Afgezonken wrak interessant voor speciale duiken Ineens reed ik in een dikke mist van rook' fWdo net 2oI zeeland Kendix gordijnstoffen www.binnenuit.nl Babes tappen op Bierendag Zuidbrug sluis buiten bedrijf unieke Farrow Ball verf www.binnenuit.nl Indrukwekkend afscheid vermoord echtpaar Schroevers donderdag 28 juli 2011 S38 Ï2SS8& door Marcel Modde SCHARENDIJKE - De Serpent mag dan dik tien meter dieper liggen dan de bedoeling was, maar dat be tekent allerminst dat het afzinkpro- ject mislukt is. De duikbond NOB, Rijkswaterstaat, initiatiefnemer Bastian Mathijssen en de subsidie gevers zijn eensgezind lovend over de afloop van het bijzondere plan. Beginnende duikers hebben niets te zoeken op het betonnen wrak op 23 meter diepte pal achter de dijk bij Scharendijke. Terwijl dat van meet af aan juist de insteek is geweest van het afzinkproject. Maar daar staat tegenover dat de Grevelingen nu weer wel interes sant is geworden voor de ervaren sportduikers die uitgekeken waren op Zeeland, merkt Mathijssen aan de belangstelling rond duikcen trum De Rabbelaar. „En daarnaast hebben we ook al een aantal aanvragen gehad voor het volgen van een duikspecialty. Dus eigenlijk gaat het heel erg goed." Wethouder Ad Verseput van de ge meente Schouwen-Duiveland denkt daar niet anders over. De ge meente heeft 40.000 euro bijgedra gen in het project. „Zoals het schip er nu bij ligt, vinden we net BRESKENS - De afkorting BOB doet niet direct denken aan bier. Inte gendeel. Toch staat de term ko mende zaterdag in Breskens wel degelijk voor een alcoholische ver snapering: Bierendag Op Breskens. Het evenement is onderdeel van de Midzomemachtmarkt, die zater dag op het Spuiplein wordt gehou den. Met een bierkaart is een speciaal vervaardigd glas af te halen. Dat wordt vijf keer volgeschonken met een bier naar keuze. zo fantastisch. Het is jammer dat zo de minder ervaren duikers niet worden bereikt, maar deze diepte doet geen afbreuk aan het project. Wanneer dat een andere doel groep naar Schouwen-Duiveland brengt, is dat ook prima. En als je ziet hoeveel landelijke publiciteit dit heeft meegebracht, dan is dat in alle opzichten een oppepper voor de duiksport." De mogelijkheid voor beginnende duikers om op een wrak te kijken, is overigens nog niet helemaal ver keken. Mathijssen: „We zijn binnen de projectgroep aan het kijken of we dit toch helemaal goed kunnen af ronden met een ander wrakje van zo'n 10 tot 20 meter groot. De plek om het af te zinken is nog steeds de zelfde. De fundering ligt er, de vergunning voor die locatie is in principe al binnen en we hebben een overeenkomst met de vissers. Het enige dat we nog missen is een betaalbaar wrak." De 60 meter lange Serpent werd begin juli versleept uit de Schelp- hoek naar de Grevelingen. Het schip had bij De Rabbelaar op een stenen bed op twaalf meter diepte terecht moeten komen, maar schoof onverwacht door naar een lager gelegen deel. TERNEUZEN - Automobilisten en an dere weggebruikers moeten in au gustus en september rekening hou den met extra oponthoud bij de passage van de zeesluis in Temeu- zen. Van maandag 22 augustus tot maandag 6 september wordt on derhoud verricht aan de zuidbrug. De cilinders van de brug zijn aan vervanging toe. Tijdens die werkzaamheden staat de brug omhoog en wordt niet be diend. In het verleden leidden brugreparaties tot lange wachttij den en files. Links, achter de politieauto, is het bestelbusje te zien dat in brand was gevlogen. Rechts de auto's die op elkaar ONGEVAL Vijf gewonden bij kettingbotsing op A58 bij Nieuwland door Theo Giele NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Op de autosnelweg A58 bij Nieuw- en Sint Joosland zijn gistermorgen vijf mensen gewond geraakt bij een kettingbotsing. Oorzaak van het ongeval was dik ke rook van een brandende bestel wagen die de automobilisten het zicht ontnam. In totaal botsten acht personen auto's op elkaar. Het ongeval ge beurde tegen tien uur op de zuide lijke rijbaan richting Goes tussen de afslagen Arnestein Middel burg- Oost en Arnemuiden. „Ik kwam ineens in dikke mist van rook terecht en daardoor zag ik eigenlijk niets. Toen zag ik knip perlichten. Er waren auto's op el kaar geklapt. Ik had geluk dat er tussen door kon glippen. In mijn achteruitkijkspiegel zag ik dat er nog meer tegen elkaar reden. Ik heb daarna meteen 1-1-2 gebeld", vertelt ooggetuige Albert van der Giessen uit Vlissingen. Politiewoordvoerster Mirja Vis be vestigt de lezing van Van der Gies sen. Door de heftige rookontwik keling waarmee de brand onder de motorkap van het busje ge paard ging zagen de automobilis ten van het een op het andere mo ment de weg niet meer: „Het ver moeden bestaat dat mensen toen zijn gaan remmen en dat daardoor de aanrijding is ontstaan." Ambulances, brandweer en politie waren volgens ooggetuige Van der Giessen snel ter plaatse. De gewon den werden per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. Vol gens de politie zijn er bij de ket tingbotsing geen mensen ernstig gewond geraakt. De zuidelijke rij baan van de A58 was tussen Mid delburg en Arnemuiden enkele uren gestremd. Dat leidde tot Albert van der Giessen: niets door de rook." zag extra drukte in Middelburg en Nieuw- en Sint Joosland. Even na één uur werd de autosnelweg weer vrijgegeven. Na weken van breken, timmeren, verven en opruimen is het zover! Saby-& Kinderkledij Vanaf donderdag 28 juli zijn wij geopend en hangt er een geweldige collectie van o.a. Bengh per Principesse, Borxz, Muy Malo, Noppies, Reset, Scotch Shrunk, Scotch R'beile, Sevenoneseven,Tuuf's World, Z8. Langeviele 12 4331 LT Middelburg Tel. 0118-62 33 89 www.pardoucekinderkleding.nl NIEUWDORP - Familie, vrienden en meer dan honderd belangstellenden hebben gistermiddag op de begraaf plaats in Nieuwdorp afscheid genomen van Henk en Trees Schroevers. Het echtpaar werd vorige week dins dag in zijn woning om het leven gebracht. De begrafe nis werd vooraf gegaan door een indrukwekkende her denkingsdienst in het rouwcentrum in 's-Gravenpolder. De lichamen werden onder begeleiding van een lange stoet volgauto's en twee motoragenten naar hun laatste rustplaats gebracht. foto Ruben Oreei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48