Terneuzen Vooruitblik Snuffelen tussen kitsch en curiosa donderdag 28 juli 2011 Rondleiding Abdijcomplex Middelburg. De Abdij werd omstreeks 1100 gesticht door Monniken uit Vlaanderen. Het complex is nu, met uitzondering van de kerken, in gebruik als zetel van de Staten van Zeeland. U ziet onder meer de Statenzaal en wandelt door de eeuwenoude Kloostergangen naar de idyllische kruidentuin. Ook betreedt u de crypte in de kelder en bekijkt u dè~drie aaneengesloten kerken die onderdeel vormen van het gehele com plex. Zeeuws Museum, Abdij, 11:15 tot 12:45 uur Nieuwvliet Volleybaltoernooien op 28 juli, 4, 11 en 18 augustus. Inschrijven kan tot 12.00 uur. Deelname is gratis. Teams minimaal 3 perso nen. Strandpaviljoen De Boeka nier, Zeedijk 1c, vanaf 12:00 uur Interactief Kindertheater in het Minitheater van Speelboerderij Pierewiet. Geschikt voor kinderen tussen 4 en 10 jaar. Toegangskaart is geldig voor speeltuin en theater. Aanvang: 19.00 en 20.00 uur. Kosten: €5,- p.p. "Speelboerderij Pierewiet" - Mette- nijedijk 16 Oostkapelle Rommelmarkt van de Protestantse Gemeente Oost kapelle. Rondom Dorpskerk, 09:30 tot 17:00 uur Natuur halfuurtje, zoem, zoem, een bloem. Een natuurmomentje voor peuters die met hun ouders of grootouders het museum bezoeken, waarbij een bloem of diertje centraal staat. Als het weer wat minder is, is er binnen bij het aquarium volgens dezelfde formule het Natuur half uurtje 'Visje, visje in het water1. Voor 12 kinderen per halfuurtje. Deelname: entreeprijs museum, kin deren tot 4 jaar gratis. Melden bij de museumbalie. Duinvlietweg 6, van 11:00 tot 11:30 uur Speelin: Kinderfeest op het strand. Spelletjes en schatgraven met prijzen, poppenkast, knutselen en nog veel meer. Van 2 to 4 uur. Bij goed weer dins dagmiddag in Domburg, bij rest. Stenen Toko; woensdag in Oostkapelle bij de Piraat, Duinweg; donderdag in Oostkapelle bij de Lage Duintjes, Circus Bongo. Landmetersweg 1, vanaf 19:00 uur Ouddorp Beachyoga op strand Brouwersdam. Elke donderdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Deelname: 7,50 p.p. per les, vrije inloop. Retranchement Rondleiding op melkveehouderij De Blauwe Hoeve. Entree: €4,- p.p./kinderen 2 t/m 4 jaar €2,- (incl. hapje en drankje). Aanvang: 11.00 uur. Braamdijk 21 Recreatief touwtrekken op Camping Cassandria Bad. Aanvang: 20.00 uur. Deelname gratis. 1181 Scharendijke Circus, nabij restaurant de Wijde Wereld, Ramp- weg, van 15:00 tot 17:00 uur Serooskerke Sjezenrijden, van 11:00 tot 17:00 uur Serooskerke en Grijpskerke Kunst- en cultuurroute Midden Walcheren op de dorpen Grijpskerke en Serooskerke. Donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 juli. De route is prima met de fiets te volgen, maar er is ook voldoende parkeerruimte voor de auto. Van 10:00 tot 17:00 Sluis Rondleiding op Struisvogelboer derij Monnikenwerve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast ca deaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documentatie etc. Dagelijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Hogeweg 1 Veere Beiaardbespelingen Stadhuistoren Veere. Donderdag van 15.00 tot 16.00 uur, zaterdagavond van 19.00 - 20.00 uur. Terneuzen Bezoek het informatiecentrum Portaal van Vlaande ren, maak een rondleiding over het sluizencomplex onder leiding van een gids én maak een rondvaart over het kanaal van Gent-Terneuzen. Duur 3,5 uur. Van 13.30 tot 17.00 uur. Deelname: 15,00 euro p.p. kinderen 5 t/m 12 jaar 8,50 euro p.p. kinde ren t/m 4 jaar gratis. Reserveren: 0115-616268. Vlissingen Kleine kermis in de binnenstad Westenschouwen Een dijk van een wandeling, Natuurinformatiepunt/- trampolinecentrum Westerschouwen. Lengte: 6,4 km. We starten bij de Heerenkeet aan de Flaauwers- haven. T ijdens deze wandeling komt u lan gs plek ken, waar de s terns hun stootduikvluchten uitvoe ren. Ook heeft u kans een