Bloemen plukken voor op Even de stal esten? Dat is geen 4l donderdag 28 juli 2011 Bloemen plukken zoveel als je wilt. Dat kan in pluktuin Hof Hazenberg in Aagtekerke van Johnny en Clazien de Visser. Voor een klein bedrag mag je met een mand en een schaar de grote tuin door. Tussen de dahlia's, zonnebloemen, gerbera's en gladiolen waan je'je in een waar paradijs. door Karen Hagen foto's Marcelle Davidse maaid gras komt je direct tegemoet. Achter de hoge muur zijn talloze vrolijk gekleurde bloemen te zien. Allemaal keurig in rijen gesorteerd. De zonnebloe men staan mooi aan de rand van de tuin in groeitrap- pen. „Voor deze bloemen moet het weer meezitten", zegt Johnny. „Kijk, deze is al omgewaaid." De zonnebloemen zijn toch wel zijn lievelingsbloe men. Waarom? „Ze zijn groot en stevig", zegt hij la chend. Verderop staan de korenbloemen, dahlia's, leeuwenbekken, zonnebloemen en gladiolen. Johnny zaait zeven keer per jaar. „Van half maart tot half juli." Iedereen mag in de zomermaanden van zijn oogst knippen. En dat doen ze dan ook. Stance Lantsheer bijvoor beeld. Samen met haar zoon kijkt zij welke bloemen ze willen. „Als ik hier ben, dan kom ik speciaal naar deze tuin om te plukken. Er is hier zoveel En je hoeft niet je best te doen om er een mooi boeket van te ma ken. Het is gewoon al mooi van zichzelf. In mijn ei gen tuin zijn de dahlia's zo weg. Hier staan ze nog." Johnny en Clazien hebben de tuin in 2004 geopend. Camping Dorpzicht is de ideale plek voor deze gezellige familie. Er is voor iedereen wel iets te doen. De camping is rustig en mooi. „We komen hier al vijfjaar", vertelt moeder Ilse. „Het is een familiecamping geworden. Mijn moeder en haar drie zussen hebben hier ook alle maal een vaste plek." De eigenaresse van de camping loopt de voortent van de caravan binnen en vraagt of Romy vandaag de stal nog even wil uitmes ten. Romy vindt het geen probleem. Ze loopt stage bij de camping en houdt van die ren. Ze gaat regelmatig paardrijden door het bos en over de dijk. Romy heeft zelfs een ei gen eend op de camping. „Iedereen dacht dat hij dood zou gaan, maar ik heb hem ver zorgd en nu volgt hij me overal!" Als ze niet met haar stage bezig is, spendeert ze tijd met haar vriendje Jaron. Ze gaan sa men graag naar het strand of ze wandelen met de honden van de eigenaresse. Tink vindt alles leuk. De trampoline, de speeltuin, de dieren, kaartspelletjes en de kermis. Alleen de achtbaan op de kermis was toch wel een beetje eng. Pak een mand en pluk 'm vol; dat hoeft John ny geen twee keer te zeggen. Zo gauw het kan, is het rennen naar de dahlia's, een van mijn lievelingsbloemen. Die roze is mooi. En die paarse! En die daar! Het voelt wel even raar om de bloemen af te knippen. Normaal is dat niet de bedoeling. Maar nu mag het gewoon! John ny heeft er geen moeite mee dat de mooiste bloemen in de mandjes belanden. „Het staat ervoor", zegt hij. Zijn vrouw Clazien sluit zich daarbij aan. „Dat vind ik geen punt, er groeien toch weer nieuwe aan", vertelt ze, terwijl ze een versgeplukt boeket inbindt. De pluktuin ligt mooi verscholen, net buiten Aagte kerke. Bij de ingang zijn kinderen met een pony in de weer/Anderen vermaken zich op de trampoline. De lange, monumentale stenen muur valt direct op. „We hebben subsidie gekregen om die muur te restaure ren. Het is een verborgen buiten. Het zijn restanten van een oude landbouwschuur", legt Johnny uit. Het versterkt meteen het landelijke gevoel dat je krijgt als je eenmaal de pluktuin binnenstapt. De geur van ge De moeder van Clazien plukt, geheel in stijl, de laatste aalbessen in de boomgaard. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' PASPOORT Naam: Ad Reumerman (41) en Ilse Bouwman (41) met hun kinderen Tink Reumerman (6), Joost (13) en Romy (15) Vonk. Jaron Unger (15) is de vriend van Romy. Woonplaats: Papendrecht en Alphen aan de Rijn. Gespot: Boerderijcamping Dorpzicht in Seroos- kerke (Schouwen- Duiveland). door Dyon Matulessy Het gezin van Ad en Ilse. Francois en Debora knippen samen een rode gladiool af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54