Miss Sherelle op jacht i8l zeeland Houten bruggetjes in Axel in slechte staat Babes schenken glazen vol tijdens Bierendag In de praktijk Echtpaar Kot speelt en zingt in Sint Baafs Struinen door natuur in Braakman-Noord Zeeuwse Landschap houdt trip door Zwin Zomerzangavond bij Evangelische gemeente Dejembéspelers en Groep van Geert almanak Voormalige Hoekse met dubbele nationaliteit doet mee aan verkiezing ,yy tv; is?'-. - ,-ak 1 1 Kü Okapi Mchawi geboren in Zoo van Antwerpen donderdag 28 juli 2011 AARDENBURC Het echtpaar Aart en Helma Kot geeft vrijdag een concert in de Sint Baafs in Aardenburg. Helma zorgt als mezzosopraan voor de zang, Aart speelt op het orgel. Voor Aart Kot is het optreden een thuiswedstrijd; hij is vaste organist van de Sint Baafs. Het concert begint om 20.00 uur. De entreeprijs bedraagt 7 euro, in clusief koffie. HOEK Staatsbosbeheer organiseert een tocht door de 'struinnatuur' van Braakman-Noord. Die staat voor ko mende zondag op het programma. Het gebied is onlangs fors ver groot. Start is om 14.00 uur bij de Braakmanboerderij aan de Braak- manweg. Aanmelden is verplicht en kan via M.Lieman@Staatsbosbeheer of 0115 482806. Deelname is gratis. Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 20 juli 2011 is op verzoek van ASHA AHMED YUSUF, wonende te Hulst, betekend aan NUUR HUSEIN ABDI, zonder bekénde woon- en of verblijfplaats in Nederland en daarbui ten, het namens requirante ingediende verzoekschrift tot echtscheiding. Gerequireerde kan, slechts door tussen komst van een advocaat, uiterlijk woens dag 2 november 2011 hetzij een verweer schrift indienen, hetzij uitstel verzoeken. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651 RETRANCHEMENT Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt vandaag een excursie door natuurgebied Het Zwin bij Re- tranchement en Cadzand. Wie mee wil, dient zich om 10.00 uur te melden bij strandpaviljoen De Zeemeeuw, nabij Het Zwin. Parke ren kan aan de G. van der Hoekest- raat. De trip duurt ongeveer 2,5 uur. Meelopen kost 3 euro, kinderen be talen de helft, donateurs gratis. NIEUWVLIET De Vrije Evangelische Gemeente Nieuwvliet houdt komende zon dag een zomerzangavond. Met als thema 'thuis' zingen bezoekers sa men een uur lang geestelijke liede ren. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw van de kerk aan de Pro- vincialeweg in Nieuwvliet en be gint om 20.00 uur. Toegang is gra tis. Ook op 14 augustus is een zo merzangavond gepland. AARDENBURG Tijdens de Zevende Zomer van ga- leRichel worden traditioneel elke zondag optredens verzorgd. Nu zondag wordt de serene rust er ruw verstoord door een groep djembéspelers. De muzikanten zijn leerlingen van de Djembé- groep in Oostburg. De ritmes heb ben een Afrikaanse achtergrond, met een Europese draai. De djem béspelers worden ondersteund door de Groep van Geert uit Loke ren. Het optreden begint om 14.00 uur in de beeldentuin en bij slecht weer in de galerie zelf. door Wout Bareman AXEL - Een aantal bruggetjes over waterpartijen en sloten in Axel en Sas van Gent is er belabberd aan toe. Die in Terneuzen zijn nog be trekkelijk nieuw en in betere staat. Dat blijkt uit een inventarisatie van de gemeente. Komend najaar buigen B en W zich over een mi ni-plan van aanpak. Een gemeentelijk woordvoerder: „Een aantal van die bruggetjes, bij voorbeeld in Sas van Gent, is ooit geschonken door de industrie. Leuk natuurlijk, maar na verloop van tijd moet er toch onderhoud aan worden gepleegd. Wij hadden daar nooit