Lokerse Feesten: niet in één zin te vangen 2 luit Eckhardt speelt werk van Debussy Ardalus Ensemble met barok Rust in galeRichel verstoord donderdag 28 juli 2011 Pianist René Eckhardt Pianist René Eckhardt heeft zijn sporen als vertolker van vroeg-modern repertoire inmid dels al verdiend. Zijn optreden zondagmiddag in de Grote Kerk in Veere belooft dan ook een bijzon der concert te worden. Hij neemt de integrale uitvoering van de Préludes van de Franse componist Claude Debussy voor zijn reke ning. Aan het begin van wat in de muziekgeschiedenis als de 'moder ne tijd' wordt beschouwd, compo neerde Debussy een de mooiste en fantasierijkste werken aller tij den. De twee boeken met ieder twaalf préludes voor piano die hij tussen 1909 en 1913 componeerde, getuigen van enorme verbeeldings kracht, schoonheid en originali teit. In het werk zitten talrijke ver wijzingen naar schilderkunst, my thologie, humor, natuur, literatuur en dans. René Eckhard, leerling van onder meer Geoffrey Madge, maakt deel uit van het Asko/Schönberg En semble. Hij is daarnaast een veel gevraagd solist, met name bij de uitvoering van hedendaags werk. Ook heeft hij inmiddels een in drukwekkende discografie op zijn naam staan met onder meer een monumentale uitvoering van de Concord Sonata van Charles Ives. Zondag 31 juli, Grote Kerk, Veere, 15.30 uur. Barok staat centraal bij het vijf de Zomeravond aan Zee con cert woensdagavond in de N.H. kerk in Waterlandkerkje. Het op treden wordt verzorgd door het Ar dalus Ensemble, bestaande uit Jan Devlieger (klavecimbel en blok fluit), Ann Van Lancker (hobo en blokfluit), Ronan Kernoa (cello) en Karen Ketels (blokfluiten en muzikale leiding). Ardalus vertolkt hoofdzakelijk renaissance- en ba rokmuziek en de bezetting wordt telkens aangepast aan de projecten en/of programma's. Rode draad door elk programma is de histori sche blokfluitliteratuur. Ardalus heeft tot doel de Oude Muziek zo historisch mogelijk voor een breed publiek te benaderen. Op het programma voor woens dag staan werken van onder meer Arcangelo Corelli Concerto Grosso en La FolliaAntonio Vivaldi, J.S. Bach, G. Ph. Telemann, johan Mat- theson, Johann Joseph Fux Trioso nateen Henry Purcell. Chaconne 2 upon a ground). Woensdag 2 augustus, 20.00 uur. Het begint tot een traditie te behoren dat op een rustige zomerse zondagmiddag de serene rust in galeRichel aan de West straat 38 in Aardenburg plotseling ruw wordt verstoord. Zondag zal dat wederom het geval zijn. Dat is ook precies de bedoeling, want galeriehouder Eimer Bran derhorst heeft de Troupe van The- ijz, een enthousiaste groep Zeeuws-Vlaamse djembéspelers uitgenodigd voor een optreden. De Troupe van Theijze bestaat uit leerlingen van de Djembégroep in Oostburg. Les krijgen alleen is niet genoeg, vinden de cursisten. Als zich dus de kans voordoet ook an deren te laten genieten van het ple zier dat ze zelf hebben in het musi ceren, wordt die met beide han den aangegrepen. De groep brengt ritmes met uiter aard een Afrikaanse achtergrond, waar ze zelf een Europese draai aan geven. De Oostburgse groep krijgt bij dit optreden steun van de 'Groep van Geert' uit Lokeren. Zondag 31 juli, 14.00 - 17.00 uur. door Frank van Cooten Elton Amat (25), artiesten naam Funkstar, uit Wil- helminadorp zou ook een goede schaker kun nen zijn. „Veel DJ's zijn egocentrisch en willen alleen hun eigen setje draaien. Het gaat er juist om het publiek te vermaken. Als een bepaald nummer niet aan slaat, kan ik vrij snel schakelen. Ik kan zeker twee tot drie nummers vooruit