'Ineens reed ik ineen dikke mist van rook' Afgezonken wrak interessant voor speciale duiken Mogelijk turbines op dijk en dam Kendix 20 unieke Farrow Bali verf www.binnenuit.ni Stichting stopt dierenambulance op Schouwen Indrukwekkend afscheid vermoord echtpaar Schroevers gordijnstoffen www.binnenuit.nl donderdag 28 juli 2011 9 dragen in het project. „Zoals het .wrak er nu bij ligt, vinden we net zo fantastisch. Het is jammer dat de minder ervaren duikers nu niet worden bereikt, maar deze diepte doet geen afbreuk aan het project. Wanneer dit een andere doelgroep naar Schouwen-Duiveland brengt, is dat ook prima. En als je ziet hoe veel landelijke publiciteit het wrak heeft meegebracht, dan is dat in al le opzichten een oppepper voor de duiksport in dit gebied." De mogelijkheid voor beginnende duikers om op een wrak te kijken, is overigens nog niet helemaal ver keken. Mathijssen: „Binnen de pro jectgroep leven ideeën om dit toch helemaal goed af te ronden met een ander wrakje van zo'n 10 tot 20 meter groot. De plek om het af te zinken is nog steeds dezelfde. De fundering ligt er, de vergun ning voor die locatie is in principe al binfien en we hebben een over eenkomst met de vissers. Het eni ge dat we nog missen is een betaal baar wrak." De 6o meter lange Serpent werd begin juli versleept uit de Schelp- hoek. Het schip had bij De Rabbe laar op een stenen bed op twaalf meter diepte terecht moeten ko men, maar schoof onverwacht door naar een lager gelegen deel. Links, achter de politieauto, is het bestelbusje te zien dat in brand was gevlogen. Rechts de auto's die op elkaar ONGEVAL Vijf gewonden bij kettingbotsing op A58 bij Nieuwland door Theo Giele NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Op de autosnelweg A58 bij Nieuw- en Sint Joosland zijn gistermorgen vijf mensen gewond geraakt bij een kettingbotsing. Oorzaak van het ongeval was dik ke rook van een brandende bestel wagen die de automobilisten het zicht ontnam. In totaal botsten acht personen auto's op elkaar. Het ongeval ge beurde tegen tien uur op de zuide lijke rijbaan richting Goes tussen de afslagen Amestein Middel- burg- Oost en Arnemuiden. „Ik kwam ineens in dikke mist van rook terecht en daardoor zag ik eigenlijk niets. Toen zag ik knip perlichten. Er waren auto's op el kaar geklapt. Ik had geluk dat er tussen door kon glippen. In mijn achteruitkijkspiegel zag ik dat er nog meer tegen elkaar reden. Ik heb daarna meteen 1-1-2 gebeld", vertelt ooggetuige Albert van der Giessen uit Vlissingen. Politiewoordvoerster Mirja Vis be vestigt de lezing van Van der Gies sen. Door de heftige rookontwik keling waarmee de brand onder de motorkap van het busje ge paard ging zagen de automobilis ten van het een op het andere mo ment de weg niet meer: „Het ver moeden bestaat dat mensen toen zijn gaan remmen en dat daardoor de aanrijding is ontstaan." Ambulances, brandweer en politie waren volgens ooggetuige Van der Giessen snel ter plaatse. De gewon den werden per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. Vol gens de politie zijn er bij de ket tingbotsing geen mensen ernstig gewond geraakt. De zuidelijke rij baan van de A58 was tussen Mid delburg en Arnemuiden enkele uren gestremd. Dat leidde tot zag Albert van der Giessen: niets door de rook." extra drukte in Middelburg en Nieuw- en Sint Joosland. Even na één uur werd de autosnelweg weer vrijgegeven. door Marcel Modde SCHARENDIJKE - De Serpent mag dan dik tien meter dieper liggen dan de bedoeling