budget voor, maar het Kippen heeft ze en fruitbomen. En ze leen daarover nog dagelijks bij, in theorie en in de praktijk. De trouwe broedkip die al bijna drie weken op 11 eieren had gezeten, kreeg deze week hulp van een andere kip uit de toom. Samen zouden ze de laatste week de kippen verder uit broeden. Wat mooi, vertelde ze tegen iedereen die het wilde weten. Een paar dagen later hoorde ze het eerste gepiep. Ze keek toch nog even na op een kippensite of twee broed- kippen tegelijk de eieren mogen uit broeden. Geen probleem, stond er, maar wel goed in de gaten houden. De volgende ochtend had de bijmoe der het jong doodgepikt. De vrouw moet nog veel leren. In de praktijk dan wel. door Martijn de Koning Het grote voordeel van het bezit van een dub bele nationaliteit: je kan in twee landen aan een miss-verkiezing meedoen. Want als het Sherelle de long on verhoopt niet lukt om nog verder te komen in de strijd om Miss Bel gië, kan de voormalig Hoekse het volgend jaar altijd nog in Neder land proberen. Het is voorlopig maar gekkigheid; vooralsnog richt Sherelle zich volle dig op haar poging om de finale ronde van de nationale misswed- strijd bij onze zuiderburen te ha len. Ze is al een heel eind geko men. Uit zo'n zeshonderd deelne mers bereikte ze, met twintig an deren, de finaleronde van de pro vincie West-Vlaanderen. Het levensverhaal van Sherelle (20) is opvallend. Tot haar veer tiende woonde ze in Hoek, en ze ging naar de brugklas in Terneu zen, op het Zeldenrust College. Toen overleed haar vader, waarna ze verhuisde naar Zomergem; de geboortestreek van haar moeder. Die verlangde terug naar Zeeuws-Vlaanderen en keerde on langs terug naar Hoek, maar She relle had inmiddels haar draai ge vonden in Vlaanderen, waar ze in Gent tandheelkunde studeert. „Dus ben ik daar blijven plakken, terwijl mijn mama nu hier woont", vertelt ze in het huis van haar moeder in Hoek. Dankzij de nationaliteit van haar moeder kon Sherelle zich inschrij ven voor de Belgische miss-verkie zing. Tot verrassing van haar omge ving overigens. „Ik heb hier in het verleden ook helemaal niet over nagedacht", vertelt ze. „Maar steeds meer mensen in mijn omge ving spoorden me aan om me in te schrijven; vriendinnen en zelfs de barvrouw van het café waar ik met mijn opa wel eens kom. Toen dacht ik: ach, waarom niet." Sherel le werd uitgenodigd om zich eind mei te melden tijdens een selectie ronde in Sint-Niklaas. „We moes ten daar over onszelf vertellen en ons in bikini aan de jury laten zien." Tot haar verrassing werd ze bij de 21 finalisten gekozen. En toen begon het pas écht. H' et 'gewone publiek' heeft namelijk invloed op de uit slag van de verkiezing. Per sms of internet kan gestemd wor den op de favoriete miss. Om stem men te winnen, wordt van de meisjes verwacht dat ze zichzelf promoten. „We hebben een lint ge kregen, dat we dragen als we cam pagne gaan voeren", vertelt Sherel le. Dat ding doet wonderen, merk te ze. „Mensen willen met me op de foto, vragen m'n handtekening. De eerste keer moest ik er wel van blozen. Nu zeg ik gewoon: ok, maar wel meteen met je telefoon even op mij stemmen. En ik mag opeens binnen in besloten delen van clubs. Best raar, want als ik dat lint even af doe, ben ik weer net als ieder ander." De finalisten worden regelmatig in komt natuurlijk wel op ons bordje. Dat wordt nu geregeld." Axelaar Jac Verberkmoes poogt de gemeente, naar eigen zeggen, al een jaar te overtuigen van de nood zaak de bruggetjes aan de Van Mid- delhovenstraat