Astrid speciale Studie molens Krammersluis i8| zeeland Goudschat terug in dorpshart Serooskerke Meer afstand nodig tussen huizen en woonservicecentrum Scherpenisse DAG KAMPERLAND-UITHAVEN TALL SHIP Pieter en Ingrid de Kam maken Introductieles Tai Chi Qigong en Ball in Goes WINDENERGIE Everhard Zwart op Marcussen-orgel 'Taxi's kunnen wel bij De Mythe komen' Zaterdag 30 juli NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur opstap Doe mee aan de poll op www.pzc.nl/bevelanden donderdag 28 juli 2011 B door Frank van Cooten De jachthaven van Kamperland heeft een bijzondere gast. De TS Astrid van Pie ter en Ingrid de Kam. Een Tall Ship van 42 meter lang. Net terug van een trip van een maand naar Ierland en Schotland geniet de Astrid even van een wel verdiende rust. Niet voor lang, want het zeilschip maakt vandaag en morgen dagtripjes op het Veer- se Meer. „In principe doen we geen dagtochten maar we moeten nu eenmaal geld verdienen", zegt Ingrid. De Astrid oogt imposant tussen de jachten in de Kamperlandse ha ven. Groot, zeewaardig en dwarsge- tuigd. De brik is gebouwd in 1918 als vrachtschip. Tot circa 1975 ver- GOES - Het Chinees gezondheids centrum Rep Lentze geeft dins dag 30 augustus gratis introductie lessen in de Chinese sporten Tai Chi Qigong en Tai Chi Ball in sbs De Tweern in Goes. De lessen beginnen respectievelijk om 19.00 en 20.00 uur. Opgave 0118-636054 of www.cgczeeland.nl door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE - Het was de sensa tie vaij het jaar 1966. Een echte gouden muntenvondst. Gewoon in een preiveldje in Serooskerke. Maar liefst 1040 munten uit de 15e, t6 en 17e eeuw werden uit de Zeeuwse klei gehaald. Totale waar de: bijna 300.000 euro omgere kend. Die schat is gisteravond aan de ver getelheid ontrukt met de onthul ling van een plaquette aan de ge vel van drukkerij Van Keulen aan de Torenstraat in het dorp. De grond waarop de drukkerij is ge bouwd, was destijds het preiveldje waarin de munten werden gevon den door boer Christiaanse. Op die grond stond ooit een huisje, waar de voorvaderen van Mart Olieslager woonden. Mart heeft nu nog een curiosawinkeltje in het dorp en hij kreeg het eerste exemplaar van het boekje 'De goudschat van Serooskerke' over handigd. Het boekje, geschreven door Frans van den Driest, is sa mengesteld door de dorpsraad van Serooskerke. Voorafgaand aan onthulling en overhandiging, werd de kunstrou te Midden Walcheren geopend. De Astrid van Pieter en Ingrid de Kam is een bijzondere verschijning in de door Joeri Wisse BRUINISSE - In de toekomst mogen er wellicht windmolens gebouwd worden op dijken, dammen en sluizen. Momenteel vindt er een verkennend onderzoek plaats naar de technische haalbaarheid van plaatsing van windturbines op de Krammersluizen en op de nieuwe dijk om de Tweede Maasvlakte. De resultaten van dit onderzoek, dat half oktober klaar is, worden meegenomen in een evaluatie van de beleidsregels van Rijkswater staat. Nu schrijven die regels nog voor dat er in de kernzone van de primaire waterkering (de dijk, duin of dam zelf) geen windturbi nes mogen staan. In het gebied daaromheen mag dat alleen als dit geen negatief effect heeft op de 'waterkerende functie'. Een voorbeeld daarvan zijn de windparken die op de voormalige werkeilanden van de Oosterschel- dekering gebouwd zijn of momen teel in aanbouw zijn. Aanleiding om te onderzoeken of er ook in de kernzone mag wor den gebouwd, is een verzoek van projectontwikkelaars Zeeuwind en Deltawind. Die