Zeeland PZCIt Laatste zomer jaargasten camping SSKht Zuidbrug sluis buiten bedrijf ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 NAPOLEON HOEVE Recreatiepark volgend jaar nog wel open voor seizoens- en toeristische plaatsen Vlaming (30) met slok op achter het stuur Als 't warm is of hard waait, doen de kikkers het niet Miss-kandidate Sherelle de Jong bloost niet meer Donderdag 28 juli 2011 Auto's botsen op A58 bij Nieuwland: vijf gewonden Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning BRESKENS - Huurders van jaarplaat sen op camping Napoleon Hoeve bij Breskens zij.n bezig aan hun laatste zomer. In een brief van eige naar Molecaten die ze onlangs ont vingen, staat dat hun contract eind dit jaar wordt beëindigd en dat hun plek op 1 april volgend jaar leeg moet zijn. De camping verdwijnt binnen een paar jaar om plaats te maken voor natuur- en recreatiegebied Water- dunen. Molecaten legt er een nieuw recreatiebedrijf met 300 campingplaatsen in de duinen, 400 vakantiewoningen en een ho tel aan. Tot voor kort leek het er nog op dat de pakweg 150 vaste gasten ook volgend jaar nog terecht zou den kunnen op de Napoleon Hoe ve. Het besluit om de contracten eerder te ontbinden is genomen op aanraden van juridisch advi seurs, vertelt parkmanager Hans de Vries. „Het blijkt het meest zui ver te zijn om het zo te doen." De contracten 'laten het niet toe' om de jaarplaatsen langer bezet te hou den, stelt De Vries. Daarnaast heeft het waterschap bij Molecaten inmiddels laten weten dat de grond op 1 september 2012 beschikbaar moet zijn, schrijft Mo- lecaten-directeur Cees Slager in de brief aan de gasten. Het schap wil dan beginnen met de kustverster- kingswerkzaamheden, waaraan de aanleg van Waterdunen gekoppeld Voor seizoensgasten en mensen op toeristische plaatsen, bij elkaar goed voor bijna 500 plekken, blijft de camping volgende zomer nog wel open. „De vakantie valt vol gend jaar in deze regio vroeg, dus we denken nog een prima seizoen te kunnen draaien", zegt De Vries. De gasten reageren afwisselend be rustend en teleurgesteld, merkt de parkmanager op. „Ze weten na tuurlijk wel al jaren dat dit eraan zat te komen." Gasten worden geholpen bij het uitkijken naar een plek op een an dere camping, geeft De Vries aan. Hij loopt daarbij tegen dezelfde problemen aan als de eigenaar van camping Sandt Plaet bij Retranche- ment, die ook verdwijnt: cam pings in de regio nemen bijna alle maal alleen gasten met een nieu we caravan aan. Het betekent dat ook op de Napoleon Hoeve een groot deel van de 150 jaargasten hun onderkomen moeten afvoe ren, omdat ze nergens anders te recht kunnen. AARDENBURC - „Waarom spuit-ie niet?", kre gen medewerkers van de gemeente Sluis de laatste tijd nogal eens te horen. De vragenstel lers doelden op de Kikkerfontein in Aarden burg. De kikkers Kobus, Jannis, Gerrit en Ca- miel spuwen al ruim 35 jaar bijna onafgebro ken water. Sinds kort zit er echter een sensor in de fontein, die de temperatuur en de wind kracht meet. Als het warmer is dan 24,5 gra den, stopt het spuiten. Bij die temperatuur neemt de kans op legionellabesmetting van het water toe, en het leek de gemeente niet handig zulk water in het rond te spuiten. Ook bij harde wind (windkracht 5) stopt het spui ten, omdat het dan bij passanten in het ge zicht vliegt. foto Mark Neelemans VLISSINGEN TERNEUZEN Een 30-jarige automobilist uit het Vlaamse Oosterzele moest gister ochtend in alle vroegte in Terneu- zen zijn rijbewijs inleveren. Rond 3 uur hielden patrouillerende agenten hem aan op de Scheldeka- de. Bij een controle op het politiebu reau bleek hij bijna drie keer meer te hebben gedronken dan is toege staan. Kinderen die graag in een film wil len meespelen, kunnen zich opge ven als figurant voor de kinderfilm 'Moira het meisje en de zee'. Dins dag worden opnamen gemaakt bij Zwemschool Zeeland in Vlissin- gen. Het gaat om een scène waarin kinderen hun zwemdiploma ha len. Opgeven kan via de website www.cavak.nl of met een mailtje naar timmyissel@zeelandnet.nl TERNEUZEN - Automobilisten en an dere weggebruikers moeten in au gustus en september rekening hou den met extra oponthoud bij de passage van de zeesluis in Terneu- zen. Van maandag 22 augustus tot 'maandag 6 september wordt on derhoud verricht aan de zuidbrug. De cilinders van de brug zijn aan vervanging toe. Tijdens die werkzaamheden staat de brug omhoog en wordt niet be diend. Om de hinder voor het weg verkeer zoveel mogelijk binnen de perken te houden, gelden voor de noordbrug bloktijden. Van maan dag tot en met vrijdag blijft de brug dicht van 7.40 tot 8.20 uur en van 16.40 tot 17.10 uur. Als de noordbrug in gebruik is, houdt waterstaat de kanaalbrug bij Sluiskil dicht. Is er veel scheep vaart via de zeesluis dan wordt de brug tussentijds gesloten om het openbaar vervoer en het overige wegverkeer te laten passeren. In het verleden leidden brugrepa- raties tot lange wachttijden en fi les. Waterstaat probeert dat nu te voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39