Funkstar denkt drie nummers vooruit uit 13 Peerock: jong talent en gevestigde namen podium gekoppeld, besloot ik dat ik zelf naam wilde maken." Hip Hop en R8tB maakte plaats voor House. „Met mijn Hip Hop en technische achtergrond wilde ik iets unieks brengen." Die mix sloeg aan. Funkstar draaide vorige zomer in grote discotheken in Tur kije, Griekenland en Kroatië. In Zweden is hij al een keer of acht geweest. „Dat is echt gaaf In het begin kennen ze je niet maar nu komt het publiek echt voor mij. Dat geeft een lekker gevoel." Funkstar staat ook nog maandeljks in de Goese discotheek El Toro, die sinds de verbouwing volgens hem de mooiste Zeeuwse discotheek is geworden. Hij heeft zin in Dance- tour. „Dat mensen tegen me zeg gen een leuke tijd te hebben ge had, is het mooiste dat er is." Dancetour Goes, zon. 13-22 uur, Grote Markt. Met Funkstar, Roman Anthony, R3hab, Shermanology, Gregor Salto en Lucien Foort. donderdag 28 juli 2011 Punkband Zebrapad is één van de jonge deelnemers aan Peerock. door Ali Pankow Peerock, het jaarlijks muziek festival in Colijnsplaat, kan bogen op meerdere verras singen door de jaren heen, maar maakt met de programmering voor de 18e editie vrijdagavond wel een extra sprongetje. De line up bestaat zowel uit jong talent als uit gevestigde namen: van de jonge punkband Zebrapad tot The Juke Joints, de Zeeuwse band die al meer dan een kwart eeuw garant staat voor onvervalste blues. Verder biedt Peerock met twee optredens zelfs een voor proefje van het Zeeland Nazomer festival in september: zangeres Krystl en de band Handsome Poets. „Onze programmeurs Wijnand Luyk en René Tazelaar hebben een fijne neus voor wat aanslaat bij het publiek", zegt medewerk ster Annelies Steendijk van de Stichting Peerock. „We zetten in op een brede programmering. Dit festival moet veel meer zijn dan een reünie voor oudere muzieklief hebbers. Met een mix van licht klassiek, pop, punk en rock 'n roll trekken we jong en oud", aldus Steendijk. Zij is blij met de samen werking met de Noord-Beveland- se Jongerenraad. Daarin ziet zij ook mogelijkheden voor een uit bouw naar een meerdaags festival in plaats van slechts één avond. „Wie weet over twee jaar bij de 20e editie." Peerock, in een grote tent aan de Oude Haven in Colijns plaat begint met een optreden van 'de trots van Colijn' ofwel: Brass band Wilhelmina. Daarna volgt Zebrapad, de band die dit jaar prij zen won bij de competities Hooilkoorts en Regioruis. Naast Krystl, Handsome Poets en The Ju ke Joints, treedt ook Rock 'n Roll Prophets op. Dat is een gelegen heidsformatie die speciaal voor Peerock is samen gesteld door Jeroen Polderman uit Yerseke. Hij recruteerde zijn muzikanten uit Nederlandse en Belgische bands. Morgenavond, Oude Haven, Colijnsplaat, 19.30 u.; kassa open 19.00 uur. www.peerock.nl. Viissingen One Love Muziekfestival. Sportpark Irislaan, 13.00 uur, gratis toegang. Zierikzee Jong talentenconcert. Nieuwe Kerk, 16.30 uur. ZONDAG 31 JULI Middelburg Zondagse Sferen in Middelburg met poëzie, muziek en foto-expositie. De Vismarkt, 14.00 uur. Veere Pianoconcert René Eckhard met de comple te Préludes van Claude Debussy. Grote Kerk, 15.00 uur Wilhelminadorp De Amstel Accordeonist treedt op. Zomer 2011 We willen op de zondagmidda gen jn de maanden juni, juli en augustus een stukje akoestische muziek verzorgen voor on ze klanten.. 't Loze Vissertje, aanvang 15.00 uur (gratis) MAANDAG 1 AUGUSTUS Haamstede Maandagavondzang met Harry Hamer (or gel) en Gerwin van der Plaats (piano). Gerefor meerde kerk, 20.00 uur. Oostburg Optreden van de Amerikaanse metalrock- band Karma to Burn tijdens de avondmarkt. Voorprogramma door Cowboys Aliens en Swamp Machine. The Lane, Nieuwstraat 56. Vanaf 20.00 uur. DINSDAG 2 AUGUSTUS Middelburg Orgelconcert door Arno van Wijk, Werken van onder anderen Bach, De Lange sr., Guil- mant, Nieuwe Kerk, 20.00 uur. WOENSDAG 3 AUGUSTUS Waterlandkerkje Zomeravondconcert aan Zee: Ardalus En semble (barok). N.H. Kerk, 20.00 uur DONDERDAG 28 JULI Oost-Souburg Michel Coenen zingt Nederlandstalige lied jes van artiesten uit de jaren '50 tot nu. Toe gang is gratis. Binnentuin De Gouwe Tuyn, Oranjeplein 80,14.30 uur. Middelburg Pauzeconcert op het beroemde 'de Rijcke- re'-orgel door André Poortvliet. Oostkerk, 12.30 - 13.00 uur, toegang gratis VRIJDAG 29 JULI Viissingen Middagpauze-orgelconcert met medewer king van Bart Rodyns. Gratis toegang. Sint Ja- cobskerk, 12.00 uur. One Love Muziekfestival. Gratis toegang. Sportpark Irislaan, 13.00 uur. ZATERDAG 30 JULI Koudekerke Amstel Live Band Coverband treedt op in de muziektent. Dorpsplein, 21.00 uur. Voormalig stadsdichter Johannes Buma treedt zondag op in Middelburg. DJ Funkstar uit Wilhelminadorp: „Veel DJ's zijn egocentrisch en willen alleen hun eigen setje draaien. Het gaat er juist om het publiek te vermaken." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53