de eigen 15 probleem Pluktuin Hof Hazenberg Bloemen plukken Kiekendieven op ook in Borssele Noord-Beveland „Er gaan jaren overheen, voordat het echt iets is." ■Voordat ze de pluktuin aanlegden, verkochten ze bloemen aan de veiling. „Dat gaf veel meer stress. Een pluktuin is veel simpeler te onderhouden. De kromme bloemen, die voor de veiling worden afge keurd, zijn hier wel gewoon goed." Zijn vrouw be aamt dat. „De keten is korter. Je ziet de klanten en het is logistiek veel makkelijker." De grootte van het boeket bepaalt de prijs. Iedereen mag een hand vol plukken. Johnny somt moeiteloos de andere voordelen op van een pluktuin. „Het is goedkoper dan bij een bloemist. Hier mag je plukken zoveel je wilt. En de bloemen zijn verser." Dat is waar, wat je plukt kan daarna direct in een vaas. „En, het is gewoon een leuke belevenis." Dat vinden Francois en zijn vriendinnetje Debora ook. Ze lopen met een rieten mand door de grote tuin. Een blik in hun mand verraadt dat de gladio len favoriet zijn. „We maken een bos bloemen voor mijn moeder", zegt Debora. Zelf kan ik er ook wat van. Binnen de kortste keren is mijn mand aardig vol. Even vraag ik mij af hoe hier nou een mooi boeket van te maken is. „Er is vaak verschil te zien tussen mensen die hier de eer ste keer komen en bezoekers die al vaker zijn ge weest. De mensen die de eerste keer komen schik ken minder goed." Aan de snijtafel kan al het ge plukte worden geschikt. Ik ben meer dan tevreden met mijn bos. Clazien knikt. „Een echt zomerboe- ket." Zij schikt in het schuurtje naast hun grote huis hoofdzakelijk bestelde bloemen. „Soms zit daar veel tijd in. Dan denk ik weieens, als het geen bloemen waren..." Ook houdt ze zich bezig met het terras, waar je lekkere zelfgemaakte taart kan eten met een kopje koffie of thee. ]e kan dan rustig kijken naar de geitjes, de reuzenkonijnen en de scharrelende kippen. Ie kan een hele middag zoet zijn in de pluktuin. „Als je snel een boeket wil pluk ken, is deze tuin geen optie." Dat is waar, want als je de tuin hebt gehad, kun je nog uren zoet zijn in de boomgaard. Clazien: „Iedereen kan daar voor een euro nog een doosje fruit plukken." Zin om bloemen te plukken? Dat kan! De pluktuin is van juni tot en met oktober elke maandag tot en met donderdag én zaterdag geo pend. Doordeweeks van 10.00 tot 21.00 uur. Op za terdagvan 10.00 tot 17.00 uur. Voor vier euro mag je een handvol bloemen pluk ken in de tuin. In de boomgaard kan voor een euro een bakje klein fruit, zoals frambozen en bramen worden gevuld. Een bakje pruimen kost 1,50 euro. Op het terras kun je genieten van heerlijk zelfge maakte taart met een kopje koffie of thee. Hof Hazenberg: Prelaatweg 81 in Aagtekerke. donderdag 28 juli 2011 De gerestaureerde muur aan het begin van de pluktuin. Stance Lantsheer en haar zoontje hebben samen een mand vol bloemen geplukt. Joost werkt bij de supermarkt, zo'n twaalf uur per week. Als hij geen vakken hoeft te vullen, gaat hij graag skaten of spelen met de playstation. Ook de ouders hoeven zich niet te vervelen. Alles is dichtbij. Met de au to zijn ze zo in Goes of Middelburg en giste ren zijn ze naar de bioscoop geweest in Vlis- singen. Een tante van Ilse die ook op de cam ping vertoeft, geeft elk jaar een workshop op de camping. Vorig jaar leerde ze belangstel lenden pluche beren te maken, dit jaar draait het om babypoppen. Er is voor ieder een genoeg te doen dus. BORSSELE - Picknicken aan de water kant of in de groentetuin van kwekerij Sluishoek in Borssele. Met een bolder kar, met daarin stoeltjes, een gevulde koffie/theemand en een snoeischaar, kun je heerlijk ontspannen op het ter rein van de kwekerij. Gebruik de snoeischaar om een mooi boeket bij el kaar te knippen in de bloementuin. In de winkel zijn verschillende tuinplan ten te koop. Kwekerij Sluishoek is van dinsdag tot en met zaterdag open van 10.00 tot 17.00 uur. De kosten zijn 9 euro per persoon. www.kwekerijsluishoek.nl GOES - Een kiekendief spotten? Volg het Kiekendiefpad dat over heel Noord-Beveland slingert. Loop over dijken, stille weggetjes en boerenland; het knooppuntensysteem is geschikt om zelf een route uit te stippelen. Naast de plattegrond op de website is er een kaart ontwikkeld met tips en achtergrondinformatie over de natuur op Noord-Beveland. ©Het beginpunt is het NS-station van Goes. Een kaart van de route kost 2,95 euro en is op verschillen de plekken te koop. Kijk voor meer infor matie op www.vwzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55