6| Kleurige taferelen op de zeedijk in Agenda 2011 Geen cent donderdag 28 juli 2011 DONDERDAG 28 JULI Borssele AltijdLeukOmTeDoen bij De Sluishoek. Men krijgt een bolderkar mee met daarin stoeltjes, een gevul de koffie/theemand, en een snoeischaar. Voor, tij dens of na het plukken van een boeket naar eigen inzicht kan men ergens in de tuin, aan de waterkant of waar men ook wiluitrusten en op het gemak de mand leegmaken. Voor het gezelschap alle tijd. Na afloop maakt men van de bloemen een mooi boeket en maken wij een foto van de deelnemers. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Breskens Demonstratie Glasblazen. Iedere dinsdag, woens dag en donderdag om 14.uur. Entee €5,00, kinde ren tot 12 jaar €2,50. Dorpstraat 10 Rondvaarten op de Westerschelde. We varen onge veer een uur over de Westerschelde, langs o.a. de Zandplaten. Tijdens de vaart hopen we naast zee hondjes, vele soorten vogels te zien. Verder krijgt u uitleg over de Westerschelde, scheepvaart, de be- loodsing van de zeeschepen. Deelname: €9,- p.p. kinderen t/m 12 jaar €7,- p.p. Aanmelden via 06-53225401. West-Handelshaven, Haven Westzij de 1van 16:00 tot 17:00 uur Brouwershaven Van Maaren Roofvogeldemonstratie, Landal Port Greve, van 20.00 - 21.00 uur Bruinisse Zesdaags wereldkampioenschap RS Feva. Spectacu lair evenement waarbij 180 boten met verschillen de nationaliteiten zullen strijden om de titel wereld kampioen RS Feva. Jachthavenweg 61 Burgh-Haamstede Ringpromotiedag, Braderie Toe ristische markt, van 10.00 tot 16.00 uur. Groot Kerk Project. Op de don derdagen tijdens de Ringpromotie van 7 juli t/m 25 augustus, tussen 10.00 - 16.00 uur staat de Grote Kerk aan de Ring 1 te Haamstede open voor bezich tiging. Het thema waaromheen een aansprekende foto-ex- positie is gemaakt met 10 impressies uit de West hoek, luidt: Dichter bij God. Van 10 tot 16 uur Boemeltreintje. Rondritten in en om Burg-Haamste Goes De Zeeuwse Rijwiel- en Toervier- daagse is een recreatief fietseve- nement voor jong en oud door Noord- en Zuid-Beveland. Geniet van de mooie bewegwijzerde rou tes van 25, 40 en 60 kilometer door Zuid- en Noord-Beveland. Zwembadweg 3, van 08:30 tot 13:00 uur Culifair op Grote Markt. Genieten van diverse culi naire fairtrade gerechten van de betere restaurants. Naast eten kunt u ook kennis maken met fairtrade producten in de kramen op de markt. Deelnemen de restaurants:Het Binnenhof, De Stadsschuur, 't Elf de Gebod, Margarita, Amuz. Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Mu seum de Bevelanden. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regionale klos- en naaldkant- vereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. Obejecten uit het museum hebben als inspiratiebron gediend voor kantwerken. De expositie wordt aangevuld met een gedeelte uit de verzameling "Hollands Kant"van de Landelijke Organisatie Kant en Kunst. Singelstraat 13, van 11:00 tot 17:00 uur Kamperland Havendagen Kamperland. Driedaagse kermis op de UitHaven (bij het Planetarium). Op 30 juli van ca. 17.00 tot 24.00 nachtmarkt en live muziek vanaf 20.00 uur, met als afsluiting een indrukwekkende la sershow om ca 23.00/23.30. Ook het overdekte winkelcentrum 'het Spuistraatje' is de hele avond open. UitHaven bij het Planetarium, gehele dag Fietsexcursie Verhalen in het Land. Themaroute: Campervelden. Oude tijden herleven tijdens deze fietsexcursie. Een deskundige gids gaat naar plek ken waar de geschiedenis en cultuur van het voor malige eiland tot leven komen. Kosten €5,- p.p. (kind. t/m 12 jr gratis). Aanmelden bij VW Kamper land, Veerweg 40a of tel. 0113-371595. Start plaats: WV Kamperland Aanvang: 13.00 uur. Middelburg Kunst- antiek en ambachtenmarkt, iedere donder dag tot eind september, van 09.00 - 16.00 uur op de Vismarkt. de, vertrek om 11.00 uur, daarna elk heel uur voor de VW in de Noordstraat. De rondrit gaat via de vuurtoren en het vliegveld en duurt 30 minuten. Cadzand Staatscircus van Moskou-Holiday Domburg Yoga Domburg organiseert voor het derde seizoen Hatha Yoga voor toeristen en locals op het strand in Domburg. Iedere werkdag bij droog weer van 9.30 - 10.30 uur op het strand bij "De Watertoren", derde Oost. Meld je vooraf aan op telefoonnum mer 06-50911013. Prunjegbied, Schouwen-Duiveland De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Een beeld van Briels wijst de weg. Ons Zeeuwen bin zunigen dat zullen we bewij zen ook. De zomerredactie onderneemt elke week een activiteit die helemaal niets kost. Vandaag: de Beeldenroute op de Scheldeboulevard in Terneu- door Dyon Matulessy Twee versteende geliefden zijn verwik keld in een innige omhelzing. Een peer met een nogal sterke persoonlijkheid kijkt van een afstandje stilzwijgend toe. En een naakte vrouw lijkt alles wel prima te vinden zo. Deze, en vele andere werken van internationaal gerenommeerde kunstenaars staan verspreid over de Scheldeboulevard. Aan het begin van de route, op een hoog voetstuk, trekt een gouden mannetje met Belgische vlag de aandacht. Dit is het eerste werk dat hoort bij de tijdelijke expositie. Bij elk kunstwerk hoort een verhaal, elke kun stenaar heeft een eigen visie. Het is leuk om daar tijdens de route achter te komen. Lukt dat niet op eigen houtje, dan biedt een brochure de helpende hand. Een mooi startpunt voor de route is Brasserie Westbeer, waar je de brochure gratis kan krij gen. In het weekend kan je in de Kapperstent, onder de brasserie, zelf meemaken hoe vijf kunstenaars beelden creëren uit blokken steen. Één beeld is wel heel opvallend. Op het Stad huisplein, onderaan de boulevard, staat een bij zonder kleurrijk beeld van een soort mensfi guur. In de brochure staat dat de kunstenaar Clemens Briels de gewone dagelijkse gebeurte nissen omzet in een afwijkende beeldtaal van uit een zelf ontwikkelde filosofie van tegenstel lingen. Dat klinkt heel duur, maar een leek kan ook veel eenvoudiger beoordelen: de kleurtjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56