bruinvis of zeehond te zien. In de inlagen en in het plas-dras-gebied van de Prunje k unt u s teltlopers observeren. Van 11:00 tot 18:00 uur Zierikzee Jaarlijkse Bach-Concert, Nieuwe Kerk, aanvang 20.00 uur. 28 juli is de sterfdag van de grootste componist voor orgel: J.S. Bach. Organist is Rinus Verhage. Kerkplein 1 Kijk voor de volledige agenda op de website van de WV Zeeland: www.vvvzeeland.nl. Wilt u een evenement toe voegen, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.wvzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. VRIJDAG 29 JULI Colijnsplaat Peerock: Hét muziekfestival van het eiland Noord-Beveland. Op 29 juli 2011 zal de 18e editie plaats vinden te Colijnsplaat, waar op 2 podia's ver schillende bands in diverse genres live op zullen tre den. Zie website: www.peerock.nl Oude Haven, van 19:00 tot 01:00 uur Serooskerke en Grijpskerke Kunst- en cultuurroute Midden Walcheren op de dorpen Grijpskerke en Serooskerke. Vandaag en morgen. Dit jaar doen meer kunstenaars mee dan ooit, kunt u genieten van een groot aantal minicon- certen en zijn er op drie locaties theetuinen inge richt voor een hapje en drankje. De route is prima met de fiets te volgen, maar er is ook voldoende parkeerruimte voor de auto. Van 10:00 tot 17:00u Terneuzen Vaartocht Terneuzen by Night. Het arrangement be staat uit een vaartocht over de Westerschelde met gids. De tocht gaat langs de Braakmanhaven, via de Scheldebouvelard, de put van Terneuzen richting de Griete, en weer terug. Duur: 2 uur. Opstap plaats: calamiteitensteiger Terneuzen vlakbij de Westbeer. Aanvang: 20.00 uur. Deelname: €12,50 Vlissingen Oldtimer trucks rijden de Noordzeeroute. Vijftig ol dtimertrucks van 28 juli tot 7 augustus door Neder land trekken. Startpunt is in Eindhoven. Vrijdags gaat de tocht naar Zeeland. De gemeente Vlissin gen heeft ons uitgenodigd om daar op het Schelde- terrein te staan en daar blijven we tot zondagmor gen. Op deze zondag, 31 juli, rijden we al vroeg naar Deltapark Neeltje Jans in Vrouwenpolder, waar de bezoekers alle vrachtwagens eens rustig van dichtbij kunnen bekijken en er alle tijd is om een praatje te maken met de eigenaren. Maandags gaat het via Oostvoorne naar Zandvoort. IJzendijke Krulboltoernooi met mooie prijzen! Vrijdag: vanaf 18.30 uur Zaterdag: vanaf 14.00 uur Zondag: vanaf 14.00 uur Oranjestraat 17a www.bolclubmolenzicht.nl van het kunstwerk zijn gewoon hartstikke leuk. Even bijkomen van alle kunst? Dan bie den bankjes met zicht op zee uitkomst. In de haven is volop bedrijvigheid en grote zeesche pen banen zich een weg op de Westerschelde. Met een beetje fantasie kun je zelfs die tafere len als continu bewegende kunstwerken zien. De tijdelijke openluchtexpositie is aanwezig tot vier september. Entree is geheel gratis. Voor meer infor matie zie website www.beeldenopdescheldeboule- vard.nl. De routefolder is gratis te verkrijgen bij Bras serie Westbeer, Centrum Management Terneuzen en bij het Gemeentekantoor Terneuzen. MIDDELBURG - Lekker snuffelen tussen oude boeken, antiek servies en echte Zeeuwse snuisterijen? Dat kan iedere don derdag op één van de leukste pleintjes van Middelburg: de Vismarkt. De antiekliefhebber kan deze zomer zijn hart weer ophalen tijdens de wekelijkse an tiek- en ambachtenmarkt middenin het historische centrum van de stad. De kraampjes aan de Vismarkt zijn geo pend van 9.00 tot 16.00 uur. ©De kunst- antiek en ambachtenmarkt is iede re donderdag van eind juni tot 30 september te bezoeken. Toegang tot de kraampjes aan de Vismarkt is gratis. De service en de staan plaatsen zijn top. Cam ping Dorpzicht in Seroos kerke (Schouwen-Duive- land) is een gezellige fa miliecamping. De zomerredactie en Z2 bezoeken elke dag een camping. Vandaag is dat camping Valkenisse in Biggekerke. Kijk op www.z2.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57