1 'Kromo' vindt het tijd voor Hoogerland kwelt applausmeters 7 Süüöft Oranje groepshoofd bij loting voor WK De Zeeuw ontbreekt in voorselectie Oranje Fier aan de leiding bij Open NK schaken Arantxa Rus geeft uit voorzorg op Sergio Aguero naar Manchester City WK ZWEMMEN Een hersenvliesontsteking wierp Ranomi Kromo- widjojo (20) een jaar geleden ver terug. Op het WK in China is 'Kromo' echter sterker dan ooit. Davy Gunst wint donderdag 28 juli 2011 Mm* OF lgF%r ffl w SAO PAULO Het Nederlands voetbalelftal is za terdag groepshoofd in Rio de Janei ro bij' de loting voor het kwalifica tietoernooi voor het WK in 2014. Oranje is ingedeeld in de Europese pot 1. Oranje ontloopt daardoor we reldkampioen Spanje, Duitsland, Engeland, Italië, Portugal, Kroatië, Noorwegen en Griekenland. In de tweede pot zijn Frankrijk en Rus land ingedeeld en kunnen dus aan Oranje worden gekoppeld. De Fifa maakte tevens bekend dat het WK over drie jaar op donderdag 12 juni begint en eindigt op zondag 13 juli. ZEIST Demy de Zeeuw maakt geen deel uit van de voorlopige selectie van het Nederlands voetbalelftal voor de oefenwedstrijd in en tegen Enge land op 10 augustus. De Zeeuw, die deze zomer Ajax verruilde voor Spartak Moskou, meldde zich eind mei nog wegens vermoeidheid af voor de oefentrip naar Zuid-Ameri- ka. De keepers Maarten Stekelen burg en Michel Vorm keren terug in de selectie ten koste van Jasper Cillessen (NEC) en Jelle ten Rouwe- laar (NAC). Tim Krul (Newcastle United) mag wel terugkomen. DIEREN Schaker Alexandr Fier is gisteren al leen aan de leiding gekomen bij het Open Nederlands kampioen schap schaken in Dieren. De Brazili aan was in de achtste ronde te sterk voor Andrey Vovk uit Oekraï ne. Hij heeft een voorsprong van een half punt op vier achtervolgers met onder anderen Erwin L'Ami. De Nederlander vocht zich tegen Vladimir Georgiev naar remise. De Macedoniër leek aanvankelijk op weg naar een zege, maar kon in het eindspel geen verschil maken. ASTANA Arantxa Rus is gisteren uitgescha keld in de tweede ronde van het ITF-toernooi in Kazachstan. De Ne derlandse tennisster moest in de derde set opgeven tegen Ekaterina Bitsjkova. De Russin leidde op dat moment in Astana met 6-7 (6) 7-6 (4) 2-0. Coach Ralph Kok verklaar de na afloop dat Rus opgaf uit voor zorg. „Ze was vorige week ziek en heeft niet kunnen trainen. Het was al heel netjes dat ze de eerste ron de won. Het was nu in de derde set niet verantwoord door te gaan." MANCHESTER Sergio Aguero verlaat de Spaanse voetbalclub Atletico Madrid voor de Premier League. De 23-jarige Ar gentijn meldde gisteravond op zijn Twitter dat hij een overeenkomst heeft met Manchester City. „Nu ben ik speler van City", schreef de Argentijn, die bij Atletico Madrid een contract tot medio 2014 had. „Ik ben blij dat ik bij deze club en in deze stad ben." Manchester City betaalt volgens Engelse media ruim 42 miljoen euro voor de schoonzoon van Diego Maradona. Michael Phelps heeft zijn eerste WK- titelbinnen. De Amerikaan was de snelste op de 200 meter vlinder. Ranomi Kromowidjojo wil in Sjanghai de beste van de wereld worden. „Maar mijn echte doel is de olympische titel in Londen." foto Robert Vos/ANP s&sgsmzg.dsmmamam 'mm door Ad Pertijs CHAAM - Tegen vijf uur draaide An dy Schleck in zijn zwarte Luxem burgse auto het terrein van w Chaam op. Zijn fiets had hij niet bij zich. De nummer twee van de Tour kwam alleen maar kijken hoe zijn broer Frank het er van af zou brengen in het bekendste en oudste criterium van ons land: de Acht van Chaam. Zo kon de winnaar van de rit naar de Galibier vanaf de kant met ei gen ogen zien wie op dit moment de populairste renner is in Neder land. Niet hij, niet zijn broer Frank en ook niet Ivan Basso. Nee, het land loopt op dit moment pas echt warm voor Zeeuwse Johnny 'prikkeldraad' Hoogerland. Op de voet gevolgd door Limburger Rob Ruijgh. De twee Tour-debutanten van Vacansoleil-DCM hadden een massa volk naar Chaam gelokt. Or ganisator Theo van der Westerla- ken had zijn fraaie finishstraat al ja ren niet meer zo volgepakt gezien met toeschouwers. Terwijl Andy Schleck zich ver maakte in het vip-park wist con tractenmakelaar John van den Ak ker van Cycling Services wel waar om Chaam uiteindelijk niet rou wig hoefde zijn om het afketsen van de deal met de jongste van de Schleckjes: „Je kunt buitenlandse toppers aantrekken, maar het land loopt pas echt warm als de Neder landers opvallend gereden hebben in de Tour." Voor de profs op gang.werden ge schoten door oud-Alpe-d'Hu- ez-winnaar Petet Winnen, moest Frank Schleck bij de rotonde 'rich ting Baarle-Nassau' het betwiste middelpunt van de Benelux feeste lijk openen met het onthullen van een kunstwerk. „Ik dacht dat Luxemburg het centrum van de Benelux was", grapte hij nog. Vervolgens was hij een van de eer ste aanvallers in een voor het pu bliek levendige koers. Vier ronden (twintig kilometer voor het einde ging Schleck voor de vierde keer in de aanval. Hij kreeg drie 'goeie' vluchtmakkers mee: Johnny Hoogerland, Ivan Basso en Maarten Tjallingii. Een rondje verder sloot Niki Terpstra Davy Gunst heeft gisteren de Acht van Chaam bij de nieuwelingen ge wonnen. De wielrenner uit Yerseke bleef met een jump iii de laatste bocht voor de finish uit de greep van het peloton. Het was in een maand tijd alweer de zesde overwinning voor de renner van ZRTC Middelkamp/Zijn clubgenoten Frank Vermue en Bart Jan de Vink werden respectie velijk zesde en zevende. aan en aangezien de HTC-trein dit keer niet in koers zat, waren de vo gels gevlogen. In de slotronde lieten Schleck en Hoogerland de andere drie achter zich. Speaker Kees Maas vroeg de man van de geluidsinstallatie om de op het lijf van Hoogerland ge schreven rockhit 'Go Johnny go' op volle kracht te draaien en de man uit Yerseke pompte zich on danks een zere knie nog een keer op. „Ik vind het een geweldig num mer. Het geeft me echt een kick." Hoogerland klopte Schleck in de spurt en bij de huldiging sloegen de applausmeters door toen de Zeeuw het podium besteeg. „Ik vind het prachtig", zei de renner over alle aandacht. „Je bent alleen steeds zo laat thuis." Mark Cavendish won dinsdaga vond laat het criterium van Stip hout. De Britse sprinter was de Luxemburgse broers Andy en Frank Schleck te snel af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44