was, maar dat be tekent allerminst dat het afzinkpro- ject mislukt is. De duikbond NOB, Rijkswaterstaat, initiatiefnemer Bastian Mathijssen en de subsidie gevers zijn eensgezind lovend over de afloop van het bijzondere plan. Beginnende duikers hebben niets te zoeken op het betonnen wrak op 23 meter diepte pal achter de dijk bij Scharendijke. Terwijl dat van meet af aan juist de insteek is geweest van het afzinkproject. Maar daar staat tegenover dat de Grevelingen nu weer wél interes sant is geworden voor de ervaren sportduikers die uitgekeken waren op Zeeland, merkt Mathijssen aan de belangstelling rond duikcen trum De Rabbelaar. „En daarnaast hebben we gelijk al aanvragen ge had voor het volgen van een wrak- duikspecialty. Dus eigenlijk gaat het heel erg goed." Wethouder Ad Verseput van de ge meente Schouwen-Duiveland denkt daar niet anders over. De ge meente heeft net als de provincies Zeeland, Zuid-Holland en het Gre- velingenschap 40.000 euro bij ge- BRUINISSE - In de toekomst mogen er wellicht windmolens gebouwd worden op dijken, dammen en sluizen. Momenteel vindt er een verkennend onderzoek plaats naar de technische haalbaarheid van plaatsing van windturbines op de Rrammersluizen en op de nieuwe dijk om de Tweede Maasvlakte. De resultaten van dit onderzoek, dat half oktober klaar is, worden meegenomen in een evaluatie van de beleidsregels van Rijkswater staat. Nu schrijven die regels nog voor dat er in de kernzone van de primaire waterkering (de dijk, duin of dam zelf) geen windturbi nes mogen staan. In het gebied daaromheen mag dat alleen als dit geen negatief effect heeft op de 'waterkerende functie'. Een voor beeld daarvan zijn de windparken op de voormalige werkeilanden van de Oosterscheldekering. Aan leiding om te onderzoeken of er ook in de kernzone mag worden gebouwd, is een verzoek van pro jectontwikkelaars Zeeuwind en Deltawind. DREISCHOR - De Stichting Dieren vrienden Schouwen-Duiveland stopt per 31 juli met het runnen van de dierenambulance. „Wij heb ben hier met veel pijn in het hart toe moeten besluiten bij gebrek aan voldoende steun in de vorm van vrijwilligers en financiële bij dragen", laat Lia Storm weten. Zij benadrukt dat de stichting een aan tal zaken blijft uitvoeren en zo mo gelijk verbeteren, zoals de zoge noemde tussenopvang van vogels, egels, haasjes en andere dieren die voor herstel worden opgevangen in de Mikke in Middelburg. „Deze dieren kunnen bij ons gebracht worden. Wij zorgen ervoor dat ze de eerste verzorging krijgen en de volgende dag naar De Mikke wor den gebracht", zegt Storm. De stichting handhaaft de honden- uitlaatservice, evenals andere za ken die op afspraak mogelijk zijn, zoals het chippen van huisdieren. Ook blijft de stichting actief voor die gevallen waarbij dieren tussen de wal en het schip dreigen te ra ken. Bijvoorbeeld als een alleen staande plotseling naar het zieken huis moet. Het dierenmeldpunt (0111 406111) blijft ook bestaan. NIEUWDORP - Familie, vrienden en meer dan honderd belangstellenden hebben gistermiddag op de begraaf plaats in Nieuwdorp afscheid genomen van Henk en Trees Schroevers. Het echtpaar werd vorige week dins dag in zijn woning om het leven gebracht. De begrafe nis werd vooraf gegaan door een indrukwekkende her denkingsdienst in het rouwcentrum in 's-Gravenpolder. De lichamen werden onder begeleiding van een lange stoet volgauto's en twee motoragenten naar hun laatste rustplaats gebracht. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42