en de Sportlaan een grondige opknapbeurt, te ge ven. Planken liggen los en zijn ver rot en ook een verfje zou, volgens hem, geen kwaad kunnen. „Er zou geen geld voor zijn, werd me ge zegd. Maar er is kennelijk wel bud- .get voor nieuwe bruggetjes in de kern Terneuzen." Bij de stadsraad en wethouder Co van Schaik, ving Verberkmoes bot. Via de afdeling wijkcoördinatie komt het nu toch allemaal goed. JBBÈk f Tip? redactie@pzc.nl BRESKENS - De afkorting BOB doet niet direct denken aan bier. Inte gendeel. Toch staat de term ko mende zaterdag in Breskens wel degelijk voor een alcoholische ver snapering: Bierendag Op Breskens. Het evenement is onderdeel van de Midzomernachtmarkt, die zater dag op het Spuiplein wordt gehou den. De Breskense horecazaken en su permarkt Plus verkopen momen teel bierkaarten. Die kosten 7,50 euro. Met zo'n kaart is op de Bie- rendag een speciaal voor de Bier dag vervaardigd glas af te halen. Dat wordt vijf keer volgeschonken met een bier naar keuze. Het aan bod bestaat uit twaalf bieren. Om de feestvreugde nog verder te ver hogen, worden de glazen volge schonken door de Way of Life Ba- bes." Voor wie écht BOB is, heeft de or ganisatie ook voor een speciaal prijsje de streekfruitsappen Appe- laere, Perelaere en Sinaasappellae- re in de aanbieding. De Bierendag begint om 12.00 uur. Om 16.00 uur start ook de midzo- mermarkt, met ongeveer honderd kramen. Vanaf 21.00 uur brengt Taxi de Zwart voor 5 euro per per soon bezoekers terug naar de cam pings Zeebad, Schooneveld, Napo leonhoeve en Groede. gezet voor campagnedoeleinden en doen allerlei ervaringen op. „We.hebben drie keer een kuur oord bezocht. Daar kregen we on der meer les in make up aanbren gen en parfums herkennen." De provinciale finale is op 17 september in het casino in Knokke. „Na de eerste ronde blijven er zes meisjes over", weet Sherelle. Daar zit minstens één publiekswinnaar bij. De uitein delijke provinciewinnaar mag in elk geval meedoen aan Miss Bel gië/maar er zijn ook nog een aan tal wildcards: de elf provincies leve ren samen twintig finalisten. Sherelle denkt een voorsprong te hebben op haar concurrentes. „Net als hen ken ik in Vlaanderen mensen die op me stemmen. En ik heb Zeeuws-Vlaanderen er nog bij." Ze hoopt dan ook'dat Zeeuws-Vlamingen de moeite wil len nemen haar naar de volgende ronde te stemmen. Hoewel ze niet haar hele toekomst afstemt op het miss-zijn. „Als het niet lukt, gaat het gewone leven van vroeger weer verder. Met het verschil dat ik een boel nieuwe mensen heb le ren kennen en veel ervaringen heb opgedaan." En wie weet, zien we Sherelle vol gend jaar terug bij miss Neder land... Vanuit Nederland is stemmen op She relle alleen mogelijk via www.kiesje- miss.be. Daarvoor is een facebook-ac- count nodig. Sherelle is te vinden on der Oost-Vlaanderen, nummer 7. ANTWERPEN - In de Zoo van Ant werpen is een okapi geboren. Het diertje kreeg de naam Mchawi mee. In het Swahili betekent dat tovenaar. Het was drie jaar geleden dat er een okapi geboren werd in Antwerpen. Sinds de geboorte - op 4 juli - werd het jong binnenge houden, maar dinsdag toonde het zich aan de buitenwereld. Het is het eerste jong voor moeder Haki- ma. Na een dracht van bijna veer tien maanden kwam er een vrouw tje ter wereld, waarmee de groep nu zeven dieren telt. De geboorte past in het kweekprogramma van de bedreigde diersoort in de Zoo, van waaruit de kweek over de hele wereld wordt gecoördineerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40