Zeeuwse leeuw uit Yerseke zeeland 13 Orka mag naar Spanje ADRZ heeft tot maandag om chaos in operatiekamers uit te leggen ny, wij zijn trots op je 3620 euro voor Stichting Jay den commentaar Heroïsch donderdag 28 juli 2011 Ook het goede doel werd gisteren bij de huldiging van Johnny Hoogerland niet vergeten. Drie cheques met een gezamenlijke waarde van 3620 euro werden overhandigd ten bate van de Stichting Jay den. Die stichting, waarvan Hoogerland ambassadeur is, strijdt tegen neuroblastoom kinderkanker. De paal met prikkeldraad die de val van de onfortuinlijke renner in de negende etappe brak, leverde 1620 euro op. De Yersekenaar stelde zelf één van zijn bolletjestruien ter beschikking. Die wordt binnenkort geveild op de landelijke veilingsite Fbay. Alle ruimte in Middelburg en een prijs waar u van opbloeit! Woningen ®naLVi58oM,-V-oji. I -r 'anaU 158 - Vergeet die val, denk aan de Bolletjestrui. Het is een begrijpelij ke verzuchting van va der en zoon Hoogerland. Maar realistisch is die wens niet. Want juist die val, en aanslui tend de heroïsche hervatting van de etappe, maakte indruk. Niet alleen op wielerliefheb- bers, maar op iedereen die de beelden zag. Van Zeeland tot Australië. Eindelijk ging het in de Tour eens niet over doping, maar over strijdlust en karak ter. Om die reden is het meer dan terecht dat Johnny Hooger land gisteren in zijn woon plaats Yerseke uitgebreid werd gehuldigd. Niet alleen voor zijn verdiensten voor de wieler sport, maar ook voor zijn ver diensten voor de provincie. Ge deputeerde Ben de Reu consta teerde dat Zeeland zich geen be tere ambassadeur kan wensen. Een waar woord, want Johnny liet geen gelegenheid onbenut om te melden dat hij een Zeeuw is en dus niet opgeeft. Dat onverzettelijke imago past prima bij Zeeland. door Nadia Berkelder GOES - De Inspectie voor de Ge zondheidszorg heeft het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) tot 1 augustus de tijd gegeven om te reageren op berichten dat de opera-, tiekamers in het ziekenhuis in Goes niet veilig zouden zijn. Dat heeft de inspectie in een reac tie laten weten. Anderhalve week geleden werd duidelijk dat het di rect na de samenvoeging van de functies van de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen misging in de operatiekamers. Intern werd in het ziekenhuis over 'chaos' gespro ken. De veiligheid van de patiën ten dreigde in gevaar te komen. Het ziekenhuis liet in een reactie weten dat de problemen vooral 'lo gistiek' van aard waren: patiënten waren niet op de juiste tijd op de juiste plaats. Ook naar de inspectie heeft het ziekenhuis in die bewoor dingen gereageerd. Deze week moet het ADRZ aan de inspectie duidelijk maken wat er aan de hand was en op welke manier de situatie wordt opgelost. Aan de hand daarvan besluit de in spectie of er maatregelen geno men moeten worden. Johnny Hoogerland toont zijn beeldje van de Mosselman met bolletjestrui. Een jonge fan van Hoogerland. foto Willem Mieras foto Marco de Swart HARDERWIJK - Het Dolfinarium in Harderwijk mag orka Morgan naar Spanje verhuizen. Het ministerie van Economische Zaken, Land bouw en Innovatie heeft het attrac tiepark daar een vergunning voor verleend. Dat maakte het Dolfina rium gisteren bekend. Het dier blijft echter voorlopig in Nederland, omdat er nog een rechtszaak loopt om het vervoer naar Spanje tegen te houden. Dierenactivisten verenigd in de Or ka Coalitie willen dat Morgan wordt teruggezet in de natuur. De rechtszaak dient op 3 augustus in Amsterdam. Morgan werd een jaar geleden ver zwakt uit de Waddenzee gehaald. Het dolfinarium wil het zoogdier naar een zeepark op Tenerife ver huizen om daar met andere orka's te verblijven. Het is immers een groepsdier, vindt 'Harderwijk'. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal Gedurende de zomer op maandag t/m vrijdag om 12.00 en 20.00 uur. O wmrjini www.mortiere.nl Dingemanse makelaars Tel: 0118-65 05 75 www.dingemansemakelaars.nl Torres Blues zingt Go Johnny Go, de hit over Johnny Hoogerland. Sommige fans hadden ook een spandoek meegenomen, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3