhugowaard. Na een poging zich van de kunst af te keren, hervond Prent zijn ple zier in het schilderen. Sinds 2004 concentreert hij zich op'eenvoudi ge, alledaagse onderwerpen: een mus, een mooi plekje in de tuin of simpelweg langs de kant van de weg. Prent geeft er met uitbundige kleuren vorm aan. De vierkante formaten zijn kenmerkend voor het werk van deze kunstschilder. In Atelier Martien presenteert Vo gelaar enkele series van 85 x 85 cm en 65 x 65 cm. Atelier Martien, Karregat 9, Domburg, tot eind september dagelijks 10.00 - 17.00 uur. Een van de tekeningen van mussen van Gerard Prent uit de series 'Mussen en tuinen' bij Atelier Martien. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - In het kader van 'Zondagse sferen in Middelburg' wordt er zondagmiddag op de Vis markt een programma gepresen teerd met kunst, poëzie en mu ziek. Vijf Zeeuwse dichters dragen hier voor uit eigen werk: Henri Looymans, Johannes Herman Bu- ma, Wies de Bles, Sandra Burgers en Emiel de Kam. Ter afwisseling wordt muziek ten gehore gebracht door Jan van den Berg. Onder de visafslag is een fo to-expositie ingericht met werk van Mieke Wijnen. Dat zijn acht transparante doeken van 1 bij 2 me ter die achter elkaar aan de balken hangen. Op één van de doeken staat een gedicht. Aanvang 14 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58