Project gratis vakantie wekt enthousiasme Uit eten met checklist 2e 50% iSlzeeiant korting Stichting Dierenvrienden stopt dierenambulance KAMPERLAND-UITHAVEN Zaterdag 30 juli NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur SPONSORS Bedrijfsleven steunt in natura vouwgordijn Energiezuinig bouwen valt tegen Verstandelijk beperkte jongens terecht donderdag 28 juli 2011 door Piet Kleemans BURGH - Dolenthousiast zijn ze, Christi en Gaia Sprangh uit Leeuwarden. Ze maakten gebruik van het uitwisselingsproject tus sen de Schouwen-Duivelandse wo ningbouwvereniging Zeeuwland, de Friese woningbouwvereniging Elkien en de Gelderse corporatie Woonmensen. Doel van het project: mensen die vakantie verdienen maar het niet kunnen betalen een gratis vakan tie aanbieden. Voor Christi en Gaia was het een schot in de roos. „Wij hebben een schitterende va kantie gehad", schrijft Christie in een kleurrijk verslag van de vakan- tieweek op Schouwen-Duiveland. Zowel het huis in Burgh als alle ex traatjes die ze kregen vielen in bij zonder goede aarde bij de Friese moeder en dochter. „Zeeuwland en alle andere sponsoren die dit mogelijk hebben gemaakt: heel hartelijk dank voor deze grandioze week", aldus Christi en Gaia. Ze zijn niet de enigen die enthou siast zijn, vertelt klant- en kern- coördinator van ZeeuvCdand Rob de Vlieger. „Van de acht weken dat we het huisje in Burgh beschik baar hebben zijn er zeven al bezet. En omgekeerd vieren er nu Zeeuw en vakantie in Apeldoorn en ook daar is het huis het overgrote deel van de tijd bezet." De Vlieger is aangenaam verrast door het en thousiasme waarmee het bedrijfs leven een steentje bijdraagt aan de gratis vakantie. „Je moet er wel even voor de boer op, maar dan le vert het ook echt iets op", is zijn ervaring. De Voedselbank zorgt voor een voedselpakket, strand tent Blasa Bloesa biedt de vakantie gangers een gratis hoofdgerecht aan, een andere ondernemer zorgt voor de - tijdelijke - inrichting van het vakantiehuis. De Vlieger: „Niet alle mensen die we polsten voor een gratis vakantie waren meteen enthousiast. Sommigen kunnen de treinreis niet betalen. Dus heb ben wij die betaald. Anderen wil den met de auto komen maar had den geen geld voor benzine. Die mochten dan weer gratis tanken. Het is echt een succes." Geldig op elk 2" vouwgordijn. Korting geldt op het goedkoopste product. jÉÊ^&0g^:, Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl msmssmmmsssmm^mssm MIDDELBURG - Bij bouwprojecten valt de toepassing van energiebe sparende maatregelen tegen. Bij steekproeven die de gemeente Mid delburg op veertien verschillende bouwprojecten heeft uitgevoerd zijn afwijkingen van de voorschrif ten geconstateerd. Bij de controles kwamen de volgende afwijkingen aan het licht: onvoldoende of slecht aangebrachte isolatie, koude bruggen, afwijkende types HR-ke- tel, mindere kwaliteit isolerende buitenbeglazing en afwijkingen in de uitvoering van het ventilatiesys teem. De gemeente Middelburg heeft de aannemers nog geen boe tes opgelegd. Is de bediening snel en beleefd, zijn de borden schoon en hoe zien de toi letten er uit? Een uurtje op pad met een hospitality adviseur geeft een he le nieuwe kijk op het reüen en zeilen in de horeca. Dan blijkt ineens dat veel dingen minder perfect lopen dan altijd gedacht. door Melita Lanting Kijk, het begint eigenlijk al thuis, als je de website bekijkt. Kan je daar alles op vinden? Vervolgens is de aankomst bij het bedrijf. Is de ingang goed te vinden, ziet het er netjes uit buiten en is er geen zwerfvuil?", legt Allard Tuitel uit Bruinisse uit. Hij is 'hospitality- adviseur'. Hij geeft adviezen aan horecabedrijven over de meest uit eenlopende zaken. Van inrichting van de zaak tot gastvrijheid, aan sturing van personeel en het eten wat uit de keuken komt. Een vak dat sinds het programma Herrie in het Hotel van Herman den