denken." Funkstar draait zondag tijdens Dancetour op de Grote Markt in Goes. Hij mocht vorig jaar als win naar van DJ Knock Out al een half uurtje optreden tijdens dit evene ment. Nu hij naam heeft gemaakt in Europa, staat hij als openingsact anderhalf uur op het podium. „Hij vindt het geen enkel pro bleem om 13.00 uur te beginnen. „Ik moet de Dancetour een beetje op gang krijgen. Ik heb er veel zin in. Het is gewoon tof in deze li- ne-up te staan met geweldige na men." Wellicht staat zondag zijn oude vioollerares Clara Brouwer van de Goese muziekschool tussen het pu bliek. De viool was zijn eerste in strument op 14-jarige leeftijd. „Ik begon dus eigenlijk vrij laat in de muziek. Ik hou ook van klassieke muziek, maar de viool was niet echt mijn instrument. Ook mijn le rares vond dat ik iets moest zoe ken met meer ritme. Dat werden de drums. Hier op het dorp woon de een drumleraar. Van hem kreeg ik les." Het drumstel staat nog steeds in de schuur achter in de tuin van de ouderlijke woning. Toen Elton ze ven jaar geleden begon met zijn studie Bouwkunde in Delft had hij geen tijd meer voor het drum stel. „Toen ik ging studeren, begon ik te draaien. Ik ging naar grote feesten en keek met bewondering naar de DJ's. Dat wilde ik ook. Ach, je weet hoe het gaat. Ik be gon op studentenfeesten en kwam in contact met iemand die iedere vrijdag een groot feest hield." Funkstar, een naam die hij over hield aan zijn drumperiode, draai de hier iedere maand. En toen ging het vrij hard met Elton Amat. Hij werd opgemerkt en niet veel la ter stond hij in de grote Hol lywood Music Hall in Rotterdam. Hij draaide toen vooral hip hop en R8cB. „Hij schudde de hand van een concertorganisator die grote ar tiesten uit de VS naar Nederland haalt. Een van die artiesten was hip hop artiest LiTWayne. Funk star ging met hem op toer. „Als op warmer voor het publiek of tij dens de afterparty. Een geweldige tijd. In korte tijd heb ik toen veel stappen gezet. Toen mijn naam steeds aan die van Lil'Wayne werd COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: rédsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon; 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl De Lokerse Feesten? Hoe zou je dat evenement nou in één zin kunnen omschrijven? De trou we bezoeker en muziekkenner denkt lang na en zegt dan aarze lend: „Een tiendaags muziekfesti val voor echt iedereen." Echt tevreden is hij zelf echter niet met dit antwoord. De Lokerse Feesten zijn immers niet in één zin te vangen. Die trouwe bezoe ker verheugt zich enorm op de 37e editie van dit festijn dat morgena vond begint met optredens van de Belgische formaties Das Pop en Goose en van Screamadelica (Eng.) en Kelis (VS). Wat in 1975 begon met een succes volle poging van enkele jonge sna ken om de Lokerse kermisweek tot een kenmerkend festijn op te stuwen, is uitgegroeid tot een ge beurtenis waar talrijke muzieklief hebbers hun agenda's op afstem men. Wie immers zou bijvoor beeld het optreden van Morrisey, ofwel 'de Oscar Wilde van de rock muziek' willen missen? Of van The Baseball Project met onder meer Peter Buck (REM). Of van Erykah Badu, Dream Theater, Joe Cocker, Joe Cocker, Lady Linn Her Magnificent Seven? Om nog maar te zwijgen van Robert Plant 8c the Band of Joy. Het zijn slechts 'krenten uit de pap', want er is veel meer (zie voor het volledige programma: www.lokersefees- ten.be). Lokerse Feesten vrijdag 29 juli t/m zondag 7 augustus. Hardrockband Airbourne treedt ook op in Lokeren. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52