hebben plan nen om op de Krammersluizen een windpark te stichten. Ambte naren van de gemeente Schou- wen-Duiveland, waartoe het slui- zencomplex op de Philipsdam be hoort, zijn momenteel bezig met een voorbereidende notitie. Het plan heeft echter alleen kans van slagen als het beleid bij Rijkswater staat wordt aangepast. Het verkennend onderzoek richt zich vooral op de mogelijke effec ten op de water- en verkeersveilig heid. Zo wordt berekend of de krachten die vrijkomen door de draaiende molens de dijk niet ver zwakken. Ook zullen de onderzoe kers maatregelen voorstellen de eventuele negatieve effecten op wegverkeer en scheepvaart weg te nemen of aanvaardbaar te maken. De resultaten van het verkennend onderzoek op de Krammersluizen en de Tweede Maasvlakte zijn niet alleen van belang voor de projec ten die daar mogelijk worden ge realiseerd. Mochten de regels wor den aangepast, dan kunnen ook op andere rijkswaterstaatwerken mogelijk windmolens worden ge bouwd. GOES De Nederlandse organist Everhard Zwart, telg uit een bekende orga nistenfamilie, speelt morgenavond, vrijdag, in de Grote Kerk in Goes. Zwart speelt op het Markussen-or gel werken van Bach, Liszt, Guil- mant, Widor en stukken van eigen hand. Het concert, georganiseerd door de stichting Muziek in de Gro te Kerk Goes, begint om 20 uur. En tree kost 8 euro. GOES Taxi's kunnen dagelijks vanaf 18.00 uur (donderdag vanaf 21.00 uur) tot bij de entree van De Mythe ko men. Voor mensen die minder mo biel zijn is er daardoor amper een probleem om voorstellingen te be zoeken, stelt het Goese college. De SP-fractie zou graag zien dat taxi's altijd tot bij de ingang kunnen ko men, maar B en W zien daar geen aanleiding voor. MEEST GELEZEN 1Wielerronde Kortgene rijdt in op overstekende vrouwen 2. Plan B moet nog worden ontdekt STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl door jan van Ommen DEN HAAG - De gemeente Tholen heeft niet duidelijk gemaakt waar om het nieuwe woonservicecen trum in Scherpenisse op 20 in plaats van 50 meter van de dichtst bijzijnde woningen gebouwd mag worden. Het nieuwe (aan de Laban Deur- loostraat geplande) woonservice centrum is veel groter dan de hui dige gymzaal. Immers, de nieuwe gymzaal kan ook worden gebruikt voor feesten, partijen en bruilof ten. Behalve een multifunctionele zaal komt er een huisartsenpost, een fy siotherapeut en een ontmoetings zaaltje, waar (oudere) dorpsgeno ten elkaar kunnen bijpraten. Ver der komen er bovenop de zalen 24 seniorenappartementen. Vérderop zijn nog vijf gewone woningen ge pland. De Raad van State stelt dat vol gens landelijke regels nieuwe sport hallen en vergelijkbare complexen op minimaal 50 meter van nabijge legen woningen gebouwd moeten worden. In dit geval vond de gemeente Tholen 20 meter aanvaardbaar, maar de Raad van State vindt dat de gemeente daarvoor geen goede argumenten geeft. Die zal Tholen alsnog moeten leveren. Als dat niet lukt, zal er meer afstand moe ten komen tussen het woonservi cecentrum en de woningen. De uitspraak is een opsteker voor onder meer buurman C. Beens en omwonende P. Aarnoudse. Ze vre zen meer overlast van het nieuwe centrum dan van de huidige gym zaal. Ze zijn bang voor lawaai tij dens en na feesten en hinder van de geparkeerde auto's. De gemeente Tholen zal nu haar huiswerk over moeten doen, waar door de bouw vertraging zal op lopen. In ieder geval kan ontwikke laar Marsaki niet snel met de bouw beginnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34