Blijker op tv verschijnt, bij een breed pu bliek bekend is geworden. Het gesprek vindt plaats op een willekeurig terras. De zaak is niet het onderwerp van gesprek, maar wel een mooie manier om te laten zien waar een horeca-adviseur op let, en dat is veel. Het is Tuitel zijn tweede natuur ge worden om kritisch in het rond te kijken. Waar staat het personeel, wat hebben ze aan. Zijn blik dwaalt bij voortduring af en hij ziet iedere beweging van het be dienend personeel. „Staan ze bij el kaar te praten op de hoek van de bar of houden ze de gasten in de gaten? Dat is belangrijk. Ik heb wel eens ergens achter een aquarium gezeten waar je niet goed door heen kon kijken. Dan is het lastig aandacht trekken, dan moet je bijna gaan staan en zwaaien." Onwillekeurig ga ik ook in het rond kijken en dan vallen kleine dingen op. Neem bijvoorbeeld de emmer met poetsdoek die promi nent op een tafel bij de ingang staat. Dat is niet iets wat je als gast bij binnenkomst wil zien. Hij pakt de menukaart uit de stan daard. „Staan hier peper en zout op tafel? Dat is ook iets waar ik al tijd even naar kijk." Als de bediening vlot aan tafel komt om alvast een drankje op te nemen verschijnt een goedkeuren de glimlach om de mond van Tui tel. Zo hoort het. De glimlach zal Horeca-adviseur Allard Tuitel (inzet) prikt met z'n vork in de salade om de later verdwijnen. Het duurt een half uur voordat we een lunchge recht kunnen bestellen. Dat is, legt Tuitel uit, de achilleshiel van de horeca. „Vaak gaat het mis in de bedie ning. Het is de nummer één erger nis van de gasten van de horeca. Als de bediening vriendelijk is en het eten slecht kan dat gemakkelij ker hersteld worden door het pro beren op te lossen of een gratis drankje aan te bieden." Het eten wordt gebracht en ook dan blijft Tuitel opletten. Hij prikt met zijn vork in de bijgevoegde salade. „Hoe ziet het er uit. Is het vers en is de sla gewassen. Ik kijk ook al tijd even naar de snijwijze en hoe ligt het op het bord." Mijn bord ziet er fris en zeer aan lokkelijk uit, maar vooruit, toch door Aii Pankow DREISCHOR - De Stichting Dieren vrienden Schouwen-Duiveland stopt per 31 juli met het runnen van de dierenambulance. „Wij hebben hier met veel pijn in het hart toe moeten besluiten bij gebrek aan voldoende steun in de vorm van vrijwilligers en finan ciële bijdragen", laat Lia Storm van deze stichting weten. Zij bena drukt dat een aantal zaken wel uit gevoerd zal blijven worden en zo mogelijk zelfs zal worden verbe terd. Dat geldt voor de zogenoem de tussenopvang van vogels, egels, haasjes en andere dieren die voor herstel worden opgevangen in de Mikke in Middelburg. „Deze die ren kunnen in principe bij ons ge bracht worden. Wij zorgen ervoor dat ze de eerste verzorging krijgen en de volgende dag naar De Mikke worden gebracht", zegt Storm. De stichting handhaaft de honden- uitlaatservice, evenals andere za ken die op afspraak mogelijk zijn, zoals het chippen van huisdieren. Ook blijft de stichting actief voor die gevallen waarbij dieren tussen de wal en het schip dreigen te ra ken. Bijvoorbeeld als een alleen staande plotseling naar het zieken huis moet.' Het dierenmeldpunt (0111406111) blijft ook bestaan. MIDDELHARNIS - De twee verstande lijk beperkte jongens, naar wie de politie sinds dinsdag op zoek was, zijn terecht. Het tweetal was weg gelopen uit het centrum voor gees telijk gehandicapten Hernesser- oord in Middelharnis. Zij werden gisterenochtend ongedeerd aange troffen in Dordrecht. Hoe ze daar kwamen en wat ze daar deden wordt nu onderzocht. Dinsdag morgen rond zeven uur merkten medewerkers van de instelling die de jongens wilden wekken, dat zij niet meer in hun bed lagen. Het tweetal kwam weg door een raam in hun slaapkamer te forceren. Waarom de jongens er op uit zijn getrokken, wordt onderzocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46